Fortuna Liga: ŽP Šport Podbrezová - FC DAC 1904 0:0 (Online)

Élőben közvetítettük a DAC utolsó előtti őszi szezonbeli bajnoki mérkőzését.

Sárga lapok: Migaľa - Davis, Michalík, Szarka

Nézőszám: 789.

Összeállítások:

Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Gál-Andrezly (71. Pančík), Vajda, Migaľa – Vaščák, Kochan (80. Sabler), Kupčík, Andrič – Kapor (58. Podio), Szöke

DAC: Tujvel – Ljubicič, Michalík, Straka (63. Polievka), Ľupták – Pačinda, Kwin, Szarka, Sarr – Brašeň, Davis

Edzői vélemények: Marič: Ez tipikusan az a meccs volt, amelyet a gólt szerző csapat meg is nyer

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN

VÉGE. Noha azt lehet mondani, több helyzete volt a DAC-nak és talán jobban megérdemelte volna a győzelmet, lőtt gól nélkül olyan nincs.

90+ perc: Pačinda kierőszakol még egy beadást a bal szélről, de Sarrt megelőzik bent.

90+ perc: Pačinda ívelte előre Polievkának a labdát, de Kuciak előbb ért oda rá.

89. perc: Szarka beállt a felugró kapus elé egy beívelésnél, kifele jöhet szabadrúgás.

88. perc: Sabler elé került a labda 22 méterre a kaputól, majd elvállalt egy lövést, de az középre ment, Tujvel könnyedén fogta.

87. perc: Pačinda kap egy kiváló indítást a bal szélen, majd egyből a kapu elé tekeri a labdát Szarkához, akit viszont nem engednek hozzáférni.

86. perc: Szarka is besárgul, de az nem világos, hogy miért.

85. perc: Michalík kap sárgát.

84. perc: Polievkát állítják meg támadó szabálytalanság miatt.

82. perc: A következő akciónál Polievka került helyzebte a tizenhatoson belül, de Podio mellett nem tudott elmenni. Lövéssel próbálkozott, de nem találta el a kaput.

80. perc: Gólt szerez a DAC, de a bíró les miatt nem adja meg! Pačinda beívelése után Szarka vélhetően lesről tette vissza a labdát a középen érkező Ljubicicnek, aki így már hiába juttatta azt a kapuba.

79. perc: Roman Sabler áll be az utolsó tíz percre a hazaiaknál, Kochant váltja. Érdekesség, hogy Sabler épp a DAC-tól van vendégjátékon a Podbrezovánál.

78. perc: Amott Szarka iramodott meg, majd mozgott befele a bal szélről, de a tizenhatosnál szerelték.

78. perc: Davis mentett az utolsó pillanatban Pančík elől a DAC tizenhatosánál.

77. perc: Most Kochan emelt a védők mögé a bemozduló Pančíknak, Tujvel ismét precízen mozdult ki és megszerezte a labdát.

75. perc: Pančík kapott egy kiváló indítást a jobb szélen, és gólhelyzetbe került volna, ha Tujvel nem érkezik a lehető legjobb ütemben. Sikerült ugyanis még elpasszolnia a labdát Pančík elől.

74. perc: Ľupták 30 méterről ereszt meg egy csípős lövést, a pattogó labda veszélyesen száguldott a kapu elé, de mellé ment, Kuciak pedig rajta volt.

73. perc: Szöke ívelte szabadrúgásból a DAC tizenhatosa elé a labdát, de a védők felszabadítottak.

71. perc: Csere a Podbrezovánál: meglepetésre Gál-Andrezly hagyja el a pályát, aki az egyik legveszélyesebb játékosa volt a hazaiaknak, és Pančík áll be a helyére.

68. perc: Vaščák gyönyörű pöccintéssel ugratja ki két védő között Podiót, aki viszont az elrúgás pillanatában lesen állt.

66. perc: Polievka kereste egy lapos labdával a tizenhatoson belül Szarkát, akit azonban nem engednek a labdához. Szöglet.

65. perc: Viazanko szerez labdát az alapvonal közelében, beívelésébe a középen érkező Szöke nem tudott beleérni, Tujvel szerezte meg előle a labdát.

63. perc: Polievka érkezik Straka helyére a DAC-nál.

62. perc: Most Pačinda próbálta meg becsapni Kuciakot, és átemelni felette a labdát, de nem sikerült.

60. perc: Davis elé kerül egy levágódó labda, az ő löketét Kuciak hatalmas bravúrral védi!

58. perc: Közben cserélnek a hazaiak: Kaport váltja Joaquín Podio.

57. perc: Pačinda fájlalja a lábát Migaľa csúnya becsúszása után, aki pedig besárgul a szabálytalanság miatt.

56. perc: Sarr hosszú szólója után Brašeňhez kerül a labda a jobb szélre, az ő beadását viszont kifejelik a védők.

55. perc: A másik oldalon Vajda mély beadását könnyedén gyűjti be Tujvel.

53. perc: Pačinda centerét Kuciak szedi le.

49. perc: Szarka ütközött Vajdával a podbrezovái tizenhatoson belül, utóbbi lent maradt. Szarka végül felsegíti.

47. perc: HATALMAS ZICCER: Viazanko beadása után Gál-Andrezly elé kerül a labda a tizenhatoson belül, aki estében kapura is küldi azt, de Tujvel ezúttal is véd!

46. perc: A hazaiak kezdték a második félidőt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Pačinda ívelt középre szögletből, bent Ljubicic elé került, de azonnal ott is termettek a védők, és nem tudott vele kapura fordulni.

42. perc: Kochan lapos centerébe senki sem ér bele a kapu előtt.

40. perc: Óriási ziccert hagy ki a hazai csapat, és ez még akkor is igaz, ha végül néhány centis les volt: Vaščák kapott jó labdát a tizenhatos bal szélénél, majd laposan középre tette, ahol lényegében senki nem figyelt a tizenegyespontnál ácsorgó Viazankóra. Utóbbi még kapura tudta küldeni a labdát, de Tujvel valami elképesztőt hárított. A játékvezető végül is befújta a lest - Viazanko állt előrébb, mint a DAC védői.

38. perc: Pačinda szöglete után Ľupták fejelhet tisztán, de jócskán a kapu fölé céloz.

36. perc: A szabadrúgás után Andrič kap labdát a tizenhatoson belül, de a bíró szabálytalanság miatt kifele ítél újabb szabadrúgást.

35. perc: Eric Dacis kap sárga lapot, miután a pálya szélén elkente Viazankót.

34. perc: Itt a DAC válasza: Pačinda távoli, középre tartó lövését Kuciak csak bokszolni tudja, éppen Szarka elé, aki viszont nem számított a labdára, és nem tudja azt az üres kapuba juttatni. Kirúgás következhet.

32. perc: Gál-Andrezly cselezett a bal szélről befelé, majd jobbal, úgy 27-28 méterről megeresztett egy technikás lövést, Tujvel azonban bravúrosan hárított!

31. perc: Szarka próbált egy cselt bevetni, de elpattant tőle a labda az ellenfél tizenhatosánál, Ľupták még továbbvitte, de már rosszul passzol Sarrhoz.

30. perc: Sarr erőszakosan, de megszerzi a labdát a pálya jobb szélén, centerét azonban Andrič kivágja.

28. perc: Gál-Andrezly indítaná Vaščákot, akit viszont lesen int le a bíró.

27. perc: A másik odlalon Szöke tartja meg a labdát kis szerencsével, de aztán egy rendkívül rossz passzot ad a bal szélről beinduló társának.

26. perc: Davis beadása után Sarr próbált labdát szerezni a kapu előtt, de Andrič  résen volt és felszabadított.

25. perc: Négy DAC játékos mehetett három védőre, Ljubicic középen azonban nem passzolt a jó helyzetben lévő Szarkának, hanem inkább maga vállalta el a lövést, de nem sok sikerrel. A labda a kpaus kezében kötött ki.

23. perc: Alig történt valami az utóbbi percekben. A DAC tartja a labdát, de nem igazán jutnak előre vele.

20. perc: Vaščák került a földre, a hátát fájlalja, de tudja folytatni a játékot.

18. perc: Viazanko kellemetlenül odalépett Brašeňnek. Bocsánatot kért érte.

17. perc: Viazanko hozta ki a labdát a hazaiak térfeléről, majd Vaščákhoz próbálta játszani, de utóbbi nem olvasta le jól a szándékát.

15. perc: Szarka Ákos távolról próbálta meglepni a kint álló Kuciakot, de nagyon pontatlanul célzott, nem találta el a kaput.

12. perc: HELYZET: Ljubicić indult meg a labdával, majd passza után Brašeň középre tette azt, ahol pedig Ľupták egyből kapura tűzte volna, csakhogy Kopčík az utolsó pillanatban még bele tudott lépni a lövésébe.

10. perc: Gál-Andrezly próbált kevergetni a DAC tizenhatosa előtt, majd Viazankóhoz passzolt volna, de nem értették meg egymást.

8. perc: Sok a pontatlanság, a labda lényegében ide-oda jár az egyik térféltől a másikig, különösebb akció nélkül.

5. perc: Pačinda szabadrúgásból ível a hazai kapu elé, Vajda kifejeli a labdát.

3. perc: A DAC támad az első percekben, de nem sikerült veszélyeztetniük Kuciak kapuját.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

KEZDŐCSAPATOK:

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Gál-Andrezly, Vajda, Migaľa – Vaščák, Kochan, Kupčík (C), Andrič – Kapor, Szöke.
Cserék: Ďurčo – Magda, Minčič, Podio, Frizoni, Jur. Pančík, Sabler.

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Michalík, Straka, Ľupták – Pačinda, Kwin Kwin, Szarka, Sarr – Brašeň, Davis.
Cserék: Milošovič – Asanović, Horváth, Černák, Pambou, Polievka, Stephens.

A péntek esti összecsapáson a DAC a középpályása, Branislav Ľupták 100. alkalommal léphet pályára a szlovák élvonalban. A mérkőzés pikantériáját Roman Sabler szolgáltathatja, aki vendégjátékosként a Podbrezová mezében klubja kapuját rohamozhatja. A gáláns dunaszerdahelyi vezetők ugyanis nem gördítettek akadályt játéka útjába. Bővebben...