Európa-liga - A Freiburg kiütötte a Topolyát

1

Fotó: AP/TASR

Az SC Freiburg házigazdaként 5-0-ra verte a Topolya SC csapatát a labdarúgó Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.

A hazaiak keretéből sérülés miatt hiányzott Sallai Roland, a vendégeknél Sós Bence a cseresorból nézte végig a találkozót.

A D csoportból az Atalanta már biztos továbbjutó, az olasz együttes ezúttal a Sturm Grazot győzte le hazai környezetben.

Az Európa-ligában a csoportok győztesei bejutnak a nyolcaddöntőbe, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia-liga kieséses szakaszába.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:

SC Freiburg (német)-Topolya SC (szerbiai) 5-0 (1-0)

West Ham United (angol)-Olimpiakosz (görög) 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Freiburg 9 pont (12-5), 2. West Ham United 9 (7-4), 3. Olimpiakosz 4, Topolya 1

B csoport:

AEK Athén (görög)-Olympique Marseille (francia) 0-2 (0-1)

korábban:

AFC Ajax (holland)-Brighton (angol) 0-2 (0-1)

Az állás: 1. Olympique Marseille 8 pont, 2. Brighton 7, 3. AEK Athén 4, 4. AFC Ajax 2

C csoport:

Real Betis (spanyol)-Arisz Limasszol (ciprusi) 4-1 (1-0)

Rangers FC (skót)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (2-0)

Az állás: 1. Real Betis 9 pont, 2. Rangers FC 7, 3. Sparta Praha 4, 4. Arisz Limasszol 3

D csoport:

Atalanta (olasz)-Sturm Graz (osztrák) 1-0 (0-0)

Sporting CP (portugál)-Raków Czestochowa (lengyel) 2-1 (1-0)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Atalanta 10 pont, 2. Sporting CP 7, 3. Sturm Graz 4, 4. Raków 1

H csoport:

BK Häcken (svéd)-Molde FK (norvég) 1-3 (0-2)

korábban:

Qarabag FK (azeri)-Bayer Leverkusen (német) 0-1 (0-0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 12 pont, 2. Molde 6 (9-5), 3. Qarabag 6 (3-6), 4. Häcken 0

korábban:

E csoport:

Toulouse (francia)-Liverpool FC (angol) 3-2 (1-0)

LASK Linz (osztrák) – Royale Union Saint-Gilloise (belga) 3-0 (2-0)

Az állás: 1. Liverpool 9 pont, 2. Toulouse 7, 3. Royale Union Saint-Gilloise 4, 4. LASK Linz 3

F csoport:

Stade Rennes (francia)-Panathinaikosz (görög) 3-1 (1-1)

Makkabi Haifa (izraeli)-Villarreal (spanyol) 1-2 (1-0)

Az állás: 1. Rennes 9 pont/4 mérkőzés, 2. Villarel 6/3, 3. Panathinaikosz 4/4, 4. Makkabi Haifa 1/3

A korábban elmaradt Villarreal-Makkabi Haifa mérkőzést december 6-án rendezik.

G csoport:

Servette FC (svájci)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 2-1 (0-1)

Slavia Praha (cseh)-AS Roma (olasz) 2-0 (0-0)

Az állás: 1. Slavia Praha 9 (10-2), 2. AS Roma (8-3), 3. Servette 4, Sheriff Tiraspol 1