Niké-szombat, 17. forduló: Gólfesztivált tartott a Slovan a Podbrezová otthonában

1

Niké-szombat, 17. forduló:  Gólfesztivált tartott a Slovan a Podbrezová otthonában

Fotó: TASR

Három mérkőzést rendeztek szombaton a Niké Liga alapszakaszának 17. fordulójában.

A listavezető Slovan súlyos vereséget mért a Podbrezovára, mégpedig idegenben. A pozsonyiak negyedórányi játék után szereztek vezetést Kováčik öngóljával, majd Čavrić növelte kétgólosra a vendégek előnyét. A félidő derekán Blackman találatával már 0:3 volt az állás, a 31. percben pedig Barseghyan büntetőből a negyedik gólt is megszerezte. A hazai csapat hármas cserével próbált frissíteni, ám ez nem hozta meg a kívánt eredményt, sőt, a fordulást követően az égszínkékek Čavrić és Strelec révén még kétszer betaláltak, így a Slovan hat góllal és három ponttal távozott Podbrezováról.

Továbbra is vár idei első győzelmére a Zlaté Moravce és a Michalovce – előbbi a Košicével, utóbbi a Skalicával játszott 1:1-es döntetlent.

A szombati eredmények:

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6 (0:4)

Gólszerzők: 15. Kováčik (öngól), 18., 51. Čavrić, 25. Blackman, 31. Barseghjan (11-esből), 84. Strelec

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Košice 1:1 (1:1)

Gólszerzők: 33. J. Švec – 5. Medved

MFK Zemplín Michalovce – MFK Skalica 1:1 (1:1)

Gólszerzők: 28. Marcin – 6. M. Nagy