Fortuna-szombat, rájátszás, 1. forduló: Mészárlás Nagyszombatban és Aranyosmaróton

Nem spóroltak a csapatok a gólokkal szombaton a Fortuna Ligában, három mérkőzésen 17-szer (!) rezdültek a hálók.

Fotó: TASR

A Spartak Trnava megmutatta, hogy a múlt heti Slovan elleni 1:4 ellenére egyáltalán nincs szándékában kiszállni a bajnoki címért folyó harcból. Taiwo már a 13. percben megszerezte a vezetést a Podbrezová ellen, pár perccel később pedig Štefánik pofozott a vendégek kapujába egy kipattanót. Félórányi játék után már 3:0 állt az eredményjelzőn, ezúttal Procházka nem adott esélyt Ludha kapusnak. Röviddel a fordulást követően Kabongo fejese utat talált a nagyszombati kapuba, de a találat nem adott lendületet a vendégeknek. Sőt, a 67. percben újfent Taiwo volt eredményes, hat perccel később Procházka is megszerezte második találatát a mérkőzésen, a 6:1-es végeredményt pedig Paur állította be a hajrában.

Aranyosmaróton is hét gólt láthatott a közönség. A Michalovce ezt megelőzően csak egy mérkőzést tudott megnyerni idegenben az idei szezonban, most viszont alaposan belelendült. Jánošík, Kanu és Peňa találatával háromgólos előnyre tett szert már az első félidőben. A második félidő elején Almeida csökkentette a ViOn hátrányát, Adenkule viszont a 78. percben megszerezte a nagymihályiak negyedik találatát. A mérkőzés végén még a hazai Brenkus büntetőből volt eredményes, egy perccel később pedig a nagymihályiak veteránja, Žofčák egy az egyben nem hibázott Lukáč kapussal szemben. Így a végeredmény: ViOn-Michalovce 2:5.

Néhány héttel ezelőtt a Skalica az alapszakaszban 3:0-s győzelmet aratott a sereghajtó Liptovský Mikuláš vendéglátójaként, most vendégként is ugyanilyen arányban tudott nyerni. Yao már az ötödik percben megszerezte a vezetést, majd a szünet előtt Hollý növelte kétgólosra a Skalica előnyét. A végeredményt Haša állította be a 62. percben.

A szombati eredmények:

Felsőház:

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 6:1 (3:0)

Gólszerzők: 13., 67. Taiwo, 19. Štefánik, 30., 73. Procházka, 84. Paur – 51. Kabongo

Alsóház:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica 0:3 (0:2)

Gólszerzők: 5. Yao, 39. M. Hollý, 62. Haša

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 2:5 (0:3)

Gólszerzők: 55. Almeida, 89. Brenkus (11-esből) – 11. Jánošík, 24. Kanu, 33. Peña, 78. Adekunle, 90. Žofčák