Felkészülési mérkőzés: Kikapott a DAC a MOL Arénában a Pakstól

A DAC csütörtökön 1:3-as vereséget szenvedett a Paks ellen felkészülési mérkőzésen a MOL Arénában.

Fotó: Cséfalvay Á. András

A csapatok tikkasztó hőségben futottak ki a pályára, és bizony ez próbára is tette a játékosokat - Njie a szünet előtt rosszul lett a pályán, ezért hordágyon kellett levinni.

A vezetést a hazaiak szerezték meg már a hatodik percben Veselovský révén, a vendégek viszont a fordulást követően teljesen más felállással léptek pályára, ez pedig meg is hozta az eredményt. Előbb Szabó J. egyenlített, majd Windecker és Szabó B. megfordította az állást.

DAC 1904 - Paksi FC 1:3 (1:0)
MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2022. június 30., csütörtök, 17:30 ó, napos, meleg idő, +35°C
Góllövők: 7. Veselovský 1:0, 52. Szabó J. 1:1, 73. Windecker 1:2, 84. Szabó B. 1:3
Játékvezető: Smolák - Pozor, Štofik, 1147 néző

DAC: Veszelinov - Blackman (64. Rymarenko), Kružliak (K), Brunetti (64. Muhamedbegovic), Davis (83. Nicolaescu) - Veselovský (64. Balogh), Njie (44. Káčer), Dimun (64. Nebyla) - Szánthó (64. Hahn), Krstović (74. Andrezinho), Ciganiks (46. Andzouana). Edző: Adrian Guľa.

Paks, I. félidő: Rácz - Vass, Kinyik, Szekszárdi, Debreceni - Gyurkits, Nagy R., Kesztyűs (K) - Sajbán, Varga, Kocsis. II. félidő: Nagy G. - Kovács, Lenzsér, Szélpál, Szabó J. - Papp, Windecker, Balogh - Haraszti, Böde, Szabó B. Edző: Waltner Róbert.