Pohronie-DAC – Hyballa: „A második játékrészben megmutatkozott a csapatunk ereje”

A DAC kétgólos győzelmet aratott az újonc Pohronie otthonában. Edzői értékelések:

Fotó: Cséfalvay Á. András - archív

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon haragudtam a játékosaimra az első játékrészben mutatott teljesítményért. Statikusan játszottunk labda nélkül, nem mentünk bele a párharcokba, a taktikai rész sem volt ideális. A szélekről akartunk veszélyeztetni, de ez nem sikerült. A hazaiak küzdöttek, begyűjtötték a lepattanó labdákat. A 0:0 számunkra volt kedvező, a Pohronie jobb volt. A szünetet követően kettős cserét hajtottam végre, ez pedig pozitívan mutatkozott meg a játékunkban. Változtattam a felálláson is, Ronant is jobban bevontuk a játékba. Összességében elmondhatom, hogy a második félidőben jobban játszottunk. Az első gólnál Ramirez és Kalmár remekül értette meg egymást. A második gólt egy olyan szituációból szereztük, amit a héten sokat gyakoroltunk. Dicséret jár a hazai csapatnak az első félidőben mutatott játékért, mi akkor semmit sem mutattunk. A második játékrészben aztán megmutatkozott a csapatunk ereje. Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, de fontos három pontot szereztünk.”

Radványi Miklós (Pohronie): „Az első félidőben jól játszottunk, taktikailag remek teljesítményt nyújtottunk. A fiúk azt mutatták a pályán, amit hétközben az edzéseken begyakoroltunk. De ha a helyzetekből nem adsz legalább egy vagy két gólt, akkor azok megbosszulhatják önmagukat. A szünetet követően két remek képességű játékos állt be a vendégeknél, ez pedig meg is mutatkozott a játékukban. Tudtuk, hogy a második játékrészben nem lesz könnyű dolgunk, sajnálom, hogy a tizenhatos közepéről kaptunk gólt. A 60. percben nem küldhettem védekező középpályást a pályára, ugyanis Sedláček megsérült. A mérkőzés végén már kockáztattunk, beállítottam még egy támadót, de újabb gólt kaptunk. Jó mérkőzést láthattunk, de az elkövetkezőkben már pontokat kell szereznünk.”