Ötödik meccsét is megnyerte a MOL Ligában a HC DAC

1

Fotó: HC DAC

Vasárnap került sor a MOL extraliga 5. fordulójára, melyet a HC DAC Dunaszerdahely csapata hazai pályán, azaz a Városi Sportcsarnokban játszott Plzeň együttese ellen. Nagyszerű hangulatban telő mérkőzést végig magabiztosan vezetve nyerte meg a sárga-kék alakulat, ezzel megőrizve veretlenségét a bajnokságban.

„Nagyon fontos két pontot szereztünk. Ma egy aránylag nyögve-nyelős kezdés után egyre jobb formába lendültünk. A védekezésünk nagyon jól működött, a kapusunk nagyszerűen védett és elől is tudtunk könnyű gólokat lőni. A félidő vége felé kicsit megtorpantunk, de így is jelentős előnnyel mentünk az öltözőbe. A második játékrészben az volt cél, hogy a megszerzett előnyt tartani tudjuk, és megnyerjük mérkőzést. Tulajdonképpen ez sikerült, nem játszottuk életünk mérkőzését, de úgy gondolom, hogy magabiztosan szereztük meg a két pontot úgy, hogy egy percig sem veszélyeztette a győzelmünket az ellenfelünk. Az az igazság, hogy egy elég zaklatott héten vagyunk túl, ahol betegségek, sérülések nehezítették a felkészülést, de a lányok összeálltak és megnyerték ezt a mérkőzést. Örülünk a két pontnak. Jövőhéten jön a Poruba, aki ellen szinten a győzelem a cél”- nyilatkozta Debre Viktor vezetőedző.

MOL extraliga 5. forduló

2023. szeptember 30. szombat, 15:30

Városi Sportcsarnok, Dunaszerdahely

HC DAC Dunaszerdahely – DHC Plzeň: 33-26(14-8)

gólszerzők: Kovács N. 8, Pénzes, Santos, Hornyák, Rajnohová 4-4, Bízik R. 3, Juhos, Mészáros R., Desortová 2-2, Sári, Pastorková 1-1.