Fortuna-szombat, 7. forduló: Pačinda góljával győzött a Spartak, megszakadt a Ružomberok nyeretlenségi szériája

Négy bajnoki mérkőzést rendeztek szombaton a Fortuna Liga 7. fordulójában.

Fotó: Spartak Trnava (Facebook)

Megszerezte szezonbeli első bajnoki győzelmét a Ružomberok, amely 4:0-ra múlta felül a Michalovce együttesét. A hazaiak már a 13. percben megszerezték a vezetést – egy szabadrúgást követően Almási fejjel volt eredményes. Még a félidő vége előtt kétgólos előnyre tett szert a Ružomberok, miután Ďungel szinte a félpályától vezethette kapura a labdát, Markovićcsal szemben pedig nem hibázott. A találkozó hőse Almási volt, aki a második félidőben még kétszer betalált, így mesterhármast ért el.

Szintén először örülhetett három pontnak a szezonban a Trenčín, amely a Nitrát látta vendégül. Ligeon egy éles szögből leadott lövéssel szerezte meg a hazaiaknak a vezetést, tíz perccel később pedig Ghali növelte kétgólosra csapata előnyét. A nyitraiak még az első játékrészben szépítettek, miután Podhorin egy szabadrúgást követően volt eredményes. A második félidő elején Čataković büntetőből állította vissza a kétgólos különbséget, csakhogy a nyitraiak még ekkor sem mondták ki a végső szót. Negyed órával a mérkőzés vége előtt Faško kb. 35 méterről végzett el egy szabadrúgást, az alacsonyan szálló labda pedig utat talált a kapuba Šemrinec hóna alatt. Az egyenlítés már nem jött össze a nyitraiak részéről, így a végeredmény: Trenčín-Nitra 3:2.

A Spartak Trnava Erik Pačinda 63. percben értékesített büntetőjével győzte le a szívós aranyosmaróti ViOn-t, míg a Pohronie-Sereď találkozó pontosztozkodással ért véget. A vendégek már negyed óra után 0:2-re vezettek Špehar és Pankarićan góljával, de a garamszentkeresztiek még az első félidőben egyenlíteni tudtak: előbb Pavlík volt eredményes, majd Bimenyimana juttatta a kapuba a labdát egy szabadrúgást követően.

A szombati eredmények:

FC Spartak Trnava – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Gólszerzők: 63. Pačinda (11-esből)

FK Pohronie – ŠKF Sereď 2:2 (2:2)

Gólszerzők: 19. Pavlík, 27. Bimenyimana – 5. Špehar, 16. Pankarićan

AS Trenčín – FC Nitra 3:2 (2:1)

Gólszerzők: 11. Ligeon, 23. Ghali, 56. Čataković (11-esből) – 33. Podhorin, 76. Faško

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 4:0 (2:0)

Gólszerzők: 13., 56., 63. Almási, 39. Ďungel