Gólszerzők: 21. Diaz, 66. Špalek, 80., 81. Haskič – 90. Pačinda.

Sárga lapok: 36. Králik, 39. Letič – 43. Brašeň, 75. Živkovič, 79. Ljubičič

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Letič – Pečovský – Špalek (85. Hancko), Diaz, Škvarka (61. Michlík), Hlohovský – Paur (72. Haskič)

DAC: Tujvel – Brašeň (63. Živkovič), Michalík, Kwin (65. V. Horváth), Davis – Ljubičič – Sarr, Huk (76. Polievka), Ľupták, Pačinda – Stephens

Marič: A végén túlságosan is kinyíltunk, ami elfogadhatatlan

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

'
90

VÉGE. A DAC nem mutatott sokat ezen a meccsen, a támadások során inkább egyéni teljesítményeikkel emelkedtek ki néhányan, egy-egy lövési kísérlettel. A lövések viszont nem voltak kellően erősek, sem helyezettek. A másik oldalon a Zsolna viszont egyre inkább belejött, felpörgött, és fel tudta őrölni a DAC-védelmet. Győzelmük megérdemelt.

90'
SZÉPÍT A DAC!

Sarr beadása után Pačinda szökteti magát a tizenhatoson belül, majd a kapus mellett a hosszú sarokba gurítja a labdát.

89'

A DAC védők most mindent megesznek. Hlohovský roppant könnyedén játszotta át magát Michalíkon, majd az alapvonaltól két védő között indította a tizenhatoson belül Michlíket. Ő kapura teszi, de Tujvel védeni tud.

88'

Haskic lövését Tujvel ezúttal könnyedén fogja.

87'

Polievka kevergetett a tizenhatos előtt, majd ügyesen Pačinda elé játszotta a labdát, aki két védő között a tizenhatoson belülről nem tudta erőből meglőni azt, Volešáknak nem okzott gondot.

86'

Zsolnai csere: Špalek megy le, Hancko áll be helyette.

85'

Pačinda kapott jó labdát a tizenhatos előtt, majd ballal helyezett lövése épphogy elkerüli a kaput.

84'

Hlohovský úgy megy át két védőn, mint kés a vajon...

82'
4:0.

Szétesett a DAC. Mabouka jobboldali beadására Tujvel nem mozdult ki, Ljubicic pedig egyszerűen tojott rá. A csereként beállt Haskic nem: berobbant és belőtte a negyediket.

80'
3:0.

Itt a harmadik. Hlohovský beadása után a DAC védelme teljesen elaludt. Rossz irányba futottak a beadásra, a labdát pedig a mögöttök egyedül hagyott Haskic egy bombafejessel juttatta a hálóba. Tujvel beleért, de hárítani nem tudott.

79'

Ljubicic csúszott be hátulról Haskicnak, besárgul.

78'

Pačinda újabb középre tartó lövését szedi fel Volešák.

77'

Támadó érkezik a DAC-nál védő helyére: Huk le, Polievka be.

74'

Marko Živković kapott sárgát a DAC-ból.

71'

Haskič váltja Paurt a zsolnaiaknál.

70'

Pačinda lapos lövését védi Volešák.

69'

Hlohovský vezette a következő zsolnai támadást, de ahelyett, hogy szöktette volna Špaleket, a beadás mellett döntött, a DAC-védelem viszont azt semlegesítette.

68'
GÓL. 2:0.

Letič balról csodás lapos keresztlabdát adott a védők között, a túloldalon pedig már a tizenhatoson belül Špalek találta szemben magát Tujvellel, akinek kötényt adva juttatta a kapuba a labdát.

67'

Most a DAC kontrázhatott, a tizenhatos közelében Ľupták kapott labdát, majd lövőhelyzetet alakított ki, és célba vette a rövid alsót, Volešák szögletre mentett.

66'

A zsolnaiak baltáznak el egy ígéretes gyors kontrát.

65'

A hordárok majdnem fel sem tudják emelni Kwint, egyikük kibillen az egyensúlyából, és majdnem visszaül a popsijára... Kinevetik.

64'

Most Kwint kell ápolni, a jobb bokája sérülhetett meg. Hordágyon kell lehozni, ami abszolút semmi jót nem jelent...

63'

Nem tudtak lövőhelyzethez jutni a sárga-zöldek a DAC tizenhatosa előtt, végül Špaleket a jobb szélen lesen intette be a partjelző.

62'

Marič edző is cserére szánja el magát: Brašeň lába már többször is begörcsölt, Živkovič folytatja helyette.

61'

Cserélnek a hazaiak, Škvarka hagyja el a pályát, Michlík áll be.

58'
MI MARAD KI?!

Mabouka tekerte a kapu elé a labdát, Paur pedig Michalíkot megelőzve fejelt, de Tujvel hatalmas bravúrral leért a bal alsóhoz, és hárított!

57'

Egy baloldali beadás után Michalík csúsztatta meg a labdát a kapu előtt, de nem annak irányába. Volešák felszedte.

55'
ZICCER!

Mabouka jobb oldali centere egyenesen Hlohovský fejére érkezett, aki gyakorlatilag zavartalanul fejelhetett a tizenhatoson belül, de elvétette a kaput.

53'

Nyomás alatt tartja ezekben a percekben a DAC a Zsolnát, de a lövéseken kívül közelebb nem tudnak jutni a kapuhoz.

51'
NAGY LÖVÉS!

Bátran tüzelnek a nedves talajon a DAC játkosai. Ezúttal Sarr elé került a labda, és egyből kapura küldte. A lapos lövést Volešák sem tudta megfogni, de a védők kisegítették.

49'

Ezúttal Pačinda cselezett a bal szélről befelé, majd jobbal próbálta meg kapura tekerni, de jócskán fölé lőtt.

47'
BOMBA!

Pompás támadást vezetett a DAC a saját térfeléről. A jobb szélről került Sarrhoz a labda, aki továbbpöckölte Ľupták elé azt, ő pedig jobbal egyből kapura tűzte a labdát, Volešák bravúrosan hárított.

46'
A DAC kezdte a második játékrészt.

'
45

Egy perc ráhúzás után lefújja az első játékrészt a bíró.

44'

Brašeň játssza meg elöl Pačindát, aki egy csellel lövőhelyzetbe kerül, majd laposan pár méterrel mellé lő.

44'

Hlohovský beadása után a védők szögletre mentettek, mely után pedig Tujvel bokszolta ki a labdát.

43'

Brašeň kap sárgát. A szögletzászló mellől jöhet szabadrúgás.

42'
HELYZET!

Stephens visszahúzós csele után Králik elcsúszik előtte, a panamai pedig célba veszi a rövid alsót, Volešáknak azonban sikerül szögletre mentenie.

41'
RAVASZ!

Ennél fifikásabban nem oldhatták volna meg: hárman is átugorták a labdát, mielőtt Pačinda nekifutott, hátha szétpattan a sorfal, de ez nem történt meg, Pačinda pedig belelőtte.

40'

Letić állította meg Pačindát szabálytalanul a tizenhatos előtt. Veszélyes szögből jöhet szabadrúgással a DAC. Letić pedig besárgul.

39'

Špalek indításánál Paur ismét lesen volt.

37'

Pačinda ívelte be szabadrúgásból a tizenhatoson belülre a labdát, de az egy picit rövid volt, és a védők könnyedén felszabadítottak.

36'

Králik lépett oda Stephens jobb bokájára, sárgát kap érte. Stephens az előbb épp ezt a bokáját fájlalta, de tudja folytatni a játékot.

35'

Hlohovský kerülhetett volna helyzetbe, de a neki szánt átadást lefülelték a DAC-védők.

34'

Pačinda most rájött, hogy a vizes talajon gyengébb lövésekkel is lehet veszélyeztetni a kaput. Ehhez képest most ő mellel levett egy labdát a tizenhatos előtt, majd kapásból megeresztett egy pofásat. Kár, hogy középre ment és Volešáknak nem okozott gondot lekapni.

32'

A pálya egyre nedvesebb, a játékosok egyre kevésbé tudnak pontosan passzolni.

30'

Stephens közben - úgy fest - lesérült. Ápolni kell, és bicegve hagyja el a pályát.

29'

Zsolnán elkezdett szakadni az eső...

28'

A DAC-nak nagyjából semmi nem jön össze elöl. Ezúttal Pačinda próbált kitalálni valamit, de lényeégbn egyedül.

26'

Hlohovský lövési kísérletét blokkolták a védők.

24'

Letićet intették le lesen ezúttal.

23'

Sarr és Stephens próbált összejátszani a Zsolna térfelén, előbbi azonban végül pontatlanul adta be a labdát.

21'
VEZETÉST SZEREZ A ZSOLNA!

Erre a gólra nem szívesen emlékszik majd vissza sem a DAC hátvédsora, sem Tujvel kapus. Diaz éles szögből laposan küldte kapura a labdát, ami utat talált Tujvel lábai között. 1:0

18'

Egy szöglet után Paur fejjel elvétette a kaput, majd Letić csapott le a labdára, de ő pedig elvesztette, kiment róla az alapvonalon túlra.

16'

Paur egyedül törhetett volna kapura Škvarka indítása után, de a partjelző beintett. Lesről indult.

14'

Stephens több védő gyűrűjében fejelt kapura egy előre ívelt labdát. Nem találta el a kaput, de Volešákot azért megtornáztatta.

13'

Michalík lapos lövése nem okozott gondot Volešáknak.

12'
HELYZET!

Kwin lényegében lepasszolta indította az ellenfelet csapata tizenhatosánál. Špalek azonban kisodródott a labdával, miközben Michalík szorosan rajta volt. Beadása végén Paur akrobatikus mozdulattal próbálta kapura küldeni a labdát, de a labda célt tévesztett.

11'

Brašeň próbált megiramodni a bal szélen, de szerelték.

9'

Stephens állt lesen az indítás pillanatában.

8'

Javarészt a középpályán zajlik a játék, egyik térfélen sem találják a rést a védelmen.

6'

Összesen 30-an utaztak el Dunaszerdahelyről a zsolnai meccsre, de jobban hallani őket, mint a hazai szurkolókat.

4'

A másik oldalon a Hlohovskýnak feladott labdára Tujvel mozdul ki rutinosan.

2'
ÓRIÁSI HELYZET MARAD KI!

Stephens egy indítás után egyedül törhetett kapura, már csak Volešák állt vele szemben, de a kapu fölé lőtt!

1'
A hazaiak kezdték a mérkőzést.

Kezdőcsapatok:

MŠK Žilina: Volešák – Špalek, Králik, Vavro, Mabouka – Letić, Diaz, Pečovský (C), Hlohovský – Škvarka, Paur.
Cserék: Mandous – Švejdík, Michlík, Káčer, Mazáň, Hancko, Haskič.

FC DAC 1904: Tujvel – Davis, Kwin Kwin, Michalík (C), Huk – Ljubicić, Brašeň – Pačinda, Ľupták, Sarr – Stephens.
Cserék: Milošovič – Egri, Živković, Horváth, Pambou, Štepanovský, Polievka.

A Maric-legénység már csütörtökön elutazott a találkozóra, melyen a vendégek szeretnének véget vetni immár 308 perce tartó gólínségüknek. Bővebben...