Fortuna Liga – szombati eredmények: Bosszantó DAC-vereség, továbbra is hibátlan a Slovan és a Žilina

1

dac_5

Öt párharcot rendeztek szombaton a Fortuna Ligában, amelyeken összesen 20 találat született.

Sorozatban második vereségét szenvedte el a DAC a bajnokságban, amely ezúttal a Zsolnán ideiglenes otthonra lelő AS Trenčín vendégeként maradt alul. Vida Krisz góljával ugyan még a sárga-kékek szerezték meg a vezetést, a második félidőben viszont fordult a kocka: Zubairu az 54. percben egyenlíteni tudott. A DAC játékosai ordító helyzeteket hagytak ki, sőt még Vida Kristopher is a kapufára lőtt egy büntetőt. A kimaradt ziccerek megbosszulták önmagukat: a ráadás 3. percében Čatakovič megszerezte csapatának a szezonbeli első győzelmet jelentő találatot.

A többi találkozókon sem spóroltak a gólokkal a csapatok. A Žilina már a 40. percben 3:0-ra vezetett a Ružomberok otthonában, a hazaiak viszont a második játékrész elején négy perc alatt kétszer is betaláltak, ezzel izgalmassá téve a hátralévő időt. A rózsahegyiek viszont képtelenek voltak egyenlíteni, még az sem segített, hogy a 60. percben kiállították a vendégektől Kašát.

A Slovan sima 4:0-s győzelmet aratott az utóbbi időben szimpatikus játékot mutató Zlaté Moravce ellen. A pozsonyiak és a zsolnaiak így továbbra is hibátlanok a bajnokságban.

A Michalovce és a Nitra is megszerezte szezonbeli első góljait és első győzelmét: a nagymihályiak 3:0-ra múlták felül a Senicát, míg a Nitra 3:2 arányban fektette két vállra a Sereď csapatát.

Szombati eredmények:

AS Trenčín – FC DAC 1904 2:1 (0:1)

Gólszerzők: 54. Zubairu, 90+3. Čataković – 19. K. Vida

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:3 (0:3)

Gólszerzők: 54. Takáč, 58. Kostadinov – 3. Sluka, 27. Bernát, 41. Boženík

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (1:0)

Gólszerzők: 35. Holman, 47. Suchockij, 65. Nono, 84. Strelec

FC Nitra – ŠKF Iclinic Sereď 3:2 (1:0)

Gólszerzők: 30. Chobot, 49., 67. Ristovski (11-esből) – 75. Špehar, 78. Jureškin

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 3:0 (3:0)

Gólszerzők: 9. Trusa, 27. Carillo, 43. Žofčák