Fortuna-péntek, 3. forduló: Elmaradt az újabb meglepetés, kitömték az újoncot Zsolnán

1

Fotó: TASR

Megszerezte szezonbeli első bajnoki győzelmét a Žilina, miután pénteken 4:1-re felülmúlta az újonc Banská Bystricát.

A besztercebányaiak az előző fordulóban meglepetésre három ponttal távoztak Nagyszombatból, így kíváncsian várhattuk, hogy ezúttal is sikerül-e meglepetés okozniuk a favorit otthonában. A zsolnaiak viszont más véleményen voltak, és már az első félórában gyakorlatilag lerendezték a találkozót. A 16. percben Kaprálik ívelése után Samuel Gidi fejjel szerezte meg a vezetést a hazai csapatnak, majd egy gyors kontrát követően Myslovič növelte kétgólosra csapata előnyét.

A 69. percben Kaprálik a tizenhatoson kívülről zúdította be a labdát a besztercebányaiak kapujába, ezzel már 3:0 volt az állás, de a Žilina nem állt le. Öt perccel később Ďuriš a hazaiak negyedik gólját is megszerezte. A vendégek erejéből már csak a szépítésre futotta Depetris révén.