Fortuna-szombat, 11. forduló: A DAC két egykori játékosa is betalált, de csak egyikük örülhetett győzelemnek

Öt mérkőzést rendeztek szombaton a Fortuna Liga 11. fordulójában, amelyeken a DAC két egykori játékosa is betalált.

Fotó: Spartak Trnava (Facebook - Archív)

Sokáig csak szenvedett, de végül otthon tartotta a három pontot a Spartak Trnava a Trenčínnel szemben. Egészen a 78. percig 0:0 állt az eredményjelzőn, ekkor azonban Yaóval szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Erik Pačinda magabiztosan értékesítette. A 2:0-s végeredményt Kóša állította be a hajrában.

Már-már úgy tűnt, újabb értékes pontokat szerez a Žilina, amely Kurminowski első félidőben szerzett fejesgóljával egészen a hajráig vezetett a Ružomberok ellen. Csakhogy a 82. percben egy szabadrúgást követően Kochan egyenlíteni tudott, a ráadás első percében pedig Regáli a győzelmet jelentő találatot is megszerezte.

Három ponttal távozott Garamszentkeresztről a Senica. A Pohronie a DAC egykori játékosának, Dominik Špiriaknak a találatával szerezte meg a vezetést már a 21. percben, a vendégek viszont a második játékrészben fordítani tudtak – Fotr és Malec találata is szabadrúgást követően született. A hazaiak emberhátrányban fejezték be a mérkőzést, ugyanis Jacko a hajrában megkapta második sárgáját.

Szintén idegenben tudott győzni a ViOn, amely Kyziridis révén már a 8. percben megszerezte a vezetést a Sereď ellen, csakhogy a hazaiak húsz perc után egyenlíteni tudtak – Šumský sistergős lövését képtelen volt hárítani Chovan. A második félidőben Duga által újfent betaláltak a vendégek, s mint később kiderült, ezzel a góllal el is dőlt a mérkőzés végkimenetele.

Pontosztozkodással ért véget a Nitra-Michalovce találkozó, a végső eredmény már az első játékrészben kialakult: Gatarič 10. percben szerzett találatára Tandir válaszolt büntetőből a félidő vége előtt.

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 2:0 (0:0)

Gólszerzők: 79. Pačinda (11-esből), 90. Kóša

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:1 (0:1)

Gólszerzők: 82. Kochan, 90+1. Regáli – 20. Kurminowski

FK Pohronie – FK Senica 1:2 (1:0)

Gólszerzők: 21. Špiriak – 61. Fotr, 71. Malec

Piros lap: 88. Jacko

ŠKF Sereď – FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (1:1)