Niké-liga, rájátszás, 2. forduló: Újabb pofont kapott a Slovan, a Spartak nyerte a hétvége rangadóját

1

Fotó: TASR

A Slovan Bratislava vasárnap 0:2-es vereséget szenvedett hazai pályán a Spartak Trnava ellen a Niké-liga rájátszásának 2. fordulójában.

A hétközi kupabúcsút követően (Podbrezová 1:3) ismét vereséget szenvedett hazai pályán a bajnoki cím várományosa, a Slovan Bratislava. Az első perctől kezdve látványos focit láthatott a közönség, amelynek meglepetésére a vendégek szerezték meg a vezetést: Ofori adta középre a labdát, Wimmer pedig a saját kapujába csúsztatta. Nem sokkal később közel volt az egyenlítéshez a Slovan, Zmrhal találatát viszont les miatt érvénytelenítették. A hazaiak képtelenek voltak betalálni, sőt a hajrában a nagyszombatiak szereztek újabb gólt. Bajrić hibáját használta ki a veterán Ďuriš, aki egyedül mehetett kapura, Borjannal szemben pedig nem hibázott. Noha a második félidőben egyértelműen a hazaiak domináltak, végül még csak szépíteni sem tudtak.

A Slovan szezonbeli második vereségét szenvedte el, a Spartak pedig a zsolnaiak vereségét kihasználva fellépett a dobogó második fokára.