Rossi: Csak saját magunkra haragudhatunk

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce–Vráble 2:0 (1:0)
Gólszerzők: 14. Káčer (11-es), 89. Mráz.

MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:1)
Gólszerzők: 6. Žofčák (11-es), 17. Koscelník - 29. Jedinák.

FC Nitra – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Slovan Bratislava - FK Senica 2:2 (2:0)
Gólszerzők: 7. Sekulič, 33. Mareš (11-es) - 46. Duga, 49. Podhorin.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

A mérkőzés előtt nyilván sokan kiegyeztek volna egy döntetlennel, a vége után viszont marad némi hiányérzet, hogy a DAC ott hagyott Rózsahegyen két pontot. Sok kimaradt ziccer, Kalmár és Pačinda, két irányító és jó labdatartó korai lecserélése, és Davis teljesen felesleges, büntetőt érő szabálytalansága kellett ahhoz, hogy mégse így legyen. Az eredmény és a mutatott játék így is dicséretes, jövő héten pedig jöhet a nagy derbi, a most hazai pályán a sereghajtó Senica ellen botló Slovannal.

90-3'
VÉGE.

90-2'
BLOKKOLJÁK AZ UTOLSÓ LÖVÉST!

A szöglet után a kapu előtti bolyban valamelyik rózsahegyi még a kapura tudta küldeni a labdát, de az elakadt a védőkben. Kis híján megszerezte a vezetést a Rózsahegy.

90-2'

Az utolsó másodpercekben kapott még egy szögletet a hazai csapat.

90'

Davis kétszer ívelhetett a tizenhatoson belülre, de a labda egyszer sem jutott el oda.

88'

Aluku indult kontrázni, a középpályán viszont szerelik.

85'
GÓL.

Kružliak jobbra lövi, Macej a másik irányba vetődik.

84'
DAVIS rendesen elakasztotta Danielt.

Itt nincs is mit reklamálni, nem is teszi.

84'
TIZENEGYES!

83'

Gál Andrezly ezúttal balról lőtte be középre a labdát, ami érintés nélkül érkezik Macej kezébe.

82'

Huk lába görcsölt be, az ellenféltől Haskic segít neki. Ápolókra nincs szükség, Huk tudja folytatni.

80'

Gál Andrezly kapáslövése jócskán fölé megy.

79'
MIT HAGY KI ĽUPTÁK!

Szabadon helyezhette a labdát, miután jobbról laposan kapta vissza a tizenhatoson belül, gyenge és lapos lövését viszont Macík könnyedén fogta.

77'
Csere

Rossi újabb meghatározó embert hoz le: Pačindát, helyette Ashiru kap lehetőséget.

76'
HELYZET!

Pačinda baloldali centerére Divkovič repült rá, és csak kevés hiányzott, hogy a kapu torkában beleérjen!

74'

Egy vitatott szituációban Davis szerez hátul labdát, a bíró engedi tovább a játékot, ezért a szélső el is idnul kontrázni. Sokáig vezeti a labdát, de mikor indítaná középen Pačindát, egy védő közbelép.

72'

Kostadinov beívelése nem talált meg egyetlen rózsahegyit se.

71'

Qose kapott jó labdát a jobb szélen, befele mozgott vele, de mikor középre tette volna, Aluku odalépett, és mentett szögletre.

69'

Daniel iramodott meg a jobb szélen, Koštrnát sikerült becsapnia, de Huk eszén már nem járt túl.

67'
ÓRIÁSI HELYZET!

Kostadinovot ugratták ki a lestaktikára játszó vendégvédők között, a fiatal támadó pedig megpróbált valami hasonló gólt lőni mint Živković az első félidőben, csak a másik oldalról, de ziccerben, közelről fölé lőtt.

65'
Csere

Ezúttal a hazaiaknál: Marek Sapara áll be Artur Pikk helyett.

65'

Qose csinált helyet magának a tizenhatos előtt, lövése azonban jócskán fölé szállt.

64'

Koštrna egy bedobás után kapta vissza a labdát, majd ívelt középre, de nagyon gyengén.

62'
Csere

Megint a DAC-nál: Koštrna be, Vida le.

60'

Daniel jobb oldali centere után Šatka estében a földről kotorta el a labdát két rózsahegyi elől.

58'

Pačinda játszotta meg Vidát a tizenhatostól néhány méterre, aki kapura fordulta labdával, de a lövés lecsúszott a lábáról és jócskán mellé ment.

57'
Csere

Rossi lehozza Kalmárt, Ľupták áll be a helyére.

55'

Maslo labdája elég magas volt, Pikk próbálta kapura lőni, de elakadt Hukban.

54'

Nyom a Rózsahegy, de a DAC védelme állja a sarat egyelőre, sok labda jön ki róluk.

52'
A sorfalba lövi!

Maslo és Pikk állt a labda mögé, végül előbbi futott neki, de a sorfalban felugró játékosokba lőtte a labdát. Nyolc DAC-játékos állt be egyébként a sorfalba...

51'
SZABADRÚGÁS!

Ljubicic lábán esett át Haskic a tizenhatos vonala előtt, középen... Kemény löket jöhet.

49'

Pikk szöglete után Macej öklözte ki a labdát.

48'

Davis beadását a védelem semlegesíti.

47'
MI MARADT KI?!

Divkovic passza után Kalmár ugratta ki a védők között Vidát, aki egyedül mehetett kapura, Macík azonban lábbal hárította a lövését. Jól fogta a kapus a szögeket.

46'
Folytatódik a mérkőzés

45-1'
VÉGE az első félidőnek

45-1'

A szöglet után Daniel ívelte vissza a labdát a DAC kapuja elé, de az hosszú volt mindenkinek.

45'
ÓRIÁSI VÉDÉS!

Maslo egy szabadrúgásból gyönyörűen tekerte el a labdát a sorfal mellett, Macej nagy bravúrral, vetődve szedte ki a labdát a bal kapufa mellől.

44'

Kostadinovot szerelte Šatka.

42'

Damniel lövését blokkolta egy védő.

39'

A szögletet is Pačinda adta be, de nem sikerült helyzetet kialakítani belőle.

38'
ZICCER!

Egyjobbról érkező labdát Pačinda tisztán küldhetett kapura a tizenegyespont környékéről, de elsőre, úgy tűnik az előtte egy védővel a nykaán ólálkodó Divkovicot találta el, az ismétlést meg Maslo blokkolta.

38'
MICSODA LÖKET!

Eléggé lassúnak tűnt Ljubicic lövése, de Macík akkorát repült, hogy végül látni lehetett, hogy alig kerülte el a kaput.

37'

Daniel centerez, utána szögletből ível be, mindkét alkalommal egy DAC-védő szabadított fel.

35'

Egy távoli lövést fog könnyedén Macík.

33'

Huk jött fel a félpályáig, ott csúszott be szabálytalanul hátulról Haskicnak.

31'

Daniel ment el a jobb szélen, az alapvonaltól emelte fel a labdát a kapu elé, de bent nem várta senki.

30'

Kostadinov kapott egy pontatlan labdát a tizenhatos vonalánál, de nem tudta átvenni és szerelték.

28'

Divkovićcsal szemben szabálytalankodnak a tizenhatostól balra. Kalmár beívelése után azonban Maslo szabadít fel.

27'

Vidát állítja meg a játékvezető lesen.

24'

Megint Daniel kerülhetne helyzetbe, de ezúttal Macej a kapujából kifutva szerzi meg előle a labdát.

22'

Daniel centere nem talál embert a DAC tizenhatosánál.

20'
ÓRIÁSI GÓL!!!

Divković tette le a labdát Pačindának, aki fantasztikusan vette észre a jobbról befele mozgó Živkovićot, ő pedig szabadon mehetett a kapuig, ahol felemelte a labdát a jobb felsőbe, Macíknak esélye sem volt.

18'

Kostadinov nem túl erős lövését Macej minden probléma nélkül felszedi.

17'

Haskic egy hosszúnak tűnő labdát ér el még az alapvonal előtt, más nem is nagyon mozdult rá.

14'

Daniel ezúttal szabadrúgásból centerezett, Kružliakon váltott irányt a labda, de Macejnek sezt is sikerül megfogni.

13'

Ljubičić mintegy 35-ről lőtt kapura, de ez csemege Macíknak.

11'

Daniel centerére két rózsahegyi is felugrott bent, de egyiküknek sem volt igazán jó.

10'
ZICCER!

Haskić kapott labdát a DAC tizenhatosán belül, lőhetett volna de próbált közelebb lopakodni, és amikor végül lövésre szánta rá magát, Ljubicic becsúszva blokkolta a labdát.

9'

Gál Andrezly távoli lövését könnyedén fogja Macej kapus.

7'
Sárga lap

Haskič a hazaiaktól kapja az első lapot mindjárt a meccs elején.

6'
NAGY LÖVÉS!

Kalmár kapott jó labdát a tizenhatos előtt, majd egyből kapura lőtte, Macík kapus azonban magabiztosan védett.

3'

Az első percekben a rózsahegyiek megpróbálják nyomás alá helyezni a dunaszerdahelyi gárdát, egyelőre azonban különösebben veszélyes helyzetig nem jutottak.

1'
Indul a meccs

KEZDŐCSAPATOK:

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk – Qose, Kružliak (C), Kostadinov – Daniel, Haskič, Gal Andrezly.

Cserék: Krajčirík – Már. Almaský, Takáč, Kunca, Kupec, Menich, Sapara.

FC DAC 1904: Macej – Živković, Šatka, Huk, Davis – Ljubicić (C) – Kalmár, Aluku – Divković, Pačinda, Vida.

Cserék: Száraz – Mervo, Ľupták, Ashiru, Koštrna, Malec, Čmelík.

A feladat nehéznek ígérkezik, ugyanis a sárga-kékek még sosem nyertek bajnokit a liptóiak otthonában. Bővebben...