Ötöt gurított a DAC a pozsonyi Internek!

Az év első felkészülési mérkőzésén ma 2:0-ás félidő után csapatunk 5:0-ra verte a pozsonyi Intert. Pačinda és Malec is kétszer volt eredményes, Vida tizenegyesből talált be.

A téli felkészülés első mérkőzésén a kétszeres szlovák bajnok FK Inter Pozsony csapatát fogadtuk az Akadémia műfüvén. Marco Rossi új, 3-4-1-2-es hadrendet próbált, és összesen 22 játékost küldött pályára. Čmelík sérülés, Huk pedig medencecsont-gyulladás miatt szorult kényszerpihenőre.

Remekül indult a hazaiak számára az összecsapás, Kalmár kiugratása után Pačinda már a 3. percben egyedül törhetett kapura, és hidegvérrel betalált. A DAC legjobb góllövője röviddel az első félidő vége előtt ismét hasonló helyzetbe került, ezúttal Divković átadása után, és másodszor sem tévedett - 2:0.

A félidőben Marco Rossi teljesen megváltoztatta a csapat összeállítását. A 49. percben Vida szögletét Malec küldte fejjel a felső lécre, és ez a két játékos később is a főszerepben volt. Húsz perccel később ugyanis Cesar buktatásáért büntetőhöz jutott a DAC, Malec átengedte a labdát Vidának, aki háromra növelte az előnyt. Malec a sorstól visszakapta a jótettét - négy perc múlva elcsípett egy hazaadást, majd éles szögből 4:0-ra alakította az eredményt. Ezzel sem volt még vége, a 80. percben Almási harcolta ki a labdát és lapos beadását Malec pár lépésről a hálóba pofozta - 5:0.

A mérkőzés negatívuma Koštrna és Száraz sérülése, mindkettőjüket le kellett cserélni.

A mai találkozóval megkezdődött a téli felkészülési mérkőzések sorozata. A következőre nem kell sokáig várni, hiszen már szombaton 14-órától a cseh élvonalbeli Sigma Olmouc látogat a MOL Akadémiára.

FC DAC 1904 - FK Inter Bratislava 5:0 (2:0)

MOL Akadémia, műfüves pálya, Dunaszerdahely, 2018. január 17., 12.00 ó, borús, esős idő, +3°C

Góllövők: 3. Pačinda, 44. Pačinda, 69. Vida (11 m), 73. Malec, 80. Malec

Játékvezetők: Smolák – Martiš, Pozor, 140 néző

DAC, I. félidő: Macej - Koštrna (40. Špiriak), Šatka, Záhumenský - Zsivkovics, Ljubičić, Simon, Davis - Kalmár - Pačinda, Divković. II. félidő: Száraz (55. Macej) - Špiriak, Šatka (63. Almási), Kone - Cesar, Domonkos, Aluku, Bajics - Vida - Malec, Mervó. Edző: Marco Rossi.

Inter: Kollár (46. Strelčík) – Gasser (46. Tóth), Šalata, Petráš (46. Štrba), Labuda (60. Dolan) – Kochan (46. Baldovský), Trajkovski, Jackuliak (46. Elvis) – Klooster, Šulc (46. Prekop), Adekunle. Edző: Richard Slezák.