Slovnaft Cup: A kezdeti sokk után gálázott a DAC

1

Fotó: dac1904.sk

A DAC féltucat gól lőve győzte le a III. ligás Snina együttesét a Slovnaft Cup 4. fordulójában, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe.

A dunaszerdahelyiek a gyenge bajnoki szereplés miatt, amit a szurkolók is kezdenek megelégelni, nem várták jó szájízzel a szerdai összecsapást, arra viszont minden bizonnyal nem számítottak, hogy mindjárt az elején újabb sokkot kell átélniük. A középkezdést követően ugyanis azonnal támadásba lendültek a hazaiak, néhány passz után el is jutottak a DAC kapujához, Costa pedig a 10. másodpercben meg is szerezte a vezetést a Snina számára. A bekapott gól után a dunaszerdahelyiek átvették a kezdeményezést, többet birtokolták a labdát, jobbról-balról ívelgettek a hazai kapu elé, valamint elvégeztek egy csomó szögletet, de komolyabb helyzetet képtelenek voltak kidolgozni. A hazaiak hősiesen védekeztek, labdaszerzésekből indított ellentámadásokra rendezkedtek be, de ezek nem voltak kellően gyorsak, így nem tudták újfent meglepni a favoritot. Emellett a nem túl jó minőségű pálya is rendkívül nehezítette a játékot, a labdarúgók gyakran pocsolyákon keresztül szaladtak, valamint csúszkáltak a sárban. A csallóközi csapat a 17. percben alakította ki első veszélyesebb helyzetét, Dický viszont a gólvonal előtt fejjel menteni tudta Čermák lövését. A Snina számára valamivel több mint fél órát tartott a tündérmese, ekkor ugyanis egyenlített a DAC. Romero beadását követően Gouré fejelhetett, Lajtár viszont óriási bravúrral hárítani tudott. A kipattanóra Čermák érkezett nagy lendületben, aki az üres kapuba bombázta a labdát. Nem sokkal később az állást is megfordította a vendégcsapat. Herc szabadrúgásból ívelt a hazai tizenhatosba, a legmagasabbra pedig Risvanis emelkedett, aki védhetetlenül a kapuba fejelt.

A sninaiak nem tudták kiheverni a történteket, ugyanis rögtön a fordulást követően megkapták a harmadik gólt is. A hazai térfélen szereztek labdát a vendégek, Trusa tört be jobbról a tizenhatosba, majd középre adott, Gouré pedig higgadtan a kapuba irányította a játékszert. Hogy a hazaiak összeroppantak, azt az is bizonyítja, hogy öt perccel később a DAC negyedszer is betalált – Čermák szabadrúgásból volt eredményes. A vendégek láthatóan élvezni kezdték a játékot, mindenki gólt akart rúgni, és néhányuknak sikerült is. Mivel a Snina nem állt vissza védekezni, inkább úgy döntött, élvezni akarja az élvonalbeli csapat elleni küzdelmet, a vendégek további támadásokat indíthattak. A 62. percben Trusa kapott indítást, egy védővel a nyakán majdnem a félpályától robogott a hazai kapuig, majd Lojka kapus lába között a hálóba talált. Tíz perccel később már 1:6 volt az állás. A csereként beállt Barišić a hazai tizenhatosnál lerázta magáról védőjét, kissé középre húzódott, majd jobbal precízen a kapuba helyezett. A hajrában közel voltak a szépítéshez a hazaiak: egy szabadrúgást laposan lőttek a DAC kapuja felé, de nem ért bele senki. Popović üggyel-bajjal hárítani tudott, a labda pedig felszállt a magasba, megpattant néhány fejen, majd a felső lécen is, mire a vendégek kivágták a mezőnybe. A túloldalon a vendégek is további gólokat szerezhettek volna, ám előbb Lojka kapus fogta ki Romero öt méterről leadott lövését, majd az utolsó percben Baričićnak kellett volna csak az üres kapuba lőnie, ám ehelyett a gólvonal előtt telibe találta az egyik visszaérkező hazai védőt.

A DAC összességében megérdemelten győzött, és továbbjutott a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjébe.

A mérkőzés: MFK Snina – FC DAC 1904 1:6

Ami a többi mérkőzést illeti: továbbjutottak a komáromiak is, akik Turócszentmártonban győztek, a somorjaiak viszont hazai pályán alulmaradtak a kassaiakkal szemben. A Niké Ligában sokáig az élen álló trencséniek büntetőkkel maradtak alul a Devínska Nová Ves ellenében, a zsolnaiak nyolc gólt rúgva robogtak tovább, a nagymihályiak pedig Érsekújvárban arattak győzelmet.

TJ KOVO Beluša – MFK Skalica 1:2

FKM Nové Zámky – MFK Zemplín Michalovce 1:4

Dynamo Malženice – FC ViOn Zlaté Moravce 1:2

TJ Sokol Medzibrod – MŠK Žilina 0:8

FC STK Somorja – FC Košice 0:2

Lokomotíva Devínska Nová Ves – AS Trenčín 1:1 – büntetőkkel 7:6

MŠK Martin – KFC Komárom 0:2

ŠK Javorník Makov – ŠK Odeva Lipany 0:3