Fortuna-szombat, 2. forduló: Buktak a DAC-verő nagymihályiak, kiállítás és büntető is kellett a Slovan sikeréhez

A bajnoki címvédő Slovan és a DAC-ot egy hete megleckéztető Michalovce is pályára lépett szombaton a Fortuna Liga alapszakaszának második fordulójában. Egyik csapat örülhetett, a másik nem.

Fotó: TASR

A nagymihályiak egy hete a forduló meglepetését okozták azzal, hogy négy góllal kitömték a dunaszerdahelyieket, ezúttal viszont nem volt szerencséjük Garamszentkereszten. A Pohronie már a kilencedik percben megszerezte a vezetést, miután Ladji Malle védhetetlenül kilőtte a kapu jobb oldalát. Tíz perc sem telt el, és már két góllal vezettek a hazaiak: egy gyors kontrát követően Lačnýt találta meg a labda két védő között és a bal alsóba lőtt. A második félidőben nem született több gól, így a Pohronie otthon tartotta a három pontot.

Szép és akciódús focit ígért a Slovan és a Trenčín összecsapása, ehhez képes az első komolyabb helyzetre 24. percig kellett várni: Strelec ívelését követően Hrnčár lesről fejelt a vendégek kapujába. Trencséni helyzetekel indult a második félidő, majd a pozsonyiak újfent lesről találtak a kapuba. Az 55. percben nehéz helyzetbe kerültek a vendégek, miután Lavrinčík megkapta második sárga lapját, ezzel pedig automatikusan a pirosat is. A Slovan gyorsan kihasználta az emberelőnyt: Yem kezezését követően büntetőhöz jutottak a hazaiak, ifj. Weiss pedig nem hibázott. Pár perccel később végleg megpecsételődött a trencséniek sorsa, Zmrhal kapott remek átadást Rabiutól, a kimozduló Kukučka mellett pedig a kapuba lőtt. A továbbiakban is inkább a hazaiak előtt adódott több helyet, de a biztos előny tudatában már sehová sem siettek. A végeredmény: Slovan – Trenčín 2:0.

A DAC vasárnap lép pályára a Liptovský Mikuláš vendéglátójaként.

A szombati eredmények:

FK Pohronie – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0)

Gólszerzők: 9. Ladji, 17. Lačný

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0 (0:0)

Gólszerzők: 61. Weiss (11-esből), 67. Zmrhal

Piros lap: 55. Lavrinčík (TRE)

A pénteki eredmény:

ŠKF Sereď – MFK Ružomberok 2:3 (0:0)

Gólszerzők: 74. Jureškin, 86. Radić – 51. Michalík (öngól), 55. Brenkus (11-esből), 70. Dopater