Slovnaft Cup: Futballünnep, DAC-diadal a Parkerdei stadionban (FOTÓK)

Huszonkilenc évet kellett várni a Bős és a DAC újabb tétmeccsére.

2004 szeptemberében a labdarúgó Szlovák Kupa 2. fordulójában a bősiek közel jártak a továbbjutáshoz, de a rendes játékidőben 1:1-es döntetlennel ért véget a járási riválisok derbije. Büntetőkkel akkor a sárga-kékek jutottak tovább. Szerda délután meglátszott a szintkülönbség, a DAC fölényes győzelmet produkált (5:1) a találkozón, melynek előjátéka, ünnepi körítése is volt. A csapatok pályára vonulását megelőzően a két ismert bősi népdalénekes, Dóka Zsuzsa (DAC-mezben) és Bősi Szabó László (bősi mezben) előadásában a Parkerdei stadionban is felcsendült a DAC klubhimnusz, a Nélküled, melyet a helybeli Áfium együttes által komponált Bősi induló követett a sorban. A hazaiak a klubcentenárium által ihletett új, Errea márkájú mezekben léptek pályára. A kezdőrúgást a két világhírű helybeli ketrecharcos, az MMA legjobbjai közé tartozó Végh Attila és Buchinger Iván végezte el. Ami pedig a telített nézőteret illeti, 3150 szurkoló váltott jegyet az összecsapásra. Erre mondják: kasszasiker!

Játékban, az elvárásoknak megfelelően a Guľa-legénység dominált. A rutinos tréner nem bízott semmit a véletlenre, néhány kivételtől eltekintve az aranyosmarótiak otthonában győztes alakulat kezdőtizenegyét küldte csatába. A cserepadon csupán Andzouna, Gavrić és Káčer maradt. Az összeállítás mellett az első percek játéka is azt sugallta, hogy a vendégek mielőbb el szeretnék dönteni a továbbjutást. A 4. percben Ramadán kezdte a gólgyártást. A szír légiós egyébként ezen a találkozón triplázott! Tíz perc elteltével Trusa növelte a DAC vezetését. Csatárgóloknak örült a sárga-kékek népes szurkolótábora. Félórányi játék után már osztálykülönbséggel vezetett a favorit, Ramadán ezúttal büntetőből volt eredményes. A zömmel a DAC korosztályos csapataiban edződött vendéglátók megilletődötten kezdtek, görcsös igyekezetükben sok hiba csúszott. Tóth László lövését a vendégek hálóőre biztosan hárította, majd egy gyors kontra végén a tizenhatosba belőtt labdáról maradtak le centiméterekkel a hazaiak. Ollári, a bősiek kapusa több vendéghelyzetnél is jól állta a sarat.

A második félidő hármas vendégcserével kezdődött, csakhamar Ramadán újabb találattal került rivaldafénybe. Feladatát teljesítette, indulhatott zuhanyozni. A hazaiak Nyikulin révén szépítettek, egyre többet kezdeményeztek, de újabb gólt már nem szereztek. Mi több, a meccs utolsó másodperceiben Isakov öngólt vétett. A vereség ellenére, nincs miért szégyenkezniük. Igyekezetüket szurkolótáboruk a találkozó végén nagy tapssal jutalmazta. Az idén százéves Duna-parti klub ezen az augusztusi délutánon szervezésből is jelesre vizsgázott.

Bősön nem született meglepetés, a favorit sikere került a jegyzőkönyvbe. A DAC-ot a Slovnaft Cup 3. fordulójában Tallósra várják, ahol a VI. ligás Felsőszeli/Tallós együttese lesz az újabb kupaakadály. A hivatalos játéknap szeptember 27.