Slovnaft Cup: Büntetőpárbajban harcolták ki a továbbjutást a somorjaiak

1

Forrás: FC ŠTK 1914 Šamorín (Facebook)

A komáromiak után a somorjaiak is továbbjutottak a Slovnaft Cup negyeddöntőjébe, miután szerdán büntetőkkel legyőzték az ugyancsak második ligás Púchovot.

A gól nélküli első félidőt követően a vendégek szerezték meg a vezetést Holiš révén, de egy perc múlva érkezett is a somorjaiak válasza Csóka találatával. Mivel a rendes játékidő döntetlennel ért véget, egyből következett is a büntetőpárbaj. Ebben a somorjaiak minden próbálkozásukat érvényesítették, míg a púchoviaktól Michlík és Kaufman is hibázott, így az STK jutott tovább a negyeddöntőbe.

Slovnaft Cup, nyolcaddöntő:

FC STK 1914 Somorja – MŠK Púchov 1:1 (0:0) – büntetőkkel 4:3

Gólszerzők: 55. Csóka – 54. Holiš

Büntetőpárbaj: Puchel 0:1, Pančík 1:1, Michlík kihagyta, Szabó 2:1, Kapusniak 2:2, Csóka 3:2, Holan 3:3, Bahi 4:3, Kaufman kihagyta

A nyolcaddöntő többi mérkőzésén nem született meglepetés: a Fortuna Ligában sereghajtó Liptovský Mikuláš sima 3:0-s győzelmet aratott Bánován, a Trenčín kiütötte a Myjavát (5:0), a Slovan pedig Stropkovban nyert 3:2-re.