A DAC mai ellenfele az FK Csíkszereda

1

Csíkszereda

A beleki edzőtábor 4. felkészülési mérkőzését a román harmadosztályban szereplő FK Csíkszereda ellen játssza a DAC. A találkozó 13:00 órakor kezdődik - írja a klub weboldala.

Alapinformációk az ellenfélről:

Név: FK Csíkszereda (románul: Miercurea Ciuc)

Az alapítás éve: 1904

A klub színei: piros és fekete

Stadion: Csíkszeredai Városi Stadion – befogadóképesség: 1200 néző

Város: Csíkszereda (több mint 42 000 lakos)

A klub legnagyobb sikerei: negyeddöntő a Román Kupában (2018/19), a román III. liga 2. helyezettje (2017/18), a román IV. liga–Hargita megye bajnoka (1970/71, 1972/73, 1976/77, 1987/88, 1992/93, 1996/97, 1998/99, 2011/12, 2012/13, 2013/14).

Az összecsapás 13:00 órakor (Belekben 15:00) kezdődik, és a DAC hivatalos YouTube csatornáján is figyelemmel követhetik.

A DAC A-csapata legutóbb kedden lépett pályára a törökországi edzőtábor helyszínén, amikor is a dán élvonal őszi 4. helyezettje, az Esbjerg fB volt az ellenfele – a találkozó gól nélküli döntetlennel végződött.

A sárga-kékek negyedik ellenfele az 1904-ben alakult FK Csíkszereda lesz, mely jelenleg a román harmadosztályban szerepel. A két klub tagja a Kárpát-medencei Labdarúgó Akadémiák rendszerének, s közös erővel azon dolgozik, hogy egymás munkájába betekintve fejlessze korosztályos csapatait. 2017-től kölcsönösen meghívják egymást nemzetközi színvonalú utánpótlás tornáikra – Dunaszerdahelyen az U19 MOL Kukkónia Kupára, Csíkszeredán pedig az U17 OTP Kupára.

A Csíkszereda U17-es csapata februárban Dunaszerdahelyen edzőtáborozik, megmérkőzik a DAC U17-es csapatával, s a helyszínen tekinti meg a DAC–Slovan rangadót is.

A két klub szurkolói is szoros barátságot ápolnak, a székelyek rendszeres vendégeink a MOL Arénában.

A székelyföldi klub egyébként 2013-ban partnerséget kötött a Puskás Akadémia FC-vel is, s ennek köszönhetően alakulhatott meg a Székelyföld Labdarúgó Akadémia, mely helyszínül szolgál felkészülésüknek és mérkőzéseiknek.

A 2016/17-es idényben a felnőtt csapatunk III. liga 1-es csoportjában a 3. helyen végeztek, 1 ponttal lemaradva a másodosztályba való feljutástól, a következő, 2017/18-as szezonban szintén az 1-es csoportban a 2. helyen végeztek – akkor 2 pontra a felkerüléstől. A Hargita megyében székelő csíkszeredai csapat jelenleg a román harmadosztály 5-ös csoportjában szerepel, s a tabella 3. helyét foglalja el – 15 fordulót követően 9 győzelem, 4 döntetlen és 2 vereség a mérlegük.

Legnagyobb sikerüket tavaly novemberben érték el, amikor történetük során először jutottak be a Román Kupa negyeddöntőjébe. Nem akármilyen ellenfelet győztek le a nyolcaddöntőben – 3:3-as döntetlen után 11-esekkel búcsúztatták a 18-szoros bajnok és 13-szoros kupagyőztes Dinamo Bucuresti-et. A negyeddöntőben az első osztályban szereplő, jelenlegi címvédő Craiova lesz az ellenfelük – a találkozót február 28-án, Csíkszeredán rendezik. A román harmadosztályú bajnokság tavaszi idénye március 2-án rajtol, ahol a 6. helyen álló Barcarozsnyói ACS Olimpic Cetate-t fogadják.

A csíkszeredaiak január 14-én kezdték meg a felkészülést a tavaszi szezonra. Első felkészülési mérkőzésükön, január 19-én 2:1-es vereséget szenvedtek a második ligában szereplő Karácsonkői Ceahlăul otthonában. A törökországi edzőtábor helyszínére január 28-án utaztak, ahol összesen 5 felkészülési mérkőzést játszanak majd.

A csapat vezetőedzője Valentin Suciu, aki 2013 és 2017 között a román első osztályban szereplő Sepsiszentgyörgyöt irányította. A 38 éves, sepsiszentgyörgyi születésű szakember 2018 júliusában vette át a csíkszeredaiak irányítását. A téli időszakban távozott a csapattól a másodedzőként és erőnléti edzőként tevékenykedő Vasilică Dumitru, helyére pedig a brassói Lucian Nicolau érkezett. Távozott továbbá 3 játékosuk: Fabio Oliveira, Vízi Tamás és Kovács Szabolcs. Új labdarúgók is érkeztek – jelenleg 5 játékos szerepel próbajátékon a csapatnál. A transfermarkt szerint a csapat legértékesebb játékosa a brazil születésű balhátvéd, Fábio Guarú, aki korábban az NBI-ben és az NBII-ben is szerepelt.