DAC-válogatott: Vida Máté gólt szerzett, Hercék nem lesznek ott az Eb-n

1

Fotó: Cséfalvay Á. András - archívum

Az elmúlt napokban a DAC nyolc játékosa is képviselhette hazáját a válogatott színeiben.

Az októberi válogatott mérkőzésekhez hasonlóan ezúttal is nyolc DAC-játékos kapott meghívót hazája válogatottjába. A Csehország elleni vereség után távozó Ján Kozák szövetségi kapitány csupán a tartalékok között számított Erik Pačindára és Tomáš Hukra, de Martin Bednár is csak a biztonsági tartalékok között kapott helyet az U21-es csapatban.

Lássuk, milyen szerepet kaptak a DAC játékosai a válogatott mérkőzéseken!

Pačindával és Hukkal ellentétben Ľubomír Šatka helyet kapott a szlovák válogatott keretében. A Csehország elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen mindvégig a kispadon ült, de az 1:1-re végződő svédek elleni barátságos mérkőzésen már lehetőséget kapott Štefan Tarkovič megbízott szövetségi kapitánytól: a 83. percben a csapatkapitány Martin Škrtelt váltotta.

A szlovák U21-es válogatottra sorsdöntő mérkőzések vártak, ha életben akarta tartani továbbjutási reményeit a jövő évi olaszországi Európa-bajnokságra. A DAC fiatal középpályása, Christián Herc mindkét mérkőzést végigjátszotta: előbb a dunaszerdahelyi MOL Arénában arattak 2:0-ás győzelmet Észtország ellen, majd kedden Észak-Írországgal játszottak idegenben. A szlovákoknak elég lett volna egy döntetlen is a második hely bebiztosítására, viszont a doborgazi származású Bénes László az első félidőben két perc alatt összeszedett két sárgát, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A hazaiak pedig éltek az emberelőnnyel, és Sykes megszerezte a győzelmet jelentő találatot. Szlovákia ezzel biztosan nem lesz ott az Eb-n. Herc az észtek és az észak-írek ellen is sárga lapot kapott.

Kalmár Zsolt hétről hétre remek teljesítményt nyújt a DAC-ban, ezért egykori edzője, a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi lehetőséget adott neki, hogy a válogatottban is megmutassa tudását. A DAC középpályása kezdő volt a görögök ellen 0:1-re elveszített idegenbeli mérkőzésen, és volt is néhány jó megmozdulása. Az első félidőben könyöklésért sárgát kapott, az 55. percben Kovács István állt be a helyére. Az észtek elleni mérkőzésen (3:3) Kalmár végig a kispadon ült.

A magyar U21-es válogatottban Vida Máté eltiltás miatt nem játszhatott Málta ellen, a csapat pedig 1:2-re kikapott. A törökök elleni hazai mérkőzésen azonban már újra a kezdők között kapott helyet, és a 9. percben az ő találatával szerezte meg csapata a vezetést. A magyarok végül nem örülhettek győzelemnek, ugyanis a törökök a második félidőben fordítani tudtak, ezzel 2:1-re megnyerték a mérkőzést. Vida mindvégig a pályán volt.

Az ukrán Maksym Tretyakov szintén az U21-es válogatottban volt érdekelt, és mindkétszer csereként lépett pályára: a Skócia elleni 3:1-es győzelmet hozó mérőzésen a 38. percben váltotta Lunyovot, míg a Hollandia elleni találkozón (0:3) a félidőben állt be Luchkevych helyére.

A DAC elsőszámú hálóőre, Martin Jedlička a csehek U20-as csapatába kapott meghívót, amely az Elite League nevű bajnokságban szerepel. A csehek előbb 0:3-as vereséget szenvedtek Lengyelországban, majd hazai pályán 1:1-es döntetlent játszottak az angolok ellen. Jedlička mindkét mérkőzésen végig a kapuban volt.

Eric Davis felkészülési mérkőzéseken képviselhette válogatottját: Japán ellen (0:3) mindvégig a pályán volt, míg a 2:2-re végződő Dél-Korea elleni mérkőzésen a kispadon kezdett, majd a 68. percben állt be Ovalle helyére.

Elefántcsontpart válogatottja az Afrikai Nemzetek Kupája selejtezőjében vett részt. Elefántcsontpart mindkétszer Közép-afrikai Köztársaság csapata ellen lépett pályára: előbb hazai környezetben 4:0-ra diadalmaskodtak, majd a keddi visszavágón 0:0-ra végeztek idegenben. A DAC csatára, Vakoun Issouf Bayo mindkét mérkőzésen az utolsó tíz percre állt be csereként.