Ötöt kapott a DAC felkészülési meccsen (videó)

1

4127_0

Az orosz élvonalbeli Groznij a szenegáli Mbengue öt góljával nyerte a szerdai edzőmeccset. A DAC szépítő találatát Kalmár szerezte.

A szlovák (somorja, 6:3) és lengyel (Sosnowiec, 3:2) II. ligás csapatok elleni két hazai edzőmérkőzés után szerdán a DAC egy sokkal nehezebb akadályba ütközött. A Büki focipályán az orosz élvonal legutóbbi évadjának 8. helyezettjével találkoztak a sárga-kékek.

A tikkasztó hőségben játszott találkozón Bednár már a 3. percben óriási hibát vétett, amit Mbengue használt ki. A csecsenek szenegáli támadója nagyon elemében volt, a góljai nagy részét könnyedén, pár lépésről lőtte.

A DAC szépítő találatát a második félidő elején Kalmár szerezte, akinek a szabadrúgása Ivanov fején megpattanva kötött ki a hálóban. Mindez a 49. percben történt, de nem sokáig örülhettünk, hiszen Mbengue kilenc perc leforgása alatt megszerezte, harmadik, negyedik, majd ötödik találatát is.

Pénteken Telkibe utazik a csapat, ahol egyhetes edzőtáborozáson vesz részt. Ennek keretén belül további három felkészülési mérkőzés vár a Hyballa-legénységre.

FC Ahmat Groznij – FC DAC 1904 5:1 (2:0)

Büki focipálya, Bük, Magyarország, 2019. június 26., szerda, 17:00 ó, napos, meleg idő, +31°C

Góllövők: 3. Mbengue, 30. Mbengue, 51. Mbengue, 53. Mbengue, 60. Mbengue – 49. Kalmár

Ahmat: Gudiev (77. Melikhov) – Wilker, Nizić, Kaloshin – Utsiev (90. Adamov), Shimanski, Kharin (84. Sadulaev) – Roshi (70. Mitrishev), Berisha (84. Khubulov) – Ivanov (85. Kadyrov) – Mbengue (63. Ponce). Edző: Rashid Rakhimov.

DAC: Jedlička (63. Slančík) – Koštrna, Bednár (54. Šatka), Kone, Šimčák (54. Švec) – Vida M. – Kalmár (79. Veselovský), Vida K. (63. Sharani) – Blackman, Taiwo (63. Bilenkyi), Divković (68. Boateng). Edző: Peter Hyballa.