Fortuna-péntek, 18. forduló: A Spartak tizenöt perc alatt elintézte a Michalovcét

A Spartak Trnava legyőzte pénteken a Michalovce együttesét a Fortuna Liga 18. fordulójában, ezzel bebetonozta második helyét a tabellán.

Fotó: TASR

A nagyszombatiak nem sokat teketóriáztak, már a 35. másodpercben megszerezték a vezetést. Cabral lövése kijött Szárazról, az érkező Bukata pedig közelről a kapuba küldte a labdát. Negyed óra elteltével már 2:0 állt az eredményjelzőn. Néhány rövid passzt követően Savvidis játszotta meg Bamidelét a tizenhatoson belül, ő pedig a kimozduló hálóőr mellett a kapuba lőtt. A vendégek a 35. percben voltak legközelebb a szépítéshez: Popovits sarokkal hozta helyzetbe Rankót, a gólba tartó lövését viszont Takáč kifogta. A fordulást követően leült a meccs, a két tizenhatos között folyt a játék. A 77. percben a nagymihályi Marcin a kapufát találta el, majd nem sokkal később Žofčák nem élt a kínálkozó lehetőséggel. Több gól már nem született, a Spartak otthon tartotta a három pontot.