Gólzápor a MOL Arénában, legyőzte a DAC a Rapid Wient a főpróbán

1

Cséfalvay Á. András felvétele

Az új szezon előtti főpróbán a DAC a bécsi Rapid ellen lépett pályára kedden a MOL Arénában. Krstović (2), Trusa és Vitális találataival 4:2-re nyertek a sárga-kékek a nyári felkészülés utolsó mérkőzésén.

A 2023/24-es idény előtti főpróbán a csapat kedden az osztrák élvonal tavalyi negyedik helyezettjével, a bécsi Rapiddal mérte össze erejét a MOL Arénában. Adrian Guľa vezetőedző sérülés miatt ma nem számolhatott Pinto, Čermák, Niarchos és Gavrić játékával.

Jobban nem is indulhatott volna a találkozó, a 4. percben Kalmár szabadrúgását Krstović csúsztatta fejjel a hálóba – 1:0. A dunaszerdahelyiek az első húsz percben szinte lefocizták az ellenfelet, a kétezres közönség többször is tapssal jutalmazta a csapatot. Ramadan és Trusa is kihagyott egy-egy ordító helyzetet, Krstović azonban elemében volt, és a 15. percben Andzouana beadását kapásból Gartler háta mögé küldte – 2:0. Fokozatosan feljött a Rapid is, az első valamirevaló helyzetüknél Cvitkovic fejlet centikkel mellé. A félidő hajrájában kissé felforrtak az indulatok, majd egy kontra végén Kühn laposan Petráš jobb alsó sarkába célzott – 2:1.

A második félidőt is jól indította a DAC, az 51. percben egy agresszív labdaszerzést követően Krstović gurított Trusa elé, aki második meccsén második gólját szerezte a DAC színeiben – 3:1. A csapat tetszetősen, ám nagy kockázattal játszott, amiből többször is gondok keletkeztek a tizenhatosban. A 62. percben Druijf még az üres kapu mellé célzott, ám két perccel később Risvanis pontatlan átadása után a Rapid támadója ismét egygólosra csökkentette a sárga-kékek előnyét – 3:2. A hajrában Leginus nagyszerű beadását Záhradník fejelte centikkel fölé, majd jött Vitális, aki jó harmincról, bombagóllal állította be a végeredményt – 4:2. A lefújás után a szurkolók vastapssal köszönték meg a csapat mai teljesítményét.

Legközelebb már élesbe megy: jövő csütörtökön, 2023. július 13-án, 19:30 órától az Európa Konferencia Liga 1. selejtezőkörének első mérkőzésén a DAC a grúz FC Dila Gori csapatát fogadja a MOL Arénában.

DAC 1904 – SK Rapid Wien 4:2 (2:1)

Góllövők: 4. Krstović 1:0, 15. Krstović 2:0, 40. Kuehn 2:1, 51. Trusa 3:1, 64. Druijf 3:2, 87. Vitális 4:2

Sárga lap: 16. Krstović, 39. Risvanis, 86. Szolgai – 8. Schick, 39. Bajic

Játékvezető: Kružliak – Pozor, Štofik, 2009 néző

DAC: Petráš – Andzouana (71. Gruszkowski), Risvanis, Kaša (71. Urblík), Mendez – Káčer (62. Vitális), Dimun (81. Riquelme), Kalmár (71. Szolgai) – Trusa (62. Veselovský), Krstović (71. Leginus), Ramadan (81. Záhradník). Edző: Adrian Guľa.

Rapid: Gartler (59. Orgler) – Schick, Cvetkovic (46. Gruell), Moormann (46. Sollbauer), Auer (59. Dijakovic) – Kerschbaum (59. Kaygin), Greil (59. Bajlicz) – Bajic (46. Druijf), Seidl (46. Mayulu), Kuehn (46. Pejic) – Burgstaller (46. Strunz). Edző: Zoran Barisic.