Slovnaft Cup, 4. forduló: Továbbjutott a DAC, emelt fővel búcsúztak a hodosiak

2017. szeptember 28. - 07:24 | Sport

Szerdán a 4. forduló párharcaival folytatódott a labdarúgó Szlovák-kupa idei kiírása.

A DAC a IV. ligás Nyitrakörtvélyes (Hrušovany) pályáján harcolta ki a továbbjutást. Marco Rossi jobbára a bővebb keret tagjait küldte csatába Az erőviszonyokra való tekintettel a sárga-kékek továbbjutása kötelező feladatnak számított, de egy órányi játék után még a hazaiaknál volt az előny. A csereként beállt Kalmár a 63. percben egyenlített, hat perc elteltével az úgyszintén csereember, Čmelík vezetéshez jutatta a favoritot. A vendéglátóknak a 81. percben Divkovic adta meg a kegyelemdöfést.

Hodosban először a vendégek kapuja forgott veszélyben, de a 3. percben már vesztésre álltak a hazaiak, akik a mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak a II. ligás iglóiaknak. Több ziccert is elpuskáztak, a kapufát is telibe találták. A második játékrész elején növelték előnyüket a vendégek, a 68. percben azonban a hodosiak Piven révén szépítettek. Akár egyenlíthettek is volna. A 85. percben Bartal Erik egyedül tört kapura, de a döntő pillanatban elpattant tőle a labda, odalett a ziccer. A mérkőzés végén már a hazaiak hálóőre, Jaroslav Olejník is a vendégek kapuja elé futott fejelni, de az iglóiak kivédekezték a győzelmet. Az élvezetes találkozó után zúgott a „Szép volt, fiúk!” A párharcra egyébként 850 néző váltott jegyet.

A szerdai játéknap meglepetését a Fortuna Ligás trencséniek kiesése jelentette.

Egyébként a 4. fordulóban is egy mérkőzésen dőlt el a továbbjutás. Döntetlen esetén nem volt hosszabbítás, tizenegyesrúgások döntöttek a győztesről.

A Slovnaft Cup 4. fordulójának eredményei

Hrušovany–FC DAC 1904 1:3 (1:0), g.: Soboňa (17.), ill. Kalmár (63.), Čmelík (69.), Divkovic(81.).

Hodos–Spišská Nová Ves 1:2 (0:1), g.: Piven (68.), ill. Kubík (3.), Kavulič (52.).

Bánová–Zvolen 0:1 (0:1).

Malženice–Skalica 0:0 – büntetőkkel: 2:4

Belá-Dulice–MFK Ružomberok 0:7 (0:3).

Lipany–MŠK Žilina 1:2 (1:0).

Medzev–AS Trenčín 1:0 (1:0).

Dubnica–Liptovský Mikuláš 1:2 (1:0).

Námestovo–Spartak Trnava 0:1 (0:1).

Borčice–Lokomotíva Košice 3:1 (1:1).

Šimonovany-Partizánske–Inter Bratislava 1:1 (1:0) – büntetőkkel 7:8.