Niké-szombat, 7. forduló: Csúnya pofont kapott a Žilina, Polievkáék nem viccelnek

1

Fotó: TASR - Daniel Stehlík

Három mérkőzést rendeztek szombaton a Niké Liga alapszakaszának 7. fordulójában, és egy óriási meglepetés is született.

A listavezető, négymeccses győzelmi szériát húzó zsolnaiak a feltörekvőben lévő besztercebányaiakat fogadták, ők pedig megmutatták, hogy egyáltalán nem véletlen az elmúlt időkben produkált remek teljesítményük. Polievka, Hlinka és Acosta találatával már az első félidő után 0:3 volt az állás, és ugyan a fordulást követően Nemčík révén a hazaiak is betaláltak, a hajrában Rymarenko feltette az I-re a pontot. Veresége ellenére a Žilina maradt az első helyen, a besztercebányaiak viszont feljöttek a másodikra.

Gólgazdag mérkőzést hozott a sereghajtó Michalovce és a Spartak Trnava összecsapása. A nagyszombatiak már a 2. percben megszerezték a vezetést: egy hazai labdavesztést kihasználva a vendégek gyors támadást indítottak, aminek a végén Bernát lőtt a nagymihályi kapuba. Nem sokkal később a veterán Ďuriš növelte kétgólosra a Spartak előnyét, majd Azango fejjel mattolta Szárazt. A 36. percben a zempléniek ugyan Marcin góljával csökkentették hátrányukat, de a Spartak még a szünet előtt visszaállította a háromgólos különbséget. Eldőlni látszott a mérkőzés, ám a második játékrészben a Michalovce Marcin és Van Kessel találatával feljött 3:4-re. Az egyenlítés viszont már nem jött össze, így a Spartak három ponttal gazdagodott, a nagymihályiak pedig továbbra is várnak idénybeli első győzelmükre.

Két győztes meccs után ismét vereséget szenvedett az újonc Košice, amely Rózsahegyen vendégeskedett. A mindent eldöntő találatot Šefčík szerezte a 10. percben. A vendégek ráadásul tíz emberrel fejezték be a mérkőzést, miután Faško a ráadás perceiben megkapta második sárga lapját, így automatikusan jött a piros is.

A szombati eredmények:

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (0:3)

Gólszerzők: 62. Nemčík – 8. Polievka, 16. Hlinka, 44. Acosta, 89. Rymarenko

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 3:4 (1:4)

Gólszerzők: 36., 52. Marcin, 68. van Kessel – 2. Bernát, 10. M. Ďuriš, 24. Azango, 45. Ofori

MFK Ružomberok – FC Košice 1:0 (1:0)

Gólszerző: 10. Šefčík

Piros lap: 90+3. M. Faško (KOS)