Fortuna Liga, play-off, elődöntő: Az újonc állja a DAC útját Európa kapujában

1

csa014_dac_liptovsky_mikulas_2021_08_01_img_8009_csefalvay

Az elmúlt hétvégén véget ért a Fortuna Liga 2021/22-es kiírása, néhány csapat számára viszont még folytatódik a szezon. Köztük van a DAC is, amely a play-offban küzdhet meg a nemzetközi kupában való indulás jogáért.

Nem ez volt a DAC legjobb idénye: a nehézkes kezdés után hullámzó teljesítményt produkált, és nemcsak, hogy nem tudott beleszólni a bajnoki címért folyó harcba, tulajdonképpen a dobogó legalsó foka is mérföldekre volt tőle. Viszont azzal, hogy a Slovnaft Cupot az a Spartak Trnava nyerte meg, amely a bajnokságban elért helyezésével biztosította indulását az Európa Konferencia Liga selejtezőjében, biztossá vált, hogy az utolsó, még európai kupaindulást érő helyezésért play-off körben küzdenek meg a tabella 4-7. helyezett csapatai. Időközben jött egy nem várt változás: az egyébként az 5. helyre befutó Sereď nem kapott licencet a következő idényre a Ligás Klubok Uniójától, és a play-offban sem indulhatott, így a negyedik helyen végző csapat, tehát a DAC, nem a hetedik, hanem a nyolcadik helyezettet fogadja, míg a hatodik a hetediket.

Az elmúlt hétvégén az is kiderült, hogy a Liptovský Mikuláš lesz a sárga-kékek ellenfele. Újonchoz képest fel tudta venni a versenyt az élvonal többi csapatával – mindvégig távol tartotta magát a kiesőzónától, szezonbeli 32 bajnokijából 11-et megnyert, és több gólt szerezett (42) olyan felsőházbeli csapatoknál, mint a Spartak Trnava, a DAC vagy a Sereď.

A sárga-kékek és a liptóiak kétszer találkoztak idén a bajnokságban: augusztusban 3:1-es hazai győzelem született Dunaszerdahelyen, októberben viszont az újonc visszavágott Poprádon (1:0).

Joao Janeiro vezetőedző a keddi találkozón már ott lehet a DAC kispadján, viszont továbbra sem számíthat a Kalmár, Szendrei, Balić hármasra, akárcsak Alex Pintóra, akinek megműtötték a bal bokáját, így előreláthatóan hat hetet lesz kénytelen kihagyni.

A két csapat egymás elleni mérkőzései a 2021/22-es szezonban:

FC DAC 1904 – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC DAC 1904 1:0

Az elődöntő másik oldalán a Žilina a Trenčín együttesét fogadja. A két csapat jelenlegi formáját tekintve inkább a trencséniek továbbjutása a valószínűbb – az alsóházban sorra aratták a győzelmeket, összesen 58 gólt szerezve, miközben a bajnokság két legjobb góllövőjét is ők adják Kadák (13 gól, 7 assziszt) és Azango (10 gól, 7 assziszt) személyében. A zsolnaiak jól kezdték az idényt, de aztán látványosan visszaestek, a bajnokságot 11 meccses nyeretlenségi szériával fejezték be, utoljára február 19-én örülhettek győzelemnek.

Az elődöntőt és a döntőt is egy mérkőzésre játsszák, döntetlen esetén kétszer 15 perces hosszabbítás, majd adott esetben a büntetőpárbaj következik.