Fortuna-péntek, 14. forduló: Hatszor rezdült a háló Trencsénben

Magabiztos győzelmet aratott pénteken a Trenčín, amely a Michalovce együttesét fogadta a Fortuna Liga 14. fordulójában.

Fotó: TASR

Nem sokáig volt kétséges a hazai csapat sikere, már a 17. percben tizenegyeshez jutott, miután a nagymihályiaktól Ranko kézzel ért a labdához a saját tizenhanhatosán belül. Kadák a büntetőpontról nem hibázott. A félidő közepén már 2:0 volt az állás: Azango egy kényszerítőt követően kiugratta Letenayt, ő középre passzolt a második vonalban érkező csapattársát keresve, ám a labda a visszaérkező nagymihályi védő, Vaško lábáról a kapufára pattant, onnan pedig a gólvonal mögé. A továbbiakban is a hazaiak előtt adódtak nagy helyzetek, a félidő hajrájában Kozhukhar kapusnak kellett hárítania Kadák életerős szabadrúgását.

Röviddel a fordulást követően harmadszor is betalált Trenčín: egy szögletet követően Pires a kapufára fejelte a labdát, a kipattanót pedig Hollý közelről a kapuba küldte. Csakhogy a vendégek nem sokkal később kétgólosra csökkentették hátrányukat, miután szintén egy szöglet során Vaško bólintott a hazai kapuba. A 73. percben már csak egy gól volt a hazaiak előnye, ugyanis Oshima passzát követően Pena hozta magát helyzetbe, és a hosszúba lőtt. Csakhogy mielőtt a vendégek az egyenlítésben kezdhettek volna reménykedni, a hajrában a trencséni csapat eldöntötte a három pont sorsát: Azango balról, a tizenhatos határáról vette célba a hosszú oldalt, Kozhukhar pedig csak beleérni tudott.

A Trenčín győzelmével egy pontra csökkentette hátrányát a negyedik DAC-cal szemben.

A pénteki eredmény:

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 4:2 (2:0)

Gólszerzők: 17. Kadák (11-esből), 24. Vaško (öngól), 46. Hollý, 85. Azango – 49. Vaško, 73. Pena