A negyedik fordulóban a nagy rivális Slovan otthonába látogatott a DAC.

ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 1:1 (0:0)

Sárga lapok: Savičevič, Sekulič - Kalmár, Živkovič, Huk.

Slovan Bratislava: Greif - Sekulič, Saláta (11. Rundič), Chouchoumis, Božikov - De Kamps - Damnjanovič, Savičevič (73. Droppa), Hološko – Mareš, Čavrič (84. Šefčík)

DAC: Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis (46. Koštrna) – Ľupták, Ljubičič, Pambou, Pačinda - Vida (55. Kalmár), Šafranko (74. Čmelík)

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

A DAC a Slovan otthonából csór el egy pontot, ami a nagy rivális tabellaszomszéd otthonában príma eredmény.

90-5'
VÉGE

Macej szabadrúgása után a bíró véget vet a játéknak.

90-4'

Mareš rántja le a vele szemben védekező Živkovićot.

90-3'

Kalmár Zsolt marad lent, ápolni kell. Per pillanat ezzel telik az idő, könnyen lehet, hogy a jelzett négy perc hosszabbítás már ezzel megy le.

90-2'
Sárga lap

A Slovan csapatkapitány,a Sekulic számára is felmutat a bíró egy lapot.

90'

Hološko ugratta ki Marešt, aki azonban nem tudta befutni a labdát.

90'

Egy szögletből érkező beívelés után Greiff kapus gyűjti be a labdát.

89'

Šatka küldte a földre Hološkót, otthagyta a térdét.

88'
Sárga lap

Huk besárgul, miután nekimegy a kapisnak, miután az már megfogta a labdát.

87'

Most Čmelík ügyeskedik elöl, de ez sem vezet eredményre.

85'

Mareš nyújtja meg, és térddel gyorsítja meg mag a előtt a labdát, végül azonban csak szögletet sikerül kicsikarnia.

84'
Csere

A Slovan utolsó cseréje: Čavrič hagyja el a pályát, Ševčík jön a helyére.

82'

Pačinda kapott labdát a védők mögé, csakhogy a DAC gólszerzőj ezúttal lesen volt.

80

Egy jobboldali beívelést Ljubicic csúsztat szögletre, három Slovan-játékos ugrott fel vele együtt, de így egyikük sem érte el.

79'

Čavrić vét el egy beívelést a DAC tizenhatosán belül. Ha le tudja venni, ziccer.

77'

A szöglet utáni beadást sikerült a véedelemnek kifejelnie, de az egyik középpályás a tizenhatoson kívül megszerezte a labdát, majd azonnal kapásból visszaküldtte. A gólvonalon álló Macej éppen fogni tudta.

76'

A Slovan centerét Mareš elől kivágják.

74'
Csere

Most a DAC: Lukáš Čmelík érkezik a támadósorba, Šafranko számára ér véget a szezon.

72'
Csere

A Slovannál: Savicevic le, Droppa be.

71'
Sárga lap

Živković  kazálja el a másik csapat egy játékosát elég csúnyán. Sárgát kap.

70'

A másik oldalon a kapusnak kell beavatkoznia, szögletre ment.

69'

A Slovan akciója közben alakult ki kisebb vészhelyzet a DAC kapuja előtt, de a kékeknek nem sikerült kapura lövést kicsikarniuk a bolyban, végül a védelem tisztázott.

67'
Sárga lap

Kalmár Zsolt is sárgát kap.

67'

A DAC szöglete után a hazai védelem könnyedén felszabadít.

65'

Huk próbálta kiugratni Šafrankót, de ezt a védők is észlelték, és lecsaptak a labdára, szögletre mentettek.

61'
ATYAÉG, MEKKORA GÓL!

Pačinda kapta a labdát a Slovan tizenhatosának bal szélénél, onnan befele mozgott, a társak elvitték a védőket, ő pedig ballal a hosszú alsóba helyezett. Gyönyörű gól!

59'

Koštrna lábát húzták el a Slovan térfelén, a szabadrúgást Kalmár ívelte középre, de a hazai védelem felszabadított.

57'
Sárga lap

Pambou besárgul.

55'
Csere

Látványos csere, az új szerzemény, a magyar válogatott Kalmár Zsolt érkezik Vida Kristofer helyére.

52'
GÓL!

Vezetést szerez a Slovan! Megint Mareš kapott jó labdát a tizenhatos előtt, majd egy testcsellel lövőhelyzetet alakított ki magának, bal lábbal pedig a jobb felsőbe küldte a labdát. Macejnek nem sok esélye volt, a lövés közelről érkezett, és nagyon precíz volt.

51'
SZÉP LÖVÉS!

Mareš kapott a védők mögött szép labdát, csakhogy lesodródik vele majdnem az alapvonalig. Onnan azonban mégis megküldi, Macej azonban reflexből fölé üti.

49'

Čavrič  zuhant a földre a DAC tizenhatosán belül, de a bíró sípja néma marad. Az akció végén Damjanovic, aki fölé lő.

48'

Macej kockáztat, de sikerül átvernie Marešt, és kirúgnia a labdát.

47'

Šafrankonál pöcköli át a labdát a Slovan tizenhatosánál középre Vidának, aki felpörgeti magának, majd fordulatból próbálja kapura küldeni. A mozdulat szép volt, a vége nem, fölé ment.

46'
Indul a második félidő.

45-2'

De Kamps szabadrúgását végül Macej magabiztosan fogta. És ezzel vége is az első félidőnek.

45-1'

Sekulicot ugratta ki Mareš, a príma kis kényszerítő után azonban egy szabálytalansággyanús helyzet alakult ki, de a bíró még engedte tovább a játékot, Vida következő belépőjét a tikzenhatos előtt azonban már nem. Szabadrúgással jöhet a Slovan.

44'
Sárga lap

Savicevic besárgul miután megmasszírozta a középpályán Pambou lábát.

42'

A Slovan szöglete után Davis szabadít fel.

39'

Čavrič beadása után érdekes helyzet alakult ki a DAC tizenhatosán belül. A labda Davisről ment ki, és elsőre talán sokaknak úgy tűnhetett, hogy a lendülő kezéről, ám ez nem így volt, a fején pattant meg. Szöglettel jöhet a Slovan, a bíró precízen ítélt.

36'

A mérkőzés meglehetősen eseménytelen, alig történik valami érdemleges.

34'

Božik marad lenn, de csak néhány pillanatig, ápolás nélkül tudja folytatni.

32'

Ügyes támadást indított Pačinda, aki kitette a bal szélre Davishez a labdát, ő egyet igazított rajta, majd középre tette, de a védelem ismét tisztázott.

30'

Živkovič próbálta megjátszani Pačindát, de nem jutottak előrébb, az akciónek a védelem vetett véget.

27'

Mareš aktív perceit láthattuk. Először Sekulicot indította a szélen, akit ezután szereltek, majd a védelmet támadta le, de megszerezni nem tudta a labdát.

23'

Čavrič centere után Šatka szabadít fel.

18'

Pačinda lövése kerüli el egy kevéssel a kaput.

16'

Hátul akadt némi gond, Čavrič támadta le Macejt, de a kapusnak sikerült úrrá lennie a helyzeten.

14'

Živkovič beadását a védelem semlegesíti.

13'
HIBA!

Egy védelmi hiba után Mareš elé kerül a labda a DAC térfelén. Ő azonnal kapura próbál lőni, de csak az oldalhálót találja el.

11'

Salátát le kell cserélni, Rundič jön a helyére.

9'

Saláta fekszik a földön, úgy tűnik megsérült.

6'
HELYZET!

Erre jön egy helyzet a DAC-nál. Egy jobboldali lapos beadást követően Pambou elé kerül a labda, aki közelről a kapusba lő!