*á.š Fortuna Liga: FC DAC 1904 - Spartak Myjava 0:1 (Online) | DAC

Fortuna Liga: FC DAC 1904 - Spartak Myjava 0:1 (Online)

Élőben közvetítettük a DAC soron következő hazai bajnoki mérkőzését a Spartak Myjava ellen.

Fotó: Paraméter

EREDMÉNYEK:

FC DAC 1904 - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Gólszerző: Sládek 43.

Sárga lapok: Michalík, Brašeň - Banovič, Daniel, Sládek.

Bíró: Očenáš.

Nézőszám: 4217.

Összeállítások:

FC DAC 1904: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr, Straka (71. Černák), Ljubicic, Pačinda (88. Asanovič) - Ľupták - Szarka (46. Polievka)

Spartak Myjava: Solnička (7. Hruška) - Beňo, Marček, Banovič, Chovanec (46. Karlík) - Kóňa - Kolár, Bílovský, Pekár, Daniel - Sládek (82. Škutka)

A mérkőzés fotói itt: DAC-Spartak Myjava 0:1 (Fotók)

További mérkőzések:

MFK Ružomberok - ViOn Zlaté Moravce 5:2 (2:0)
Gólszerzők: 24. Kružliak, 28. Jakubko, 47. Ďubek (11-esből), 51. Lovás, 74. Faško – 66. a 83. Tawamba (a másodikat 11-esből).

MŠK Žilina - MFK Skalica 2:2 (0:1)
Gólszerzők: 71. Paur, 73. William – 40. Ulrich, 64. Kurák.

FK Senica - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (3:0)
Gólszerzők: 8. Klec, 11. a 41. Dolný - 86. Vajda.

Spartak Trnava - MFK Zemplín Mihalovce 0:1 (0:1)
Gólszerző: 25. Danko.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

A DAC sorozatban második mérkőzését veszíti el, ezúttal hazai pályán nem szerez egyetlen pontot sem. Helyre kellene rakni a fejekben a dolgokat, mert ismét egy hatalmas védelmi hiba miatt kaptak gólt, és a támadásoknál, befejezéseknél szinte mindig csak egy pici hiányzott ahhoz, hogy betaláljanak. A két utóbbi meccsén akcióból nem is lőtt gólt a DAC.

90. perc: Két perc ráhúzás után jön a hármas sípszó.

90. perc: Brašeň kap sárgát.

90. perc: Pekár maradna lent a földön a DAC térfelén, de Kwin felsegíti, hadd folytatódjon a játék.

89. perc: A csereként beállt Asanovic végzi el, de a csavarása lepattan a sorfalról, Brašeň ismétlése pedig jócskán fölé megy.

88. perc: A tizenhatos előtt szabálytalankodnak Polievkával szemben, veszélyes szögből jöhet szabadrúgással a DAC! Pačinda meg épp lement...

87. perc: A DAC harmadik cseréjeként Asanovic áll be Pačinda helyére.

86. perc: Nagyon vizes a pálya, az eső hol enyhül, hol ismét felerősödik.

84. perc: HIHETETLEN: Ljubicic kap ismét egy jó labdát a tizenhatoson belül, amellyel kapura is tud fordulni, de lövésébe beleérnek!

82. perc: A vendégeknél Škutka áll be Sládek helyére. Utóbbi eközben még sárga lapot is kap időhúzásért.

81. perc: Michalík sárga lapot kap, miután keményen odalép Sládeknek.

80. perc: Egy kényszerítő után Pačinda kerül a földre az ellenfél tizenhatosán belül, de a bíró szerint színészkedett. Sárgát viszont nem ad.

78. perc: Daniel iramodott meg a jobb szélen, Ľupták szabályosan állítja meg.

77. perc: Polievka fordult le védőjéről ügyesen a tizenhatoson belül, beadása viszont az ellenfél szerezte meg a labdát.

75. perc: Pačinda 18 méterről tekert a kapu mellé.

72. perc: Hihetetlen, mi marad ki! Pačinda kpa jó labdát a tizenhatos előterében, lövése azonban a kapu előtt elcsúszó Brašeňről pattan fölé!

71. perc: Csere a DAC-nál: Černák érkezik Straka helyére.

70. perc: Elképesztően gyengén játszik a DAC, alig tudják megtartani néhány passz után a labdát. Igaz, még mindig szakad az eső, és egyre inkább felázik a pálya.

69. perc: Sládeket keresték egy indítással, de túl hosszúra sikeredett, a támadó nem indult meg utána.

67. perc: Sládek jó labdát kapott a tizenhatosnál, de túl sokáig teketóriázott, mígnem kiszorult a tizenhatoson kívülre. Beadása a középen egyébként Štepanovský bealvása miatt szabadon érkező Danielnek pedig hosszú.

65. perc: Pačinda centere után Ljubicic megelőzte védőjét, de a kapu fölé bombáz!

64. perc: 25 méterről végezhettek el szabadrúgást a vendégek. Pekár elcsavarta a sorfal, de a kapu mellett is.

62. perc: Sládeket indították, Kwin azonban közbelépett.

60. perc: Pačinda centere után tisztáznak a védők.

58. perc: Hruška kapus hatalmasat véd! Sarr harcol a labdáért az ellenfél tizenhatosa előtt, amely végül a balról érkező Ljubicic elé hull, ő pedig egyből kapura tűzi - a jobb felsőbe tartó labdát bravúrosan hárítja a kapus.

Szakad az eső Dunaszerdahelyen.

56. perc: Daniel szabálytalanul állítja meg a tizenhatos bal szélénél Brašeňt. sárgát kap érte.

55. perc: Polievka lőhet a tizenhatos vonaláról, de lövése egy kevéssel fölémegy!

54. perc: Egy középreadást követően Marček mintha kézzel ért volna a labdába a tizenhatoson belül, de a bíró nem ítél büntetőt.

53. perc: Pačinda a hoszú sarokhoz ível szögletből, de a védők felszabadítanak.

52. perc. Polievka lövése egy védőről vágódik a kapu mellé.

51. perc: ÓRIÁSI ZICCER! Majdnem sikerül növelnie előnyét a vendégcsapatnak! Daniel tört be a  tizenhatoson belülre a bal szélről, majd középre ad, Kolár viszont ordító helyzetben, pár méterre a kaputól elvéti a labdát.

51. perc: Ljubicic lövése kerüli el a kaput.

50. perc: Ebben a percben elkezdett esni az eső.

50. perc: Két labda volt a pályán, a bíró megállítja a játékot.

48. perc: Nagy helyzet marad ki: Sarr, Polievkához passzol, ő pedig Strakát ugratja ki a tizenhatoson belül, Straka középre teszi laposan a túloldalon érkező Brašeň egy védővel a nyakán viszont fölédurrant!

46. perc: Mindkét csapat cserélt a félidőben: a vendégeknél Chovanec helyére Karlík állt be, míg a DAC-nál Maric lehozta Szarkát, akit Polievka váltott.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+ perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy kis kakaskodás alakult ki a következő, a DAC tizenhatosánál elvégzendő szabadrúgásnál, a bíró csillapította a kedélyeket. Pekár beadássa vgéül Tujvel karjaiban köt ki.

43. perc: GÓLT KAP A DAC: Szabadrúgásból ívelt az ellenfél a kapu elé, Sládekről Kwin és Szarka is lemarad, ő pedig könnyedén befejeli.

42. perc: Sládek a másik oldalon Danielt játssza meg, akinek lövésébe viszont beleérnek.

41. perc: Štepanovský végigcselezi a pálya jobb szélét, egészen a tizenhatosig eljut, félmagas beadása azonban nem jó.

40. perc: Amott Sládek indul meg, Kolárt viszont hosszan indítja a bal szélen.

40. perc: Sarr és Szarka kényszerítője nem sikerült a tizenhatos előterében.

39. perc: Ljubicic csapja be az egyik védőt, ám az ezt követő lövése az égbe megy.

38. perc: Szarka jó labdát adott Ľuptáknak, aki helyzetbe kerülhetett volna, viszont rosszul teszi maga elé.

36. perc: Pekár marad  lenn, az arcát fogja, ápolásra van szükség.

34. perc: Pačinda a szögletzászló közeléből végezhet el szabadrúgást, beadását azonban a védők kifejelik.

33. perc: Daniel kap jób labdát a tizenhatos jobb oldalánál, Michalík szereli, de úgy, hogy kirúgás jön.

32. perc: Ljubicic vállal el egy távoli lövést, alig megy fölé!

30. perc: Pačinda keverget az ellenfél tizenhatosa előtt, majd Sarrhoz kerül a labda, aki a balról érkező Brašeň elé emeli, de őt már megelőzi Hruška kapus.

27. perc: Megint nagy rések vannak a DAC védelmében, de a vendégek is pontatlanok. Pekár és Sládek játsszák ki a DAC védelmét, Michalík hiába őrzi utóbbit, annak majdnem sikerült Kolárt helyzetbe hoznia.

25. perc: Egy szép kombináció végén Ľupták tette középre a labdát a tizenhatoson belül, Pačinda azonban nem tudta rendesen kapura tűzni, fölé lőtt.

23. perc: Daniel átjátssza magát Kwinen, beadása azonban hosszú.

22. perc: Egy beadásnál Tujvelnek sikerült megelőznie Sládeket.

19. perc: Hatalmas ziccer marad ki! Pekár kap jó labdát a DAC tizenhatosánál, majd laposan középre teszi, a kapu előtt viszont Štepanovský a legfontosabb pillanatban még bekle tud pöckölni a labdába, így Kollár nem tudja azt a kapuba juttatni.

17. perc: Sarr ismét próbálkozott, lövése azonban ezúttal az egyik társán is megpattanva hagyta el a pályát.

15. perc: Pačinda szöglete után a a kapus öklöz.

14. perc: KAPUFA! Sarr egy lehulló labdát kapásból kapura küld, de a felső lécről kivágódik. Hruška hiába nyújtózkodott, centik hiányoztak a gólhoz.

13. perc: Lesből szereznek gólt a vendégek: Pekárt ugratták ki, aki elgurított a kapus mellett a labdát, de az asszisztens már emelte is a zászlóját, hiszen a támadó szabad szemmel is jól láthatóan lesen állt.

12. perc: Ljubicic felszabadítása után Beňo megcsúszik a labdával a saját térfelén. Pačinda szerzi meg, majd megiramodik vele a bal szélen, beadása viszont pontatlan.

11 perc: Sarr kap jó labdát a tizenhatos vonalán, majd azonnal kapura tűzi - lövése ugyanakkor lapos és gyenge, Hruška könnyedén felszedi.

9. perc: Daniel beadása után Michalík ment fontos pillanatban.

7. perc: Sarr passzol Ľuptákhoz, aki kiteszi Szarkának, az ő lövését viszont blokkolják.

5. perc: A hálóőr nem tudja folytatni a játékot, a cserekapus, Hruška áll be helyette. Két percig állt a játék.

4. perc: Sarr indítása után Szarka sarokkal teszi maga elé a labdát, de kissé hosszan, majd a kifutó Solnička kapussal csúnyán ütközik.

2. perc: Egy szabadrúgással Szarkát ugratnák ki, de Marček szerzi meg a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a sárga-kékek kezdtek.

Kezdőcsapatok:

FC DAC 1904: Tujvel – Michalík, Ljubicić, Kwin Kwin, Straka (C) – Ľupták, Sarr, Brašeň, Štepanovský – Pačinda, Szarka.
Cserék: Milošovič – Asanović, Horváth, Černák, Pambou, Polievka, Turňa.

Spartak Myjava: Solnička – Kóňa, Beňo, Pekár, Marček – Kolár, Bílovský, Chovanec, Banovič – Sládek, Daniel.
Cserék: Hruška – Jánošík, Karlík, Škutka, Piroska, Duga, Slančík.

A vendégeket nem szabad lebecsülni, ugyanis legutóbbi négy bajnoki párharcukat veretlenül abszolválták. Bővebben...