Fortuna Liga: Spartak Trnava - FC DAC 1904 2:1 (Online)

Gólszerzők: 18. Araujo, 33. Paukner (11-esből) – 13. Pačinda

Sárga lapok: Araujo, Mikovič - Michalík, Pačinda, Ljubicič, Huk, Polievka

Összeállítások:

Spartak Trnava: Jakubech – Kadlec, Hladík, Greššák, Horník – Araujo, Oravec (57. Sloboda) - Gagnon, Košťál (46. Mikovič), Jirka – Paukner (72. Tambe)

FC DAC 1904: Tofiloski – Štepanovský, Michalík, Kwin, Z. Németh - Ljubicić, Huk (46. Černák) – Vida (57. Polievka), Ľupták, Pačinda – Šabala (82. Sabler)

Edzői vélemények:

Németh: Igyekeztünk, de a második félidőben már nem sikerült változtatnunk az eredményen

További mérkőzések:

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:2 (1:0)

Gólszerzők: 36. Schet, 55. Lásik, 72. Priskin (11-esből) - 53. Guilavogui, 89. Bariš.

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 0:0 (félidei eredmény)

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

2'
90
VÉGE.

Vége a mérkőzésnek, amely tulajdonképpen kiegyenlített játékot hozott. A DAC sajnálhatja, hogy ez nem látszik meg az eredményen.

88'

Štepanovskýt tartották fel a tizenhatos előtt, de a bíró nem fújta le. A labda közben kigurult, Jakubech nem siet a kirúgással.

88'

Polievka vágta földhöz a labdát a bíró egyik ítéleténél, sárgát kap érte.

87'

A DAC szöglete után Eder szabadította fel a kaput.

85'

Ljubicic futott össze az egyik hazai játékossal a hazai tizenhatos előtt, majd egy középre ívelt labdát Jakubech kapus öklözött ki, Pačinda ismétlése ezután már gyengére sikeredett.

83'

Černákot Greššák állította meg fontos szotuációban.

82'

Németh lecseréli Šabalát, akinek a helyére a fiatal Roman Sabler áll be.

81'

Ljubicic hátulról szerelte SLobodát, majd Michalík szabadított fel.

80'

Szép akciót vezetett a Trnava. A jobbról befel induló Greššák kapta a labdát Mikovičtól, ő bevezette a tizenhatoson belülre, majd visszatette volna Jirkának, őt viszont már szerelték.

79'

Németh szöglete után a Spartak védelme felszabadított.

76'

Gagnon ismát aktív: a bal szélről cselezett befelé, majd visszahúzta a labdát a rövid alsóra. Tofiloski nyújtózkodott, de a lövés egy picivel mellé ment.

74'
ZICCER!

Gagnon kapott labdát a tizenhatoson belü, majd egy védőt elfektetve balról lőtt kapura, csakhgoy bele egyenesen Tofiloskiba.

72'

Harmadik cseréjével is él a Spartak. A kameruni Tambe áll be Paukner helyére.

70'

A szöglet után támadó szabálytalabság miatt kifele ítél a bíró szabadrúgást.

69'

Igaz, a lövésébe beleértek, és most szöglet jöhet.

69'

Černák kapott labdát a tizenhatos bal sarkánál, majd befele cselezett. Polievka futott előtte keresztbe, de Černák nem passzolt, helyette megeresztett egy irtó gyenge lövést mellé.

67'

Mikovič besárgul.

66'

Mikovič  szabálytalankodott Kwinnel szemben, a DAC jöhet szabadrúgással a saját térfeléről.

64'

Šabala kapott jó labdát a védők mögé, csak egy bibi volt: lesről indult.

63'

Polievka fordult le védőjéről úgy 30 méterre a kaputól, majd kicsit tolt még a labdán, hogy végül megeresszen egy egész jó lövést. Sajnos viszont a kapu fölé.

61'

Jirka esett el a DAC tizenhatosán belül, de a bíró ezúttal nem ítélt büntetőt. Test test elleni küzdelem során került a földre...

59'

A DAC-nál Vida most nem lesz nyerőember, Németh Krisztián ugyanis lehozza. Polievka folytatja a támadó alakzatban.

58'

Csere a hazaiaknál: Sloboda álll be Oravec helyére.

57'

Kadlec tört be jobbról a tizenhatoson belülre, a labda viszont elpattant tőle, és Tofiloski megszerezte.

56'

Néhányan a DAC táborból huhognak a fekete bőrű Gagnonra, ami elég gáz. A DAC-nál is van sötétbőrű, a pályán is, Kwin személyében.

55'

Eder kap sárgát.

54'
MAJDNEM LETT EGY POTYAGÓL!

Kadlecnek sikerült lövéshez jutnia a tizenhatos jobb sarkánál. Nem volt különösebben erős a lövése, Tofiloski viszont olyan ügyetlenül ért bele, hogy mikor eldőlt, a kezéből a lábai közé pattant a labda, a lábáról pedig a kapu felé gurult. Végül sikerült utánaugrania, és még a gólvonal előtt megszerezte.

53'

Pačinca és Horník ütközött, mindketten lent maradtak.

51'

Kiseb nyomás alá helyezte a nagyszombati kaput a DAC, több szögletet is lőhettek, de helyzet nem lett belőlük.

49'

Paukner próbálta kiugratni Mikovičot, de a félidőben becserélt támadó lesen volt.

46'

Gagnon iramodott meg a jobb szélen, beadására Paukner érkezett, de ő nem tudott kapura lőni, mert körbevették.

46'

Folytatódik a mérkőzés. Mindkét csapat cserélt a szünetben. Košťál helyére Mikovič állt be a Spartaknál, Hukot pedig Černák váltotta a DAC-nál.

45-2'
Vége az első félidőnek,

45'

Oravecnek próbálták beívelni a labdát szabadrúgásból, de az eredmény borzasztó lett.  A labda érintés nélkül ment ki.

45'

Huk is besárgul még a félidő vége előtt, amikor a tizenhatostól néhány méterre szabálytalankodik.

44'

Gagnon újabb beadása után Michalík fejel szögletre, megelőzve ezzel, hogy Eder labdához jusson.

43'

Gagnon beadása után sikerül felszabadítani a kaput.

41'

Ľupták majdnem labdát szerzett elöl, de a hazai védőnek sikerült megtartania a labdát. Amikor viszont kivezette volna Michalík megállította.

40'

Erik Pačinda is besárgul.

37'

Greššák állította meg Šabalát, végül utóbbi szabálytalankodott vele, így kifele jöhet szabadrúgás.

33'
BELÖVIK!

Paukner állította le a labdát. Tofiloski elvetődött balra, Paukner viszont pontosan és erősen bevarrta a másik irányba.

31'

Michalík volt a vétkes, sárgát is kap érte.

31'
TIZENEGYES!

A hazai csapat javára ítélt büntetőt a játékvezető, miután Horníkkal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, annak sarkánál.

30'

Németh kapott hosszú labdát a bal szélen, nem tudta levenni, csak annak árán, hogy a labda kiment.

29'

Huk csapott le egy kivágódó labdára, mami tőle a védők mögött a tizenhatoson belül várakozó Šabalához került. Ő ezután nem döntött épp jól azzal, hogy kapura tűzte éles szögből, ahelyett, hogy középre tette volna.

28'

Kontrázott a DAC, Németh vezette a labdát a bal szélen, majd visszatette Ľuptáknak, aki viszont egy csel után elvesztette.

26'

Eder beadásába Huk kézzel ért bele. Szöglet jön, sárga nincs.

24'

Frissítő szünet a nagy melegben.

22'

Košťál szöglete után ismét lövéshez jutottak a hazaiak. Paukner próbálta kapura tenni a labdát a tizenhatostól, de lövése lepattant egy védőről.

19'

Jó szögből végezhetett el szabadrúgást a Spartak, de lövésük végül nem találta el Tofiloski kapuját.

17'
EGYENLÍT A TRNAVA!

Szépen játszották meg a labdát a hazaiak a bal szélen, majd Jirka tekerte középre, a kapu előtt pedig a brazil Eder ugrott a legmagasabbra, és a kapuba fejelt.

16'

Pačinda ütközött Edsonnal, ami után lent marad a földön. Ápolni kell.

15'

Jakubech futott ki a labdára, ami Vidának túl hosszú volt.

13'
VEZETÉST SZEREZ A DAC!

Štepanovský indult meg középen a félpályáról, Edsonon átküzdötte magát, majd Hladíkon is, végül a tizenhatos közelébe kitette a balról befutó Pačinda elé, aki pedig a kifutó kapus mellett a hálóba gurított.

10'

Košťál  támadta le Tofiloskit, a DAC kapusát, de a hálóőrnek sikerült ellőnie a labdát.