Fortuna-péntek, 16. forduló: Szárnyal Galáddal a ViOn, óriási pofonnal küldte haza a Žilinát

1

Fotó: TASR - archív

A Zlaté Moravce pénteken fölényes győzelmet aratott a Žilina ellen a Fortuna Liga alapszakaszának 16. fordulójában.

Az aranyosmarótiak a félidő derekán két perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. Előbb Ďubek volt eredményes büntetőből, majd egy szögletet követően Šuvalija talált be a vendégek kapujába. A második félidő elején már 3:0 állt az eredményjelzőn: Mondek indította Almeidát, aki egy az egyben mehetett kapura, Belko mellett elhúzta a labdát, így már csak az üres hálóba kellett passzolnia. A vendégeknek ezen a mérkőzésen semmi sem jött össze, sőt, valamivel kevesebb, mint negyed órával a rendes játékidő vége előtt az aranyosmarótiak negyedszer is betaláltak. Almeida teljesen üresen kapta a labdát a tizenhatos jobb oldalán, majd kilőtte a kapu hosszú oldalát.

A Zlaté Moravce eddig négy mérkőzést játszott Ivan Galád irányításával, a mérlege: három győzelem és egy döntetlen. A zsolnaiak sorozatban negyedik mérkőzésüket veszítették el.