Fortuna Liga, 10. forduló: Két győzelem után jöhet a harmadik, immár Macron-mezben Nagymihályon

1

Fotó: fcdac.sk

Az utóbbi két bajnokijukon hat ponttal gyarapították a gyűjteményüket a dunaszerdahelyiek a honi felsőházban.

A két győzelem után jöhet a harmadik a ligában és a nagymihályiak elleni párharcokon. A DAC ugyanis az utóbbi két erőpróbán két vállra fektette a Zemplínt. Legutóbb áprilisban a MOL Arénában (2:1), ahol a stadionjuk gyepszőnyegének felújítása miatt a keletiek voltak a hazaiak. A sárga-kékek már a szombati edzést követően elutaztak Kelet-Szlovákiába, ahol a Zemplín elleni mérkőzésen avatják fel a klub új technikai partnere, a Macron által gyártott mezeket. A mérkőzés további érdekessége, hogy a DAC első számú hálóőre (Patrik Macej) és kapusedzője (Martin Raška) a nyáron Nagymihályról szerződött Dunaszerdahelyre.

Tavaszi eredmény: Zemplín Michalovce–FC DAC 1904 1:2 (28. forduló – a mérkőzést Dunaszerdahelyen játszották)

A 10. forduló műsora

Szombaton játszották:

FC Nitra–MFK Ružombarok 0:0.

FC Senica–Spartak Trnava 1:3 (0:2), g.: Medvedev (70.), ill. Egho (15.), Jirka (38.), Godál (77. – 11-esből).

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble– FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0), g.: Ľ. Urgela (44.).

Vasárnapi műsor:

19.00: Zemplín Michalovce–DAC (játékvezető: A. Somoláni), Tatran Prešov–AS Trenčín (Glova), MŠK Žilina–Slovan Bratislava