Fortuna-szombat, 9. forduló: Nem lepték meg a Slovant, a Žilina viszont újabb pofont kapott

A Slovan magabiztos győzelmet aratott Senicán szombaton a Fortuna Liga alapszakaszának 9. fordulójában, a Žilina viszont nem bírt otthon a Ružomberokkal.

Fotó: TASR

Előzetesen azt feltételezhettük, hogy a Senica ezúttal meglepetést okozhat az utóbbi időben botladozó Slovan ellen, de a címvédő hamar eloszlatta ennek gondolatát. A pozsonyiak már az első helyzetükből betaláltak, miután De Marco szögletére Dražić érkezett jó ütemben, és finom érintéssel a kapuba juttatta a labdát. A félidő derekán kétgólosra növelte előnyét a vendégcsapat: a hazai védelem hibáját követően Da Silva jutott labdához, indította Mrázt, aki magabiztosan mattolta Ravast. Tíz percre rá újabb tetszetős akciót vezetett a Slovan, Medveděv éles beadása után pedig Mráz az üres kapuba passzolt. A második félidőben a pozsonyiak gond nélkül megőrizték biztos előnyüket, így három ponttal távoztak Senicáról.

A Slovan után újabb nagy skalpot gyűjtött be a Ružomberok, amely Zsolnán vendégeskedett. Még negyed óra sem telt el, és már a vendégeknél volt az előny: egy szögletet követően Kochan megpattanó lövése a kapuban kötött ki. A félidő vége előtt büntetőhöz jutott a Ružomberok, miután Rusnák buktatta Madleňákot a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. Kochan végül nem hibázott a büntetőpontról. A második játékrészben a hazaiak próbáltak valamit kezdeni az eredménnyel, de a rózsahegyi védelem bizonyította, miért számít a liga egyik legjobbjának. A végeredmény így: Žilina-Ružomberok 0:2.

Fontos három pontot szerzett Nagyszombatban a Michalovce, amely a Sereď vendégeként lépett pályára. A mérkőzés egyetlen találatát Popovits szerezte a 80. percben. A Zlaté Moravce Mondek és Švec találatával már 2:0-ra vezetett a liptószentmiklósiak ellen, de az újonc a második játékrészben előbb szépíteni tudott Staš révén, majd a hajrában Voško az egyenlítést jelentő találatot is megszerezte. A mérkőzés így pontosztozkodással ért véget.

A szombati eredmények:

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:3)

Gólszerzők: 2. Dražić, 26., 35. Mráz

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Gólszerzők: 14., 38. Kochan (a másodikat 11-esből)

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2 (1:0)

Gólszerzők: 40. Mondek, 53. Švec – 55. Staš, 84. Voško

ŠKF Sereď – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gólszerző: 80. Popovits

A péntki eredmény:

FK Pohronie – AS Trenčín 2:2 (0:0)

Gólszerzők: 54. Záhumenský, 60. Mazan (11-esből) – 70., 90+4. Jendrišek (11-esből)