Fortuna-szombat, 8. forduló: Fontos három pont Senicáról, továbbra is veretlen a Žilina

Öt mérkőzést rendeztek szombaton a Fortuna Liga 8. fordulójában.

Fotó: TASR

A DAC a sereghajtó Senica otthonában lépett pályára. Az első perctől kezdve a sárga-kékek domináltak a mérkőzésen, de sokáig nem tudtak komolyabb helyzetbe jutni. Az első játékrész gól nélküli döntetlennel ért véget.

A második játékrész elején Vorel először még hárítani tudta Vida Krisz lövését, de néhány perccel később már hiába vetődött: a DAC magyar játékosa kihasználva Baumgartner hibáját gyönyörűen kipókhálózta a bal felső sarkot. A sárga-kékek az előny tudatában biztosan tartották a labdát, a hazaiak alig-alig jutottak el az ellefél kapujáig, de ha meg is történt, Jedlička mindannyiszor résen volt.

A DAC győzelmével pontszámban beérte a tabellán a második Slovant, amely vasárnap lép pályára a Spartak Trnava ellen.

Nem született gól a ViOn-Žilina találkozón, így a sárga-zöldek továbbra is veretlenül vezetik a bajnokságot. Nem bír kilábalni a gödörből a Ružomberok, amely Qose góljával ugyan megszerezte a vezetést a Sereď ellen, de a vendégek negyed órával a mérkőzés vége előtt ki tudtak egyenlíteni, így pontosztozkodás lett a vége.

Megszerezte szezonbeli második győzelmét a Nitra, amely az újonc Pohronie otthonában rúgott három gólt. Sorozatban négy veretlen bajnoki után kikapott a Trenčín, amely a Michalovce otthonában maradt alul 1:2 arányban. A vendégek a 9. perctől emberhátrányban játszottak, ezt pedig a nagymihályiak már az első félidőben ki is használták. A trencséniek erejéből csak a szépítésre futotta.