Niké-szombat, 2. forduló: Dunaszerdahelyen kiütéssel üdvözölték a kassaiakat az élvonalban

A DAC szombaton 5:2-es győzelmet aratott a Košice ellen a Niké Liga alapszakaszának 2. fordulójában.

Az első perctől kezdve nagy lendülettel játszott a hazai csapat, Krstović fejese pedig jelzőértékkel bírt a kassaiak számára. A 8. percben aztán meg is szerezte a vezetést a DAC. Félmagasan végeztek el egy szögletet, a labda a rövid saroknál megpattant, a túloldalon pedig Brunetti éles szögből próbálta kapuba juttatni, de Kira kapus bele tudott érni. A játékszer kijött róla, a gólvonalon érkező Krstović pedig a kapuba pofozta. Negyed órát kellett várni a vendégek első komolyabb helyzetére, de Turčák, Pačinda és Golikov próbálkozását is blokkolták. A hazai kapuban ezen a mérkőzésen mutatkozott be a Partizan Belgrádtól igazolt Aleksandar Popović, sok dolga pedig nem is volt az első 45 percben. A túloldalon viszont pont az ellenkezője volt érvényes, a 27. percben pedig ismét a kassai kapuban kötött ki a labda. Káčer beadása magas volt Krstovićnak és a vele érkező védőknek is, a túloldalon érkező Andzouanának viszont a lábára érkezett, és magabiztosan a hosszú alsóba helyezett. Még véget sem ért az első félidő, de már 3:0 állt az eredményjelzőn. A 38. percben Herc iramodott meg a kissé szétesett kassai védelemmel szemben, megjátszotta a mellette elszáguldó Ramadant, aki Kirával szemben nem hibázott. Röviddel a szünet előtt Pačinda kemény lövése ment a hazai kapu fölé, a túloldalon pedig Krstović fejese landolt a kassai hálóőr markában.

A fordulást követően is hasonló volt a játék képe, a DAC őrizte magabiztos előnyét, míg a vendégek nem különösebben voltak veszélyesek a hazai kapura. A 61. percben eldőlni látszott a mérkőzés: Krstović kb. 20 méterről szabadrúgásból a sorfal felett a kapuba tekert, ezzel négyre növelve a DAC előnyét. A sárga-kékek továbbra is támadásban maradtak, nem sokkal később Kirának kellett kiszednie a léc alól Andzouana lövését. A hajrához érve felpörögtek az események, a 79. perben szinte a semmiből egyenlítettek a vendégek. Pačindától indult az akció, aki sarokkal mentett két védővel szemben a pálya szélén, ezzel indította Sovičot, aki pedig Vasiľ elé továbbított a tizenhatoson belülre, vele szemben már csak Popović volt, de a kassai nem hibázott. Szinte rögtön érkezett a DAC válasza: Záhradník remek indítást kapott Niarchostól, és szinte egyedül törhetett kapura. Kissé élesebb szögből érkezett a tizenhatosba, majd higgadtan kilőtte a kapu rövid oldalát. Ismét négygólos volt a hazai csapat előnye, ez viszont csak két percig tartott. Pačindának sikerült levennie egy lehulló labdát Risvanis mellett, első lövése még levágódott Brunettiről, a másodikra viszont már hiába nyújtózkodott Popović.

A továbbiakban több gól már nem született, így a DAC 5:2 arányban megérdemelten legyőzte az FC Košicét.

A mérkőzés: FC DAC 1904 – FC Košice 5:2

Váratlan eredmény született Pozsonyban, ahol a Slovan a Banská Bystrica együttesét fogadta. A vendégek a 11. percben meglepetésre megszerezték a vezetést, Záhumenský beadását követően Acosta kapáslövéssel mattolta Borjant. Az első játékrész végén közel volt a hazai csapat, hogy megfordítsa az eredményt. A 37. percben Tolić lövését követően a labda Hlinkán megpattanva a besztercebányai kapuban kötött ki. A ráadás harmadik percében büntetőt végezhettek a hazaiak, Weiss lövését viszont Hruška hárítani tudta. A második játékrész elején mégis összejött a Slovan második gólja. Barseghyan lövése kijött Hruškáról, egyenesen Weiss elé, aki megjátszotta az üresen érkező Abubakarit, neki pedig már csak a kapuba kellett pofoznia a játékszert. Úgy tűnt, hogy a fővárosiak otthon tartják a három pontot, a hajrában viszont jött a feketeleves – egy szöglet után Záhumenský fejese utat talált a Slovan kapujába, ezzel megmentve az egy pontot a vendégeknek.

A tabellát jelenleg a Trenčín vezeti, amely szezonbeli második bajnokiját is megnyerte – Ibrahim és Soares találatával győzte le a Michalovce együttesét.

A szombati eredmények:

FC DAC 1904 – FC Košice 5:2 (3:0)

gólszerzők: 9., 61. Krstović, 26. Andzouana, 38. Ramadan, 82. Záhradník – 79. Vasiľ, 83. Pačinda

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Gólszerzők: 37. Tolić, 50. Abubakari – 11. Acosta, 87. Záhumenský

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Gólszerzők: 35. Ibrahim, 81. Soares