Fortuna-szombat, 20. forduló: Nagymihályban nyert a DAC, az utolsó pillanatban menekült meg a Slovan a blamától (VIDEÓ)

1

Fotó: TASR

A DAC szombaton kétgólos győzelmet aratott Nagymihályban, a Slovan botlását kihasználva pedig egy pontra megközelítette riválisát.

Az első perctől fogva a DAC dominált, főként oldalról érkező beadásokkal próbálkozott, de ezek nem voltak eredményesek. Ennek ellenére a nagymihályiakhoz fűződik a mérkőzés első komolyabb helyzete. Peňa átjátszotta magát Andzouanán, majd a tizenhatosba betörve Qosét kereste, Kružliak viszont az utolsó pillanatban tisztázni tudott. Ezt követően a dunaszerdahelyiek is belelendültek: előbb Kalmár gyenge lövését fogta magabiztosan Száraz, majd Blackman óriási helyzetben szintén a nagymihályi kapust találta el. A DAC egykori kapusa többször is tiszta góltól mentette meg csapatát. A 23. percben Niarchos lövésénél zárta jól a szöget, majd Gavrić próbálkozásánál is jól helyezkedett. A 31. percben viszont már hiába vetődött. Dimun adott remek labdát Blackmannek a jobb szélen, aki egyből laposan középre passzolt, Kalmár pedig védőjét megelőzve a kapuba lőtt. A félidő vége előtt még Blackman élesebb szögből leadott lövését hárította Száraz, a túloldalon pedig Kružliak tisztázott a helyzetben lévő Marcin elől.

A fordulást követően majdnem húsz percet kellett várni a második félidő első komolyabb helyzetére. Slebodník Káčert egy csellel becsapva bejátszotta magát a vendégek tizenhatosába, majd Marcinhoz továbbított, ő viszont kapásból a kapu fölé durrantott. Egy perccel később közel állt az egyenlítéshez a hazai csapat. Egy védelmi hiba után Kanu szinte egy az egyben mehetett kapura, az őt követő Brunetti nem mert szabálytalankodni, Petráš viszont óriási bravúrral hárítani tudta a nagymihályi támadó lövését. A labda kijött róla, Slebodník pedig az üres kapu helyett az oldalhálót találta el. Szinte azonnal érkezett a válasz a túloldalon. Pinto beadásáról lemaradt középen Kalmár, de így lett jó Blackmannek. A panamai játékos tolt egyet rajta, majd a hosszú felsőt vette célba. Száraz óriásit védett, a kipattanót Kalmár kaparintotta meg, az ő lövését pedig közelről blokkolták a védők. A labda még ott pattogott a kapu előtt, nagy volt a kavarodás, de Száraz végül megkaparintotta. A Krstović helyén pályára lépő Niarchos előtt többször is nagy helyzet adódott a mérkőzés folyamán, de semmi sem akart neki összejönni. A 70. percben közelről a kapu mellé fejelt, majd nem sokkal később Száraz hárította lövését óriási bravúrral. A hazaiak a hajrában fokozták a tempót, az utolsó percben pedig szintén kis híján betaláltak, Marcin viszont a felső léc fölé bombázott. Ha nem adsz, kapsz – szól a jól ismert futballmondás, és ez ezúttal is érvényesült. A ráadás percében a dunaszerdahelyiek ellentámadást indítottak, Ramadan jobbról adott a kapu elé, Niarchos lemaradt róla, a labda pedig Slebodníkról Nebyla elé került, aki az üres kapuba továbbított.

A DAC megérdemelt győzelmet aratott, sikerének köszönhetően pedig közelebb került az első helyhez.

A mérkőzés: MFK Zemplín Michalovce – FC DAC 1904 0:2

Kis híján bombameglepetés született Pozsonyban, ugyanis a besztercebányaiak Polievka duplájával már az első félidőben 0:2-re vezettek. Egészen a 75. percig úgy tűnt, hogy meglepetést könyvelhetünk el, ám előbb Weiss büntetőből szépített, majd az utolsó percben Green az egyenlítést jelentő találatot is megszerezte. A botlás miatt a Slovan előnye egy pontra sorvadt a DAC-cal szemben.

Korábban azt írtuk, hogy a 20-20 pontos Trenčín és ViOn is még játékban van a felsőházért, a párharc győztese pedig nagy lépést tehet előre. A mérkőzés viszont döntetlennel zárult, amivel egyik csapat sem lehet elégedett. Bagin találatával a hazaiak szerezték meg a vezetést az első félidőben, amire aztán az aranyosmarótiak a második félidőben Pinte által válaszoltak.