Előkészületi mérkőzés: Fehérvár FC - DAC 1904 0:5 (0:2) VIDEÓ

1

Fotó: dac1904.sk

Magabiztos játék, magabiztos győzelem: Ramadan (2), Káčer, Kalmár, és Trusa talátaival 5:0 arányban nyert a DAC a Sostói Stadionban!

A nyári felkészülés első három találkozóján előbb a Pohronie csapatát 1:0 arányban győzte le, míg a Brno és a bukaresti Rapid ellen 1:1-es döntetlen született.

Az új szezont megelőző negyedik és egyúttal utolsó előtti mérkőzésre Székesfehérvárra utaztak a sárga-kékek, ahol a helyi Sóstói Stadion zárt kapui mögött a magyar NBI 10. helyezettje ellen léptek pályára.

A román ellenféllel szembeni legutóbbi összecsapástól eltérően ezúttal Guľa vezetőedző már számíthatott Kalmár, Čermák, Pinto és Ramadan játékára. A csapat színeiben bemutatkozott Matej Trusa, akinek a Plzeň gárdájától való átigazolása szombaton vált véglegessé. Gavrić és Niarchos továbbra is sérült.

A DAC kezdő sípszótól irányította a mérkőzést, Káčer már a 2. percben kihagyott egy ordító helyzetet. Nem sokkal később Kalmár két nagy lehetőséget is elpuskázott, ám a másodiknál Káčer jól követte a játékot, és a kapusról kipattanó labdát a hálóba vágta – 0:1. A vezető találatot követően feljöttek a hazaiak is, de Csongvai lövését leszámítva nem voltak veszélyesek Veszelinov kapujára. A 41. percben Krstović akciója után Pinto gurított vissza az érkező Kalmár elé, aki higgadtan a jobb alsóba célzott – 0:2.

A félidőben nyolcat cserélt a Fehérvár, míg nálunk négy változás volt. Mindjárt az első akcióból háromra nőtt az előnyünk: Ramadan lövése Larsen hátán pattant meg, és a kapust becsapva a hálóban kötött ki – 0:3. Egyórányi játék után már néggyel ment a dunaszerdahelyi gárda, Ramadan a tizenhatos sarkáról csavart okosan a hosszú sarokba – 0:4. A DAC teljesen uralta a játékot, Záhradník fejesénél a kapufa mentette meg a hazaiakat. A szituációnál Rockov szabálytalankodott a fiatal csatárral szemben, ám Ramadan kihagyta a megítélt büntetőt. A végeredményt Trusa állította be, aki négy perce volt a pályán, amikor Riquelme remekül ugratta ki, a friss szerzemény pedig hidegvérrel büntetett – 0:5. A végén még Risvanis az ötösről fölé durrantott, így maradt az ötgólos különbség – a játék képe alapján az ilyen arányú győzelem is teljesen megérdemelt.

Az új bajnoki idény főpróbáját 2023. július 4-én, kedden 16:00 órai kezdettel abszolválja a DAC, amikor is a MOL Arénában a bécsi Rapid lesz az ellenfél.

Fehérvár FC – DAC 1904 0:5 (0:2)
Sóstói Stadion, Székesfehérvár, 2023. július 1., szombat, 17:30 ó, változóan felhős idő, +27°C
Góllövők: 16. Káčer 0:1, 41. Kalmár 0:2, 46. Ramadan 0:3, 60. Ramadan 0:4, 78. Trusa 0:5
Játékvezető: Derdák Marcell – Kóbor Péter, Ország Péter, zártkapus mérkőzés
DAC: Veszelinov – Pinto (61. Gruszkowski), Kaša (74. Urblík), Brunetti (46. Risvanis), Andzouana (46. Mendez) – Dimun (46. Vitális), Káčer (61. Riquelme), Kalmár (74. Čermák) – Veselovský (61. Szolgai), Krstović (46. Záhradník, 83. Csóka), Ramadan (74. Trusa). Edző: Adrian Guľa.
Fehérvár: D. Kovács (46. Rockov) – Csongvai (46. M. Kiss), Larsen (61. Húsvéth), Spandler (61. Ódor), Zeke (46. Bedics) – Bambock (46. B. Kovács), Pinto (46. Ambach) – Kastrati (46. Menyhárt), Houri (61. Kecskés), Schön (46. Pető) – Katona (46. Tóth). Edző: Bartosz Grzelak.