Slovnaft Cup: FK Podkonice – FC DAC 1904 0:4 (Online)

A DAC a Slovnaft Cup második fordulójában az FK Podkonice csapatával mérkőzik, annak pályáján.

Fotók: Cséfalvay Á. András

EREDMÉNY:

FK Podkonice – FC DAC 1904 0:4

Gólszerzők: 34., 74., Vida M., 78. Taiwo, 81. Kružliak (11-esből)

Egyértelműen a DAC irányított a mérkőzés egészében, ám sokáig nem tudták megszerezni a vezetést, majd ugyanannyi ideig csak egy árva góllal vezettek, ami meglehetősen veszélyes, hisz az ellenfélnek is akadtak helyzetei. Végül megtalálták a réseket a hazaiak védelmében, és nyolc perc rövidzárlatuk alatt elintézték őket. A továbbjutás megérdemelt, a mutatott játék azonban sokáig nem volt éppen megnyerő.

KEZDŐCSAPAT:

DAC: Jedlička - Blackman, Kružliak, Beskorovainyi, Davis - Bednár, Vida M. - Čmelík, Fábry, Divković - Ramirez.

Az idén már a közép-szlovákiai IV. liga déli csoportjában szereplő Podkonice 60 éves történetének legsikeresebb időszakát éli. Tavaly először jutottak be a kerületi bajnokságba, ahol csupán egyetlen szezont játszottak, s újoncként azonnal megnyerték csoportjukat. Az új szezontól tehát már a IV. ligában szerepelnek, ahol remek kezdést produkáltak. Előbb a bajnokság legnagyobb esélyesének otthonában, Badínban sikerült nyerniük (2:1), hétvégén pedig az előző szezon 3. helyezettje, a Medzibrod ellen sikerült megfordítaniuk a mérkőzést (4:1). Podkonice községben futballünnepként tartják számon a mai mérkőzést, amit a csapat történetének legrangosabb párharcaként emlegetnek - írja az fcdac.sk.

A kupa első fordulójából a szintén a negyedik ligában szereplő Diviaky feletti 2:1-es győzelemmel léptek tovább (gólok: Sedliak 2).

A mostani találkozó győztese a 3. fordulóban a Slovenské Ďarmoty-Fülek összecsapás győztesével találkozik szeptember 11-én.