A rekkenő hőség sem vette el a futni vágyók kedvét Bősön

5

A szervezők felvételei - Továbbiakért kattints!

Bősön ismét megrendezésre került a hagyományos futóverseny immár 9. alkalommal. A helyi futóklub szervezésében összesen 180 futó nevezett be és jött el szerettei és ismerősei kíséretében. Ebből 81 hölgy és 99 férfi futotta le az 5, illetve 10 km távot.

Voltak, akik a gyorsgyaloglást választották 5 km-es távon. A versenyben részt vettek az ország határain túlról is: Magyarországról, Csehországból, Romániából. Képviseltették magukat az Egy a világunk alapítvány futói is Magyarországról, akik rendszeres résztvevői a bősi eseménynek. Ők kerekesszékekben tolva szeretteiket teljesítették az 5 km-es távot.

A felnőttek versenyét a gyerekek versenye előzte meg, összesen 150 óvodás, alapiskolás gyermek nevezett be a versenybe, de voltak, akik nevezés nélkül is örömmel lefutották a távot.

A verseny kiváló hangulatban zajlott, amiért külön köszönet a szervezőknek és a szponzoroknak. Ennek a napnak mindenki a győztese volt, hiszen néhányan túllépve saját korlátaikat hozzájárultak egészségük megőrzéséhez és népszerűsítette a sportos életmód fontosságát.