*á.š Fortuna Liga: FC DAC 1904 - FK Senica 2:0 (Online) | DAC

Fortuna Liga: FC DAC 1904 - FK Senica 2:0 (Online)

Alig több mint másfél hónap szünet után elkezdődött a Fortuna Liga 2015/16-os idénye. A DAC elsőként a Senica csapatát fogadta.

FORTUNA LIGA, 1. forduló

EREDMÉNY:

FC DAC 1904 - FK Senica 2:0 (2:0)

Gólszerzők: Szarka 10., Pačinda 22. (11-esből)

Sárga lapok: 29. Straka, 31. Štepanovský, 54. Brašeň, 77. Szarka  - 12. Hušek, 34. Čunta

Bírók: Glova - Mókoš, Žákech

A nézőszám: 2806.

Összeállítások és cserék:

FC DAC: Tujvel - Štepanovský (55. Turňa), Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr, Straka, Ljubičič, Pačinda - Szarka (90. Jurčo), Polievka (63. Krišto)

Senica: Šulla - Kontár, Pillár, Pavlík, Čuntta - Hlohovský, Hušek, Komara (64. Mráz) - Kalabiška, Kosorín, Dolný (81. Rajník)

Edzői vélemények:

DAC-Senica - Marič: Összességében elmondható, hogy megérdemelten győztünk

További mérkőzések:

MFK Ružomberok - MFK Skalica 1:3 (1:2)
gólszerzők: 22. Jakubko - 41. Gašparík (11-esből), 45.+ Lietava, 83. Mazan (11-esből)

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 0:1 (0:0)
gólszerző: 85. Koolwijk

_______________________________________________

90+ perc. VÉGE. Ennél jobb bajnoki kezdésről talán nem is álmodhattak Dunaszerdahelyen. A DAC meggyőző teljesítményt nyújtott, és magabiztos győzelmet aratott a tavalyi idény ötödik helyezettje ellen.

90+ perc: Harmadik cseréjével is él a DAC: Szarka helyére Jurčo áll be a legvégére.

90. perc: Ezúttal a DAC jutott szabadrúgáshoz, amit azonban Pačinda a sorfalba durrantott.

88. perc: Felállva tapsolnak a nézők a DAC stadionban, itt már akkorát nem változhat a mérkőzés eredménye, hogy a sárga-kékek ezt ne érdemeljék ki.

86. perc: Szabadrúgáshoz jut a Senica - Hlohovský tette középre a labdát, de a bíró támadó szabálytalanság miatt kifele ítél.

85. perc: Turňa állítja meg a szélen megiramodó Čunta.

83. perc: Pačinda folytatni tudja a játékot, de most meg Ljubicic esik el. Némi idő elment ezzel, de folytatni tudja ő is.

82. perc: Egy ütközés után Pačinda marad lent, ez nem néz ki túl jól.

81. perc: Csere a vendégeknél: Dolnýt váltja Rajník.

79. perc: Ugyancsak Hlohovský érkezett a szöglethez, beívelését ezúttal Tujvel öklözte ki.

78. perc: Hlohovský szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Ljubicic pedig szögletre mentett.

76. perc: Szarka Ákos is besárgul. Pavlíkkal szemben szabálytalankodott, aki egy rövid ideig lent is maradt a földön.

A DAC szempontjából nagyon jókor jött ez a védés, ha ugyanis bemegy, még egy jó negyed óra maradt volna a meccs végéig a vendégeknek, hogy ledolgozzák a maradék egygólós hátrányukat. Így viszont továbbra is kettővel megy a DAC.

74. perc: TUJVEL KIVÉDI A TIZENEGYEST! Hlohovský nem lőtte elég erősen a büntetőt, Tujvel pedig érezte, hogy melyik irányba kell vetődnie.

72. perc: TIZENEGYES! Michalík buktatta a vendégek egy játékosát, Kalabiškát a DAC tizenhatosán belül.

71. perc: Hlohovský szabadrúgása Tujvel karjaiban köt ki.

69. perc. A második félidő felénél ismét frissítő szünet.

66. perc: Pačinda pottyant a földre a Senica tizenhatosán belül, de a bíró ezúttal nem ítélt büntetőt.

65. perc: Ljubicic kulcsfontosságú pillanatban mentett a DAC tizenhatosán belül - Kosorin épp tisztára akarta játszani magát, hogy kapura lőhessen.

64. perc. Csere a vendégeknél is - Komara helyére Mráz áll be.

62. perc: Újabb csere a sárga-kékeknél - Polievka le, Krišto be.

60. perc: A másik oldalon Sarr és Straka hagy ki egy-egy helyzetet.

59. perc: Hlohovský szabadrúgásból ívelt a DAC kapuja elé, Pillár a vendégek közül azonban támadofaltot követett el, kifele jöhet szabadrúgás.

57. perc: Pačinda ívelte a labdát a kapu elé, Szarka azonban elvétette.

55. perc: Cserél a DAC: az ezúttal kissé szürkén játszó Štepanovskýt Turňa váltja.

54. perc: Brašeň szabálytalansága miatt ismét a Senica veszélyeztetheti a DAC kapuját. Ezúttal Kalabiška futott neki a labdának, lövése elkerülte a sorfalat, de egy kevéssel a kaput is. Mindenesetre szép lövés volt.

53. perc: Brašeň kapott sárga lapot a DAC-ból.

51. perc: Hlohovský állította le a labdát, de csak a sorfalba durrantott.

50. perc: Štepanovský buktatta Kalabiškát a DAC tizenhatosa előtt - veszélyes szögből végezhet el szabadrúgást a vendégcsapat.

47. perc: Straka szöglete után támadó szabálytalanság miatt kifele ítél szabadrúgást a játékvezető.

Bejelentették a nézőszámot: 2806-an látogattak ki a bajnoki nyitányra ebben a nagy melegben

47. perc: Sarr ereszt meg távolról egy kemény löketet, Šulla nagyot ment. Szöglet következhet.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

________________________________________________________

45+ perc: Vége az első félidőnek, ami egyértelműen a DAC-é volt.

45. perc: Hlohovský beívelt labdáját Tujvel öklözte ki.

44. perc: Saját térfelén a DAC összes játékosa, az ellenfélnek azonban még sikerül kiharcolnia egy szögletet.

43. perc: Nem sieti el most már a támadások építését a DAC, hátul passzolgatnak.

42. perc: Hlohovský szöglete után nem alakult ki veszélyhelyzet a hazai kapu előtt.

40. perc: Hlohovský ívelt ismét Dolný elé, de a támadó a kulcsfontosságú pillanatban megcsúszott, így odalett a ziccer. Tujvel kapus pedig jól mozdult ki a labdára.

37. perc: Straka lökete az oldalhálót találta el, előtte azonban még beleért egy védő, így szöglet következhet.

35. perc: Pačinda éles szögből küldte kapura a labdát, Šullát ezzel láthatóan meglepte, és a hálóőr elsőre nem is fogta azt meg, csak miután Szarka Ákos rámozdult.

34. perc: Čunta Polievkát állította meg szabálytalanul, a játékvezető neki is felmutatja a sárgát.

32. perc: Štepanovský is kap egy sárga lapot.

31. perc: Gólhelyzetek sora maradt ki a vendégek részéről - Dolný fejese után nagyot védett Tujvel, de következett Kalabiška, aki pedig a felső kapufára rúgta a labdát!

30. perc: Ennek majdnem meg is lett az eredménye: Hlohovský tette a labdát Dolný elé, Tujvel verve volt, a labda alig ment mellé!

28. perc: A második bekapott gól után a vendégek ritmust váltottak, és megpróbálnak támadásba lendülni.

27. perc: Straka Gábor kap sárga lapot.

25. perc: A rettentő meleg miatt a bíró szünetet rendelt el, hogy a játékosok frissítőhöz juthassanak.

21. perc: GÓÓÓL! Pačinda állítja le a labdát, majd belövi a büntetőt!

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"165214","attributes":{"alt":"","class":"media-image","title":"","typeof":"foaf:Image"}}]]

19. perc: TIZENEGYES! Szarkával szemben szabálytalankodtak a senicai tizenhatoson belül.

18. perc: Ljubicic kapásból eresztett meg egy pontatlan lövést.

16. perc: Hlohovskýt vágták fel, szabadrúgással jöhet a Senica.

15. perc: Az újabb szöglet után ismét ziccer: ezúttal Straka ívelte be a lasztit, Michalík pedig egy kevéssel a felső léc fölé fejelt!

14. perc: Pačinda újabb szöglete után ismét vészhelyzet volt a senicai kapu előtt - a védő Kontár ért bele rosszul a labdába, de az mellé ment.

11. perc: Hušek kapott sárga lapot a vendégcsapatból.

10. perc: GÓÓÓL! Szarka Ákos vezetést szerez a DAC-nak! Ljubicic kiugratására a lesen álló Sarr nem mozdult rá, Szarka viszont igen, majd Šulla mellett a kapuba lőtt.

8. perc: A Senica is megkísérelt egy támadást, a DAC-védelem azonban összezárt

7. perc: Kóstolgatják egymást a csapatok, ám sok a pontatlanság.

6. perc: Sarr kísérelt meg egy lövést távolról, de az gyengére sikeredett.

4. perc: Pačinda végezte el az első szögletet, Szarka elől a vendégvédelem mentett.

3. perc: Pačinda szabadrúgásból pontatlan.

2. perc: A DAC első támadása során Szarka megpróbálta kiugratni Pačindát, de csak kirúgás lett a vége.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

____________________________________________________

Az fcdac.sk összefoglalta, milyen változások történtek a DAC keretében az előző idény végéhez képest. Eszerint kapusposzton három hálóőrrel is erősített a csapat: Tujev, Slávik és Milošovič érkezett, míg mezőnyben Pačinda, Polievka, Simon Pambou és Asanovic erősíti majd a csapatot. Az ifiktől Csóka, Mészáros és Szépe került be az A-csapat keretébe. Az USA-ban zajló Gold Cup küzdelmei után csatlakozik a gárdához a panamai Stephens

A nyitányon eltiltás miatt nem léphet pályára Ľupták, Szabó, Horváth, Pernecký, Szépe és Csóka pedig sérült. Majerník, Šnirc, Polaček, Ujlaky, Sabler, Tóth és Sesar pedig a időközben távozott a DAC-tól. Bővebben...

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Michalík, Straka, Pačinda – Kwin Kwin, Sarr, Brašeň, Polievka – Štepanovský, Szarka.
Cserék: Asanović, Krišto, Černák, Turňa, Jurčo, Pambou.

FK Senica: Šulla – Pavlík, Komara, Hlohovský, Kontár – Dolný, Kalabiška, Hušek, Pillár – Čunta, Kosorín.
Cserék: Junas – Otrísal, Krč, Mráz, Hladík, Rajník, Ventúra.