Fortuna Liga, 21. forduló: Kötelező győzelemmel menetelne tovább a DAC

1

Fotó: dac1904.sk

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésére készül a DAC, amely szombaton az újonc Skalica együttesét fogadja a MOL Arénában.

A dunaszerdahelyi sárga-kékek számára nem is alakulhatott volna jobban az elmúlt forduló: közvetlen üldözőjük, a Spartak Trnava meglepetésre kikapott hazai pályán a Ružomberoktól, de a listavezető Slovan is kis híján beleszaladt a késbe. A besztercebányaiak egészen a 76. percig két góllal vezettek Pozsonyban, ám a hazaiaknak sikerült döntetlenre menteniük a mérkőzést. A DAC így öt pontra meglépett a nagyszombatiaktól, és már csak egyetlen egységnyire van az első pozíciótól.

Adrian Guľa legénysége hétvégén az újonc Skalica együttesét fogadja a MOL Arénában, és talán nincs olyan ember, aki ne hazai győzelmet várna a találkozótól. Nem kezdték rosszul az idei szezont a zöld-fehérek, szorgosan gyűjtögették a pontokat, ám ősszel belefutottak egy négymeccses nyeretlenségi szériába, ez pedig az utolsó előtti helyre száműzte a csapatot. Viszont nem tétlenkedtek a hosszú téli felkészülés során. Még november végén, december elején részt vettek a Tipsport liga nevű minibajnokságon, ahol döntetleneztek a Prostejovval (2:2), kikaptak az aranyosmarótiaktól (0:1), majd kiütötték az Olomoucot (5:0). Januárban öt felkészülési mérkőzést abszolváltak, egy döntetlen és egy vereség mellett pedig háromszor győztek. A mérleg nem tűnik rossznak, ám egyből más az összkép, ha látjuk, hogy olyan csapatok ellen sikerült diadalmaskodniuk, mint a Výškov, a Lanžhot vagy a Myjava. A Skalica egy zsolnai vereséggel kezdte a tavaszt (0:1), legutóbb viszont 3:0-ra kiütötte a reménytelenül utolsó Liptovský Mikulášt. Ez a győzelem feltüzelheti a Skalicát, amelynek keretében olyan játékosokat találhatunk, mint a korábbi szeredi alapember, Adam Morong, a DAC egykori középpályása, Andrej Fábry, vagy a Slovantól kölcsönkapott Zan Medved.

A Fortuna Liga 10. fordulójában alaposan meggyűlt a baja a DAC-nak a Skalica otthonában. Sokáig gól nélküli döntetlenre állt a mérkőzés, ám a 83. percben Kalmár alig tíz perccel a becserélését követően megszerezte a vezetést a sárga-kékeknek. Már-már úgy tűnt, hogy a dunaszerdahelyiek elhozzák mindhárom pontot, csakhogy Baumgartner utolsó percekben szerzett találatával pontosztozkodás lett a vége.

„Nem sokkal a becserélésemet követően vezetést szereztünk, és amikor már zsebben éreztük a győzelmet, a hazaiak a ráadás perceiben kiegyenlítettek. Kemény volt. Emlékszem rá, hogy az ellenfél több gyors támadóval is rendelkezik. Keményen futballozó csapattal találkozunk, de remélhetőleg sikerül értékesítenünk a helyzeteinket és a kiváló szurkolóink segítségével otthon tartjuk a három pontot”

nyilatkozta a DAC szerb szélsője, Zeljko Gavrić.

A DAC ezt megelőzően csak egyszer találkozott Dunaszerdahelyen soros ellenfelével: a 2016 márciusában rendezett élvonalbeli bajnokin egygólos hazai győzelem született.

A két csapat egymás elleni mérkőzése az idei szezonban:

MFK Skalica – FC DAC 1904 1:1

Ahhoz, hogy a Slovan a 21. forduló után is biztosan maga mögött tudja a DAC-ot, teljes pontszámot kell szereznie hétvégén. Ez viszont nem lesz könnyű feladat, hiszen a Zlaté Moravce együtteséhez látogat, amely Ivan Galád vezetésével szépen elkezdte gyűjtögetni a pontokat, olyannyira, hogy az utolsó helyekről egészen a nyolcadikra tornázta fel magát. Az aranyosmarótiak a veterán edző irányításával eddig egy vereséget szenvedtek a bajnokságban, épp a Slovan ellen tavaly novemberben (1:4).

A nagyszombatiak a mindig nagy ambíciókkal induló, de rendre pofára eső trencséniek ellen engesztelhetik ki szurkolóikat a múlt heti hazai vereségért. A Podbrezová már biztosította helyét a felső hatosban, de a Michalovce elleni bajnokit így sem veheti félvállról – minden szerzett pont fontos szerepet játszhat a későbbiekben.

Jelenleg két csapat ingázik a felső- és alsóház határán – a Žilina és a Banská Bystrica is 25-25 ponttal áll a hatodik, illetve hetedik helyen. A hétvégi forduló előtt a besztercebányaiak bizakodhatnak jobban, akik a bombaformában lévő Róbert Polievkára hagyatkozva könnyen otthon tarthatják a három pontot az utolsó liptószentmiklósiak ellen. A Žilinának nehezebb dolga lesz: a legutóbb Nagyszombatban nyerni tudó Ružomberokot látja vendégül.