ViOn: Kováč – Majkič, Tipurič, De Souza, Pintér – Krznarič - Orávik, Bariš (82. Karlík), Kuzma (90. Cebara), Gešnábel – Slančík (66. Perišič)

DAC: Tujvel – Živković, Ljubicić, Egri, Simon – Huk )88. Černák) – Pačinda, Horváth, Sarr, Štepanovský (64. Polievka) – Stephens (81. Straka)

ŽP Šport Podbrezová – MFK Ružomberok 3:1 (1:1)
G.: 17. Podio, 55., 62. Peševski – 21. Kostelný (öngól).

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 2:1 (1:0)
G.: 18. Serečin, 90.+ Kunca - 83. Almási.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

Sok mindennek nevezhető, amit ma itt láttunk, de focinak nehezen. A DAC nem igazán törekedett arra, hogy gólt szerezzen, igaz, a hazaiak sem erőltették túl magukat. De nekik csak összejött.

90-1'

VÉGE.

90-1'
HELYZET!

Ljubicic került helyzetbe a tizenhatoson belül, estében küldte kapura a labdát, miközben De Souza már épp csúszott be. Kováč kapus nagyot hárított.

90'

Egy kombinatív támadás végén Perišić futott lesre.

89'

Még egyet cserélnek a hazaiak: Cebara áll be Kuzma helyére.

87'

Hukot hozza le Marič, és beküldi helyette Černákot, hátha megint csodát tesz, mint legutóbb.

86'
GÓL...

Ha nem adsz, kapsz. De Souza szerezte meg a vezetést a ViON-nak. A szabadrúgásból beívelt labdát a kapuba fejelte. Ennyi.

83'
HELYZET!

Straka a szögletzászlótól laposan tette középre a labdát, amit Polievka továbbengedett a lába között, Pačinda viszont nagy helyzetben fölé tekerte.

82'

Csere amott is: Bariš le, Karlík be.

81'

Stephenst váltja Straka a DAC-nál.

79'
Bunyó.

Amennyire semmirevaló meccs ez, a hazaiak kapuja előtt most annyira sikerült felpaprikázni a hangulatot. Kováč kapus esett neki Stephensnek, aki visszaizmozott, majd odarohantak többen, példul De Souza, Ljubicic, Tipurič, stb. A bíró végül kiosztott néhány sárga lapot. Ha minden igaz, akkor Stephensnek és Tipuričnak.

78'
ZICCER!

A tizenhatoson belülre hullott a labda, Stephens azonban nem tudta közelről kapura küldeni, több védő gyűrűjében pedig ez nem jött össze Polievkának sem.

77'

Horváth kerül földre és marad lent.

74'

A hazaiak játsszák most a szebb focit: Kuzma kevert össze néhány DAC-védőt a tizenhatos előtt, miközben lövőhelyzetbe szeretett volna kerülni, végül azonban ballal megeresztett egy roppant gyenge lövést a kapu mellé.

73'

Gešnábel szöglete egy árva petákot sem ért.

72'

Perišić ügyes megoldásának tapsolnak a nézők: az alapvonalnál átemelte a labdát Pambou felett, majd beljebb jutott vele néhány métert, onnan viszont egyből kapura küldte. Igen, az alapvonalról. Tujvelről ment ki.

70'

Polievka hosszú centerét a túloldalon sikerül elérnie Pačindának. Ő visszateszi, Polievka meg nagy igyekezetében szabálytalankodik az egyik védővel szemben. Szabadrúgás kifele. Ez megy.

68'

Polievkának sikerült megszöknie a jobb szélen, lapos beadását viszont kivágta az egyik védő.

67'

A pályán tulajdonképpen ezekben a percekben nem történik az égvilágon semmi. Ide-oda megy a labdaa, rengeteg a pontatlanság.

65'

Csere a hazaiaknál is: Perišić váltja Slančíkot.

63'

Csere a DAC-nál: Polievka áll be Štepanovský helyére.

61'

Orávik beadása után Ljubicic fejelte ki a labdát.

60'

Sikerült lesre állítaniuk magukat egy szögletnél a hazaiaknak. Ilyen elvileg ugye nincs, de a rövid szögletnél a visszaérkező labda a szögletet leadó játékost már lesen találta.

59'

Horváth csapott le a center után levágódó labdára, de az rögtön el is pattant tőle a tizenhatoson belül.

58'

Ljubicic szabadít fel Gešnábel elől.

56'

Pačinda Živkovičhoz játssza a labdát a szögletből, aki visszaadja neki, a centere viszont tőle szokatlanul gyenge.

54'

Orávik a bal szélről befele tartott, majd a tizenhatos sarkától megeresztett egy veszélyesen pattogó lapos lövést. Bent Gešnábel próbált belepöckölni, de nem sikerült neki, Tujvelnek viszont sikerült megfognia.

53'

Krznarić durrantott rá 25-ről, de a labda fölé ment.

52'

Gešnábel iramodott meg, Pambouval a nyakán azonban nem tudott pontosan passzolni, elveszítette a labdát.

51'
LESGÓL

Orávik beadása után Tipurić szerzett gólt, Egri lemaradt róla, de kiderült, azért, mert finoman lesre állította. Nem volt veszélytelen...

50'

Živković besárgult.

48'
HELYZET!

Egy hazai center után Gešnábel fejelhetett az ötös környékéről, Tujvelnek azonban sikerült hárítania.

47'

Pavol Kováč szaladt ki a kapujából, tisztázott Pačinda elől.

46'
Elkezdődött a második játékrész.

45-1'
Félidő.

VÉGE az első félidőnek.

45'
NAGY LÖVÉS!

Pambou kevergetett a szögletzászló közelében, majd két védő között középre adott, Krznarić azonban rosszul kezelte le a labdát, amire Pačinda csapott le. Ő egyből kapura tűzte, de kissé pontatlanul célzott. Mellé.

43'

Orávik próbálta elvinni a labdát Živkovič mellett, de az feltaszította. Szabadrúgás befelé.

41'
GÓLHELYZET!

Orávik szöglete után De Souza fejelt kapura, Egri azonban a gólvonal előtt állva mentett hatalmasat!

40'

Ígéretes akciót vezettek a hazaiak, de a DAC-védelemnek sikerült blokkolniuk Orávik centerét. Szöglet.

38'

Pačinda próbálkozott ezúttal egy távoli lövéssel, ami ugyan kemény volt, de nem volt elég pontos, és elkerülte a kaput.

36'
SZÉP AKCIÓ!

Végre egy egész szép akciót láthattunk a DAC-tól. A jobb szélen haladt a támadás, ahol egészen a tizenhataos magasságáig. Innen Pačinda próbált laposan középre adni, Štepanovský azonban elesett. Nem történt szabálytalanság.

34'

Pačinda a bal szélről indulva megpróbált kapura lőni, de kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta el.

33'

Orávik szabadrúgásból ívelt a DAC kapuja elé, Egri kifejeli, de csak Slančíkig, aki mellel maga elé teszi, majd magasan fölé lő.

31'

Živković vet be sikerrel egy megkerülős cselt Pintérrel szemben. Elmegy mellette, de közben összeérnek, Živković pedig elesik

29'

Stephens és De Souza vallott szerelmet egymásnak. Utóbbi megakadályozta, hogy Stephens hozzáférjen a labdához, emiatt a panamai a földön maradt. Mikor állt fel, megbökte a hazaiak védőjét, majd még meglökte mellel.

28'

Sarr passza után ismét összezártak a védők Stephens előtt, és megszerezték előle a labdát.

27'

Sok a pontatlanság, a csapatok nem jutnak el a másik tizenhatosáig.

25'

Huk kapja a mérkőzés első sárgáját meztépésért.

25'

Krznarić és Tipurić zárt össze Horváth előtt, vagyis tulajdonképpen bedarálták őt

24'

Ismét Egri keresztezett jól a hazaiak egy kombinációjánál.

23'

Slančík üldözte a labdát vezető Egrit a DAC tizenhatosán belül, de a fiatal dacosnak végül sikerült felszabadítania.

21'

Pačinda szöglete után egész Živkovičig ment ki a labda, akinek beadását könnyedén semlegesítették.

19'

Štepanovský becsúszva próbált elérni egy előreívelt labdát, de nem jött össze.

18'

Pačinda Horváthhoz játszott, ő pedig megpróbálta a tizenhatos előtt továbbpöckölni Stephens elé a labdát, de előtte már összezártak a védők.

16'

Pačinda marag lent a középpályán, de mire a bíró odaballag hozzá, feláll és folytatja.

14'
NAGY HELYZET!

Orávik szabadrúgása után a védő De Souza ugrott a legmagasabbra a tizenhatoson belül állók közül. Csúsztatása után épp Tujvel kezeiben kötött ki a labda, de ha pontosabb, akkor a kapusnak esélye sincs.

14'

Huk kezezett, a bíró figyelmezteti.

13'

Sikerült lesre állítaniuk a DAC-védőknek Orávikot a szöglet után.

12'

Slančík fordul le szépen az egyik védőről, majd néhány métert megtéve lövésre szánja el magát. Löketébe Huk ér bele, a labda így a kapu mellett köt ki. Szöglet.

10'

A DAC a saját térfelén passzolgat. Tulajdonképpen tartják a labdát, de nem tudnak vele átjutni a hazaiak jól szervezett védelmén.