Vendégként verték a somorjaiak az élvonalbeli FC Nitrát

2021. január 20. - 20:48 | Sport

Szerdán ismét csatasorba álltak, a Zobor alatt újabb előkészületi mérkőzést játszottak a II. labdarúgóligában a tabella 11. lépcsőfokán telelő somorjaiak.

Fotó: fcnitra.com

A csallóköziek a Fortuna Ligában játszó FC Nitra csapatával mérték össze a tudásukat. Az élvonal képviselője ugyan már a 4. percben vezetést szerzett, de a somorjaiak egyenlítettek, majd az első félidő végéig további három találatnak örültek. Fordulás után a hazaiak erejéből csupán szépítésre futotta, a vendégek végül 4:2 arányban diadalmaskodtak.

FC Nitra–FC STK 1914 Somorja 2:4 (1:4), g.: Šefčík (4.), Celestine (54.) – Oikonomu (11.), Mezovský (25.), Jančo (35.), Švec (36.)

FC STK 1914 Somorja: Valach–Baez, Mezovský (56. Nagy László), Oikonomu, Bjekič, Švec, Böndi (60. Nagy Péter), Luciano, Pinte Patrik, Leginius (56. Boateng), Jančo (65. Fujak).

A somorjaiak ideiglenes vezetőedzője, Michal Kuruc pályára küldte a csallóközieknél próbajátékon tartózkodó futballistákat, nevezetesen Böndi Ádámot (Újpest) és Nagy Zoárdot (Vasas) és Pinte Patrikot.

A folytatásban az STK az FK Senica csapata ellen lép pályára január 23-án Szencen.