Fortuna Liga: FC DAC 1904 - Spartak Trnava 2:1 (Online)

A második fordulóban a DAC ugyancsak hazai pályán játszott, ezúttal a nagyszombati Spartakot fogadta.

EREDMÉNY:

FC DAC 1904 - Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Gólszerzők: 82., 85. Pačinda (a másodikat 11-esből) - 42 Mikovič.

Bíró: Smolák.

Sárga lap: Straka, Ljubičič, Pačinda - Čonka, Vojtuš, Greššák, Strapák.

Piros lap: 84. Nikolič (Spartak)

A nézőszám: 5218.

Összeállítások:

DAC: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň - Pačinda (90. Asanovič), Ljubičič, Straka, Sarr (77. Krišto) - Szarka, Polievka (60. Jurčo)

Trnava: Strapák - Janečka, Tóth, Nikolič, Čonka (46. Baez) - Greššák, Cassado - Halilovič, Sabo, Mikovič (85. Bortel) - Vojtuš (71. Harba)

Edzői vélemények: Marič: 90 percen át igyekeztünk nyomás alatt tartani az ellenfelet

________________________________________________________________

További eredmények:

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:1)
gólszerző: 36. Sládek, piros lap: 82. Kubík (Slovan)

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce 5:1 (2:0)
gólszerző: 9. Káčer, 16., 89. Paur, 69. Škvarka, 79. Jelič - 61. Krznarič

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN

[[{"type":"media","view_mode":"media_original","fid":"166342","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"368","title":"","typeof":"foaf:Image","width":"616"}}]]

90+ perc: VÉGE! Egy elképesztően izgalmas meccsen ismét megérdemelten győzött a DAC! Pačinda pedig eddig az év embere Dunaszerdahelyen. Egy hét múlva ugyanebben az időpontban, tehát vasárnap este 19.00-kor, ismét hazai pályán a Slovan lesz a DAC ellenfele.

90+ perc: Pačinda, a meccs hőse hagyja el a pályát, Asanovic áll be a legvégére.

90. perc: Szabadrgáshoz jutott a Spartak, a DAC kapuja elé felfutott Strapák kapus is, de Sabo lövése mellé ment.

89. perc: Jurčo fejelt kapura, Strapák kezeibe.

87. perc: Csere a vendégeknél: Mikovič le, Bortel be.

86. perc: Pačinda kap egy sárgát a gól után, de ez most nem nagyon érdekel itt senkit.

85. perc: FORDÍT A DAC! Pačinda a nyerőember! Második gólját szerzi! Strapák kapus jó irányba vetődött, de nem tudta védeni Pačinda lövését.

84. perc: TIZENEGYES! Nikolič szabálytalankodott Szarkával a tizenhatoson belül - piros lapot kap, a DAC pedig büntetőt rúghat!

83. perc: Strapák kapus sárga lapot kap.

81. perc: Érdekes szituáció a Spartak tizenhatosán belül - Szarkát ugyanis a földre vitték, de a bíró nem ítélt tizenegyest.

80. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Pačinda révén egyenlít a DAC! A Spartak kapuja előtt Pačinda Ljubiciccsel játszott össze - majd balról a hosszú alsóba durrantott!

78. perc: Csere a DAC-nál: Sarr hagyja el a pályát, Krišto áll be helyette.

77. perc: Kwin maradt le Halilovičról, akit az utolsó pillanatban azonban Michalík becsúszva szerelt!

76. perc: Kevés hiányzott ahhoz, hogy a Spartak növelje előnyét a szórványos támadásai egyikéből - Sabo lövése azonban egy picit fölé ment.

75. perc: Straka éles szögből tűzte kapura, Strapáknak meg is gyűlt a baja a labdával, de másodjára sikerült megkaparintania.

73. perc: Ezután jöhetett ismét Pačinda, aki ismét eltalálta a kaput, de Strapák ismét könnyedén a keblére ölelhette a lasztit.

72. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgást a bíró visszafújt. Ljubicic indította volna Jurčót, de újból el kellett végezni.

70. perc: Csere a vendégeknél: Vojtuš le, Harba be.

Nagy nyomás alatt tartja most a nagyszombatiak kapuját a DAC, de ennek egyelőre nincs eredménye.

68. perc: Pačinda újabb szöglete után Szarkához került a labda, aki Jurčóval játszik össze, de nem sikerül egyenlíteni. Szarka lövése lepattan egy védőről.

66. perc: A DAC szöglete után Kwin fejesét Strapák könnyedén fogta.

64. perc: Jurčónak ezúttal a tizenhatos előteréből sikerült kapura fordulnia, lövése azonban valamivel mellé ment.

63. perc: Greššák besárgul.

62. perc: ŐRÜLET! Jurčo hatalmas ziccert hibáz! Pačinda iramodott meg egy indítást követően a bal szélen, majd laposan tette középre a labdát, Jurčo pedig az ötöstől lőtt jócskán fölé.

60. perc: Csere a DAC-nál: Jurčo áll be Polievka helyére.

58. perc: A kapustól induló kontra végén Szarkát intették be lesen.

57. perc: Halilovič adott be szögletből, Tujvel magabiztosan fogta.

54. perc: Szöglethez jutott a DAC: Straka ívelte a labdát a hosszú sarokhoz, ahol Michalík fejelt, de pontatlanul, a kapu fölé.

52. perc: A szabálytalanság után Vojtuš állította le a labdát, majd a sorfalba lőtt.

51. perc: Ljubicic kapott sárga lapot.

50. perc: A DAC kapuja előtt Vojtuš veszélyeztetett, de a lövése elkerülte a kaput.

48. perc: Polievka lőtt mellé, illetve pontosabban az oldalhálóba Brašeň baloldali centere után!

Közölték a nézőszámot, szép: 5218.

46. perc: A vendégek cseréltek a szünetben - Čonka helyére Omar Báez érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

__________________________________________

A DAC játszott fölényben az első félidőben, de egy jól sikerült ellentámadás végén a Spartak szerzett vezetést nem sokkal a vége előtt.

45+ perc: A félidő vége előtt még egy szabadrúgáshoz jutott a DAC - Pačinda ívelt a kapu elé, ahol Sarr ugrott a legmagasabbra, de a kapu fölé fejelt.

45. perc: Hamarosan vége az első félidőnek - két percet hoszabbít a játékvezető.

42. perc: Vojtuš keményen megmasszírozta Brašeňt, aki nem is bír felállni elsőre. A nagyszombati játékosnak felmutatja a bíró a sárga lapot.

40. perc: Ha nem adsz, akkor kapsz... GÓLT szerez a Spartak. Vojtuš a bal szélen lefutja Kwint, majd középre ad, ahol Mikovič érkezik, ő pedig a kapuba helyezi a labdát.

38. perc: KAPUFA! Szabadrúgáshoz jutott a DAC, és ezúttal Straka futott neki a labdának, majd a kapufát találta telibe. A mezőnybe vágódó labdát a kapu előtt többen is próbálták megszerezni, de ez úgy igazából senkinek sem sikerült, viszont többen is a földön maradtak.

35. perc: Ljubicic indítása ezúttal pontatlan.

33. perc: Természetesen Pačinda fut neki a labdának, és most sikerül is ellőnie a sorfal felett, de pont oda, ahol Strapák kapus áll.

32. perc: A vendégek védője, Čonka pedig a másodikat. A védő szabálytalansága után jó szögből végezhet el szabadrúgást a DAC.

31. perc: A DAC csapatkapitánya, Straka Gábor kapja a mérkőzés első sárga lapját.

30. perc: A vendégek első helyzetét Halilovič hozta össze. A védők közt cselezve lövőhelyzetet alakított magának, majd egy kemény löketet eresztett meg Tujvel kapujára - a DAC hálóőre megküzdött a labdáért, de végül meg tudta fogni.

28. perc: A szünet után szabadrúgáshoz jutott a DAC. Pačinda a sorfalat talált el, illetve konkrétan a sorfalból Tóthot a fején, elég rosszul - a védő ugyanis a földön marad.

26. perc: Ivószünet következik. Egy héttel ezelőtt is mindkét félidő közepén rendelt el ivószünetet a játékvezető, de akkor csaknem tíz fokkal melegebb volt. Most viszont a legjobb az idő a focira.

22. perc: Halilovič végezte el a Spartak első szögletét, de nem alakult ki veszély a DAC-kapu előtt.

20. perc: Polievkát ugratta volna ki Ljubicic egy jó labdával, csakhogy erre Strapák kapus is felfigyelt, és előbb ért oda rá.

18. perc: Az utóbbi percekben leült egy picit a meccs, de a sárga-kékeknél többet van a labda.

15. perc: Pačinda szöglete után nem sikerült helyzetet kialakítani a Spartak kapuja előtt.

13. perc: Pačinda szabadrúgása a a sorfalról pattant le, szöglettel jöhet a DAC.

11. perc: Straka szögletből egyből a kapura csavarta a labdát, Strapák azonban leszedte.

9. perc: Izgalom a vendégkapu előtt: Szarka Brašeň baloldali beadásáról még egy kevéssel lemaradt, de amikor a Polievka visszatette neki középre a labdát, már a kapura tudta azt irányítani, csakhogy egy védőn megpattanva mellé ment.

5-7. perc: Szöglethez jut a DAC, egymás után kétszer is: Pačinda első beadását a védők fejelték ki a kapu mögé, a másodiknál pedig tisztáztak, ezután pedig támadó szabálytalanság miatt kifele ítél szabadrúgást a játékvezető.

3. perc: Az első percekben fölényben játszik a DAC - az első kapura lövés is a sárga-kékeké: Sarr lövését azonban Strapák magabiztosan fogja.

1. perc: Kezdődik a derbi - a hazaiaké a kezdőrúgás.

__________________________________________________

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Michalík, Kwin Kwin, Ljubicić, Brašeň, Štepanovský, Sarr, Straka (C), Pačinda, Szarka, Polievka.
Cserék: Milošovič – Krišto, Asanović, Horváth, Turňa, Pambou, Jurčo.

FC Spartak Trnava: Strapák – Tóth, Nikolič, Čonka, Janečka, Greššák, Casado, Sabo (C), Halilovič, Mikovič, Vojtuš.
Cserék: Jakubech – Harba, Mikinič, Jirka, Baéz, Steinhübel, Bortel.

Van miért visszavágniuk a Spartaknak, tavasszal ugyanis éppen a Jarábek-legénység vetett véget a csallóköziek tizennyolc mérkőzésen át tartó hazai veretlenségi sorozatának. Bővebben...