Fortuna-péntek, rájátszás, 2. forduló: Tíz gól Zsolnán, Balić duplázott, de ez is kevés volt a besztercebányaiaknak

1

Fotó: TASR

Tíz gólt hozó fordulatos mérkőzésen nyert a Žilina a Banská Bystrica vendéglátójaként pénteken a Fortuna Liga alapszakaszának 2. fordulójában.

A hazaiak szerezték meg a vezetést a hetedik percben Kaprálik révén, a besztercebányaiak viszont öt perc alatt egyenlítettek, majd a mérkőzést is megfordították – előbb Gorosito volt eredményes, majd Slávik helyezett a bal kapufa mellé.

Az igazi gólfesztivál viszont csak a második félidőben indult be. Az 58. percben a zsolnaiak Javorček góljával egyenlítettek, három perccel később pedig Jambor újfent a hazaiak felé billentette a mérleg nyelvét. A 73. percben a vendégek a mérkőzésen másodszor is döntetlenre állították az eredményt, Rymarenko milliméterre pontos passza után Balić talált a hazai kapuba. Csakhogy a következő minutumban újfent a hazaiak oldalán volt az előny, Bari két védőt kijátszva mattolta Hruškát. A 78. percben már 5:3 volt az állás: Kaprálik a középpályán kapott labdát, gyors mozgásával átverte Gorositót, majd ballal kíméletlenül mattolta a hazai hálóőrt. A besztercebányaiak viszont nem adták fel, a 83. percben Richtárech remek beadása után Franko átengedte a labdát Balićnak, ő pedig nem hibázott. A besztercebányaiak hiába reménykedtek az újabb egyenlítésben, ugyanis az utolsó szó a zsolnaiaké lett – Galčík bombázott a léc alá. A végeredmény tehát: Žilina – Banská Bystrica 6:4.

A pénteki eredmény:

Felsőház:

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 6:4 (1:2)

Gólszerzők: 7., 78. Kaprálik, 58. Javorček, 61. Jambor, 74. Bari, 90+4. Galčík – 18. Gorosito, 23. A. Slávik, 73., 83. Balić