Niké-szombat, 5. forduló: Saját közönsége előtt égett a DAC (VIDEÓ)

1

Fotó: dac1904.sk

Elszenvedte szezonbeli első vereségét szombaton a DAC a Niké Ligában, méghozzá hazai pályán.

A dunaszerdahelyi klub ezen a mérkőzésen köszönt el Kalmár Zsolttól, aki hat év után távozott Dunaszerdahelyről, a búcsú azonban nem úgy sikeredett, ahogy azt eltervezték.

Az első perctől kezdve lendületes, olykor viszont sok pontatlansággal és labdavesztéssel tarkított focit láthatott a MOL Arénába kilátogató több mint 5 ezer szurkoló. Viszonylag korán, a 9. percben jegyezhettük fel az első komolyabb helyzetecskét – egy szögletet követően Csinger fejese ment mellé. Nem sokkal később a besztercebányaiak is megmutatták, hogy meglepetést okozni jöttek Dunaszerdahelyre, Popović reflexből szedte ki Polievka bal alsóba tartó kapáslövését. Ezt követően picit leült a mérkőzés, a hazaiak nem találták a rést a vendégek védelmén, a következő veszélyeztetésre pedig a 28. percig kellett várni – ekkor Herc távoli lövése centikkel kerülte el a besztercebányai kaput. Nem sokkal később kinyílt a Dukla védelme, Dimun vezette fel a labdát az ellenfél tizenhatosáig, de nem merte elvállalni a lövést, ezért Gavrićhoz továbbított, ő viszont nem jól vette át. A túloldalon Rymarenko ígéretes helyzetből a kapu fölé lőtt. A félidő végéhez közeledve sokakban meghűlhetett a vér, ugyanis egy kontra során Rymarenko kapott indítást a védők között, Risvanis pedig a tizenhatoson belül becsúszva, szabálytalanul állította meg. A játékvezető nem habozott, egyből a büntetőpontra mutatott. A vendégek viszont nem éltek a kínálkozó lehetőséggel – Popović hárítani tudta Polievka tizenegyesét, így a félidőben maradt a 0:0.

Jól kezdte a második játékrészt a DAC: az 53. percben Andzouana vette észre a tizenhatoson belül egyedül hagyott Gavrićot, megjátszotta őt, ő pedig kapura fordult a labdával, majd ügyesen a léc alá tekert. A kapus hiába vetődött. A sárga-kékek öröme viszont nem tartott sokáig: pár perccel később Polievka tartotta meg a labdát a hazai tizenhatosban, majd középre játszott Rymarenkónak, aki lerázta magáról védőjét, és a hosszú alsóba helyezett. Hiába próbált menni előre a DAC, a sok pontatlanság mellett a játékosok gyakran tanácstalanul járatták hátul a labdát, és szinte egy komolyabb akciót sem tudtak kialakítani. A vendégek ellentámadásai viszont olykor életveszélyesek voltak, a 72. percben pedig meg is fordították a mérkőzést – a hazaiak hathatós segítségével. Egy bedobást követően a sárga-kékekhez került a labda, Pinto pedig a két középső védő közé tette vissza, amire a szemfüles Polievka egyből le is csapott. Risvanis becsúszva lemaradt róla, Csingert becsapta, a kifutó Popović mellett pedig a kapuba helyezett. Adrian Guľa cserékkel próbálta felrázni csapatát, de terve nem jött be: a DAC nem, hogy nem tudta komolyabb nyomás alá helyezni ellenfelét, de még kaput eltaláló lövést sem tudott felmutatni az utolsó húsz percben.

A besztercebányaiak az utolsó sípszóig megőrizték előnyüket, és elvitték mindhárom pontot Dunaszerdahelyről. A sárga-kékek szezonbeli első vereségüket szenvedték el, és annál fájóbb, hogy erre hazai környezetben került sor.

A mérkőzés: FC DAC 1904 – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2

Tovább tart viszont a listavezető Žilina menetelése, noha elsőre úgy tűnt, hogy a nem túl acélos aranyosmarótiak meglepetést okoznak idegenben, ugyanis Mondek duplájával már az első félidő derekán két góllal vezettek. A hazaiak viszont nem adták fel: Ďuriš szinte rögtön a ViOn második gólja után szépített, a 84. percben pedig Kopas egyenlített. Az igazi dráma viszont csak a ráadás 7. percében következett. Egy szögletet követően a vendégek megiramodtak a hazai kapura, de elveszítették a labdát, Belko kapus pedig vissza is bombázta a ViOn védelme mögé. Bille szerezte meg a lasztit, és gyönyörű kapáslövéssel eldöntötte a három pont sorsát.

Drámai pillanatokat hozott a Podbrezová és a Trenčín összecsapása is. A vendégek Ibrahim góljával szerezték meg a vezetést, ám a Podbrezová Kováčik és Ridwan találatával az első félidő végén, valamint a második elején egyenlített, majd fordított. A hazaiak végül mégsem örülhettek a három pontnak, ugyanis a hosszabbítás 4. percében egy szögletet követően Bartoš a saját kapujába továbbította a labdát, így a végeredmény: Podbrezová – Trenčín 2:2.