Žilina: Volešák - Mabouka, Králik, Škriniar, Letič - Bénes, Pečovský, Paur - Špalek (90. Hučko), William (78. Haskič), Mihalík (65. Káčer)

Marič: Gratulálok a fiúknak a kitűnő mérkőzéshez!

ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)

ŽP Šport Podbrezová - MFK Skalica 3:0 (2:0)
Gólszerzők: 12. Rendla, 15. Kochan, 74. J. Pančík.

Pénteken:

AS Trenčín – Spartak Myjava 4:1 (2:1)
Gólszerzők: 12. Schet, 16. Beňo (öngól), 50. Wesley, 56. Van Kessel – 13. Rundič (öngól).

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

Újabb jó és kiegyensúlyozott meccset játszott a DAC a Zsolna ellen, és rendkívül fontos győzelmet aratott a hosszú idegenbeli sorozat után.

90+ perc: Két perc ráhúzás után a bíró lefújja a mérkőzést.

90+ perc: Vérfagyasztó szituáció a DAC tizenhatosán belül: Paur vett le egy labdát, de Tujvel lecsapott rá. Paur közben elakadt a kapusban, Tujvel ezzel néhány potya másodpercet még be is tudott gyűjteni.

90. perc: Cserél a Zsolna is: Špalek helyett Hučko áll be.

89. perc: Mészáros indulhatott meg egy labdára a DAC ellentámadása során, de nem tudta megtartani.

87. perc: Mészáros András áll be ismét a meccs végére, a gólszerző Polievkát váltja.

86. perc: Ljubicic sárgát kap, miután megmasszírozta Králikot.

85. perc: Veszélyesen csavarodott a szöglet a rövid sarokhoz, de Tujvel jó ütemben mozdult ki, és elöklözte a labdát.

85. perc: Ľupták ér bele egy beadásba, szöglettel jöhet a Zsolna.

83. perc: Stephens helyett Asanovic áll be a DAC-nál.

81. perc: Polievka a meze levételéért sárgát kap, de ez különösebben nyilván nem foglalkoztatja.

81. perc: POLIEVKA MEGSZERZI A VEZETÉST! Volešák eltalálja a szöget, de hiába vetődik a bal alsó irányába, a lövés erős és pontos.

80. perc: TIZENEGYES! Škriniar rántja le a tizenhatoson belül Ľuptákot! Megkapja második sárgáját és ki is állítják!

78. perc: Csere a Zsolnánál, William helyett Haskić érkezik.

76. perc: Pečovksý, majd Králik is a középpályán szabálytalankodik. A DAC a második esetben eljut ugyan a kapuig, de Stephens megint indokolatlanul esik el a tizenhatoson belül, és a bíró kifele ítél szabadrúgást.

72. perc: GÓLHELYZET: Ľupták kényszerítőzött Polievkával, aki sarokkal tolta vissza elé a labdát. A balról befutó Ľupták előtt már csak a kapus volt, de a DAC középpályása rendkívül gyengén küldte kapura a labdát, Volešák pedig leért rá.

70. perc: Brašeň beadása után Straka próbált lövőhelyzetbe kerülni, de túl sokáig kereste a jó pozíciót, és szerelték.

68. perc: Špalekot lesen intik be.

66. perc: Az előbbi kirohanása miatt besárguló Mihálikot le is hozza za edzője, Káčer áll be a helyére.

65. perc: Sarr kente el Leticet a középpályán egy kontrakísérlet során, a bíró lefújja.

63. perc: Stephens játszotta tisztára magát a vendégtizenhatoson belül, majd az egyik védővel való ütközés során a földre kerül. A játékvezető nem ítél tizenegyest, és igaza van, test a test elleni ütközés volt.

61. perc: Štepanovský rárúgja Mihálikra a labdát, mielőtt az kimegy. Utóbbi eléggé feldühödött, hogy a DAC-nak ítéltek bedobást, és elrúgta a labdát messzire. A spori erre felmutatta neki a sárga lapot.

59. perc: Brašen egy szabadrúgásból magasan ível a kapu elé, helyzetet nem sikerült kialakítani.

58. perc: Ebből a meccsből egy valami hiányzik, mégpedig a gól.

56. perc: Bénest ápolni kell, a lábát fogja.

55. perc: Štepanovský elkente Bénest a félpályánál, sárgát kap érte.

54. perc: William fejese megy a kapu mellé.

54. perc: MInden sárga-kék játékos a saját tizenhatosánál védekezett. Sikerült is megszerezni a labdát, de kontrázni már nem.

53. perc: Mihálik balról érkezik a tizenhatoshoz, beadása után szögletre mentenek a védők.

51. perc: A zsolnaiak most mezőnyfölényben játszanak, de helyzetig eddig még nem jutottak ebben a félidőben.

49. perc: A zsolnaiak most nyomás alá helyezik a DAC tizenhatosát, de belülre nem jutnak.

47. perc: Ľupták indulhatott meg a labdával a zsolnai tizenhatos felé egy védővel a nyakán, kissé kisodródve lőtt kapura, Volešák azonban védeni tudta a hosszú felsőbe tartó löketet.

46. perc: A Zsolna kezdte a második félidőt.

45. perc: A játékvezető a rendes játékidő letelte után le is fújja az első félidőt.

44. perc: Polievka kapott jó labdát a bal szélen, majd laposan tette középre, a rövid saroknál érkező Ľupták elől viszont szögletre mentettek.

43. perc: Brašeň rövid szöglete után Stephenstől visszakapta a labdát, beadása után viszont a vendégek tisztáztak.

42. perc: Straka veszélyes centerénél Škriniar fejjel mentett szögletre.

41. perc: Polievka szerzett labdát az ellenfél térfelén, és egyedül törhetett volna kapura, de ez mintha őt magát is meglepte volna, és egyszer csak túl hosszan szöktette magát és megbotlott, a labda meg kiment.

39. perc: Škriniar kap sárgát, miután beállt Ľupták elé.

39. perc: A második szöglet után felszabadítanak, majd kontráznak a zsolnaiak. Bénest indították, Pambou azonban lesprintelte.

38. perc: Egy DAC-szöglet után Sarr marad üresen a tizenhatoson belül, fejese azonban mellé megy, valaki még beleért, ezért újabb szöglet.

36. perc: Mabouka beadása után Ljubicic tizstáz.

35. perc: Polievka adott kötényt az egyik zsolnai védőnek, majd elbotlott a lábában. A bíró nem ítélt szabadrúgást.

34. perc: Pečovský furán pattanó beadását gyűjti be Tujvel.

32. perc: A Paurral szemben elkövetett szabálytalanság miatt a játékosok a DAC tizenhatosában tömörülnek, a beívelt labda után azonban nem sikerült helyzetbe kerülniük a vendégeknek.

31. perc: Stephens szabadít fel a DAC tizenhatosánál.

29. perc: Straka kapott sárga lapott, hátulról csúszott be szabálytalanul.

27. perc: Králik adott jó labdát a tizenhatoson belül helyezkedő Bénesnek, aki az előtte álló védő feje fölött a kapura tekerte a labdát, de az egyenesen Tujvel kezében landolt.

25. perc: Mabouka beadása után a DAC kapuja előttö bolyból Tujvel emelkedett ki, és elöklözte a labdát, a bíró vizsont közben már belefújt a sípjába a kapus támadása miatt.

23. perc: Jól kevergetett a Zsolna a DAC térfelén, megkerülték passzaikkal a DAC tizenhatosán, végül azonban beadásig már nem jutottak.

21. perc: Ľupták vette le a labdát a zsolnai tizenhatos előtt, majd két védő között megpróbálta ellőni, de ez végül gyengécskére sikeredett.

19. perc: GÓLHELYZET: Pečovskýtól indult a zsolnai akció, aki Mihalíkhoz passzolt a tizenhatos bal széléhez, ő pedig egyből középre továbbította a labdát középre. Williamről lemaradtak a védők, de a brazil csatár nagyon gyengén találta el, ráadásul a kapu közepébe lőtt, Tujvelnek nem okozott gondot.

18. perc: Stephenst szerelték egy támadás során.

17. perc: William pöckölte meg Straka lábát, utóbbi cipőfűzése miatt áll most a játék...

16. perc: Štepanovský szerette volna a jobb szélről indítani Polievkát, de nem értették meg egymást.

15. perc: Az utóbbi percekben a középpályán folyt a játék, helyzetig egyik csapat sem jutott.

12. perc: Polievka beadása a kapu mögött landol.

10. perc: Kiváló meccs: most Polievka jutott lövési lehetőséghez a zsolnai tizenhatoson belül, Volešák azonban is mét bele tudott érni ujjheggyel!

8. perc: Škriniar indítja egy jó labdával Bénest, aki Brašeňnyel a nyakán vette célba a hosszú sarkat, de egy kevéssel elvétette. Szép lövés volt.

7. perc: Brašeň szöglete után egyetlen DAC játékos sem tudja megszerezni a labdát.

6. perc: Polievka küzdi be magát a tizenhatoson belülre, majd egy testcsel után kissé kiszorított szögből küldi kapura a labdát, Volešák azonban nagy bravúrral hárítja a rövid alsóba tartó lövést.

5. perc: Bénes szöglete után tisztáznak a védők.

4. perc: Štepanovský mentette meg a DAC-ot a góltól! Egy lefejelt labdát Ljubicic nem ér el, Mihálik pedig elviszi Tujvel mellett a labdát, de Štepanovský a lehető legjobb ütemben érekzik, és szögletre ment.

2. perc: A kpausok közül Tujvelnek akad előbb dolga. Egy zsolnai beadást szed le.

1. perc: A sárga-kékben játszó hazaiak kezdték a mérkőzést.

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Straka, Ľupták, Kwin Kwin – Sarr, Pambou, Brašeň, Štepanovský – Polievka, Stephens.
Cserék: Milošovič – Asanović, Trajcsik, Horváth, Mészáros, Lénárth, Kollár.

MŠK Žilina: Volešák – Škriniar, Paur, Alves de Oliveira, Špalek – Pečovský, Letić, Bénes, Mihálik – Králik, Mabouka.
Cserék: Mandous – Hučko, Káčer, Jánošík, Hlohovský, Haskič, Vavro.

A már korábban büntetéssel sújtott Szarka Ákos után a sárga-kékek további két futballistáját is eltiltással sújtotta a szövetség fegyelmi bizottsága. A Slovan elleni találkozón kiállított Ľubomír Michalík két, öt sárgája miatt Erik Pačinda pedig egy találkozón nem állhat csatasorba. Bővebben...