MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták – Kružliak – Zošák, Lačný (61. Faško), Ďubek, Lovás (90+ Boszorád) – Jakubko (77. Masaryk).

FC DAC 1904: Tujvel – Brašeň, Michalík, Kwin, Davis (85. Černák) – Ljubčič – Sarr, Polievka (62. Turňa), Pambou (82. Jurčo), Pačinda – Szarka.

Pénteken:

Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:0)
Gólszerző: 57. Godál (11-esből), 74. Mikovič - 55. Tawamba (11-esből).

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

A DAC még mindig képtelen meggyőző teljesítményt mutatni, a védelem gyakran harmatgyenge, a támadások ötlettelenek, a játék pontatlan.

90+ perc: Vége a mérkőzésnek.

90+ perc: Jurčo és Ďubek akasztotta össze a bajszát, miután a hazaiak elrúgták a labdát egy bedobásnál. Beszáll Paćinda ös mások is. A hazaiaktól Zošák és Rosa is besárgul emiatt.

90+ perc: Utolsó cseréjével él a hazai gárda: Lovás helyett Boszorád áll be.

90. perc: Masaryk kapta a DAC kapuja előtt a labdát, de lesen állt.

88. perc: Lovás sárga lapot kap.

86. perc: ÓRIÁSI ZICCEREK! Egyenlíthetett volna a DAC! Brašeň kapott jó labdát, majd a bal szélről megindult a kapu felé az előtte lévő üres területen. Közelről aztán Tofiloskiba lőtte a labdát, de róla kivágódott a mezőnybe, ahol pedig Jurčo a kapura fordulva a felső lécet lőtte telibe!

85. perc: Lassan az összes csatárát pályára küldi Maric: Černák jön a védő Davis helyett.

83. perc: Egy szöglet után a levágódó labda visszakerül a feladóhoz, Zošák pedig tol egyet rajta, majd a tizenhatos bal szélétől megereszt egy csípős lövést, Tujvelnek nagyot kell védenie!

82. perc: Jurčo áll be a DAC-nál Pambou helyére.

81. perc: Brašeň kapott jó labdát a tizenhatos előtt, tolt egyet rajta, majd a hosszú felsőt vette célba, de Tofiloski kapus könnyedén fogta a lövését.

80. perc: Masaryk egy jobboldali beadás után kiszorított helyzetből a kapusba lő!

77. perc: Csere a hazaiaknál: Jakubko helyére Masaryk áll be.

76. perc: Egy baloldali beadás után Brašeň fejel a hosszú saroknál, de nem találja el a kaput.

75. perc: Zošák sprintelt egy előre adott labdára, Michalík jobb helyzetben volt, és nem is tudott túljárni az eszén.

74. perc: A DAC szöglete után könnyedén felszabadítanak a védők.

72. perc: Szarka lövését blokolja szögletre a védelem.

71. perc: Ďubek ügyesen eltolja a labdát Pambou mellett, aki erre megfogja a vállát és látványosan visszarántja. Szerencséje, hogy a szituáció a pálya szélén zajlott le, és Ďubek len került volna gólhelyzetbe, mert akkor egyértelmű piros. Így csak sárga.

70. perc: Faško is besárgul.

69. perc: SARR megkapja második sárgáját a középpályán elkövetett szabálytalanságért, mehet zuhanyozni. A DAC emberhátrányba kerül.

67. perc: Zošák szabadrúgásból legurítja a labdát Faškónak, aki az égbe bombáz.

65. perc: ZICCER! Egy beadás után Tofiloski elvéti a labdát, amely már a kapuba tartana, amikor Lupták nagyot ment!

64. perc: Ljubiic egyedül tör be a tizenhatoson belülre, majd egy passzra hajazó lövést ereszt meg, a labda azonban érintés nélkül gurul el a kapu előtt.

63. perc: Cserél a DAC is, Turňa áll be Polievka helyett.

61. perc: Lačnýt cserélik le a hazaiak, Faško érkezik.

60. perc: Megint gólhelyzetet alakítottak ki a vendégek. A védők teljesen lemaradtak, létszámfölényben támadhattak a hazaiak, Jakubko sarokkal tette a tizenhatos előtt a labdát Zošák elé, aki azonnal tüzelt, pedig üres terület lett volna előtte talán egész a kapuig. Így viszont csak egy gyenge löketre futotta, amit Tujvel könnyedén felszedett.

59. perc: Polievka laposan tette középre a bal szélről a labdát, Szarka elől viszont tisztáztak bent.

57. perc: Maslo besárgul a hazaiaktól.

54. perc: Szarkának magas egy beadás, nem tudja megszelídíteni a labdát.

52. perc: Sarr maradt egyedül a tizenhatoson belül, de a beívelt labdát a kulcspillanatban nem tudja lekezelni!

49. perc: VEZETÉST szerez a Ružomberok! Egy kombinatív támadás végén Zošák tette középre a labdát jobbról, középen Jakubkónak pedig már nem volt nehéz dolga, csak a kapuba tovbbítani. Tujvelnek ezúttal nem igazán volt esélye.

48. perc: Szarka a tizenhatos előteréből eresztett meg egy lövést, de a védők blokkolták.

47. perc: Ďubek beadása elszáll a kapu előtt, a túloldalon Jakubko kapásból eltörte a labdát.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+ perc: Egy perc ráhúzás után vége az első félidőnek.

45. perc: Gyönyörű támadást vezettek a hazaiak: Lovás játszotta tisztára magát a tiznhatos bal sarkánál, majd laposan középre tette, Lačný onnan lesgyanús helyzetben ugratta ki Ďubeket, aki viszont nem tudta Tujvel kapujába juttatni a labdát, a kapus védett.

43. perc: ŐRÜLET! Lovás beadása után a Michalík által magára hagyott Lačný majdnem gólt szerez, fejese azonban mellé megy.

41. perc: Most Zošák esett el a DAC tizenhatosán belül, de a bíró nem ítél büntetőt.

40. perc: Az alapvonal előtt lehulló labdát Zošák megpróbálta kapura tenni, de csak az oldalhálóba lőtt.

39. perc: Sarr egy szabálytalanság után besárgul.

38. perc: Pambou tette középre a labdát, kevés hiányzott, hogy a kapu előtt Szarka elérje!

37. perc: Pačinda kerül helyzetbe az ellenfél tizenhatosán belül, egy csel után visszahúzza a lövést a rövid sarokra, Tofiloski azonban ezt is hárítja!

36. perc: Egy csel után Szarka küldi kapura a labdát a tizenhatos bal sarkától. Nem volt veszélytelen, de Tofiloskinak azért nem okozott gondot megfogni.

34. perc: Veszélyes szögből végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat 20-22 méterre a DAC kapujától. Ďubek azonban a sorfalba lő.

31. perc: Zošák vette át a labdát, majd tört be a tizenhatoson belülre, ahol viszont még egy passzt megeresztett, csakhogy a labda Lačný sarkára pattant.

30. perc: Szarka egy szöglet után a rövid saroknál sarokal próbált veszélyeztetni, de a labda mellé ment.

28. perc: Zošák egy magasról lehulló labdát lőtt el kapásból a tizenhatos elől, de ez se jött be.

26. perc: Gyors támadást vezetett a DAC, melynek végén Polievka a tizenhatos előterében törte el a labdát... Laposra és eléggé "ferdére" sikeredett a lökete.

24. perc: Saját térfelén veszítette el a labdát a DAC-védelem, Jakubko indult meg vele a jobb szélen, beadásába azonban már belelépett Davis.

22. perc: Pačinda szabadrúgásból küldte kapura a lasztit. A sorfal mellett elcsavarta, Tofiloski azonban odaért rá a bal alsóhoz.

19. perc: Davis hazaadására akart lecsapni Jakubko, de Tujvel résen volt.

17. perc: Jakubko ugratta volna ki Ďubeket, de a labdája túl hosszúra sikeredett, kiment az alapvonalon túlra.

15. perc: Zošáknak ívelték előre a labdát, Davis csapott le rá.

13. perc: Egy beadásra Tujvel kimozdul és a tizenhatoson kívülre öklözi a labdát, de az csak Zošákig jut. Ő pedig megpróbálta kihasználni, hogy a kapus kinn áll, csakhogy egy kevéssel elvétette a kaput.

12. perc: Pačinda beadáa után tisztáznak a hazai védők.

10. perc: TUJVEL hatalmasat véd! A szögletből történt beadás után a tizenegyespont környékén Maslo elé kerül a labda, aki fordulatból, nem túl erősen küldi kapura a labdát, Tujvel az ellenkező irányba mozgott, de még vissza tudott vetődni. Bravúros hárítás!

8. perc: Zošák szabadrúgása után Tujvel öklözi szögletre a labdát.

6. perc: Ďubek két szögletéből sem sikerült helyzetet kialakítani. A második után Szarka tisztázott.

4. perc: A másik oldalon Ďubek szemelte ki Lačnýt a DAC tizenhatosán belül, de az ívelése nem sikerült jól.

3. perc: SZARKA hagyott ki egy nagy helyzetet mindjárt az elején. Jó labdát kapott Pačindától, egy védővel a nyakán betört a tizenhatoson belülre, majd már kicsit kisodródva küldte kapura a labdát, de Tofiloski jól zárta a szöget.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

KEZDŐCSAPATOK:

MFK Ružomberok: Tofiloski – Kružliak, Maslo, Rosa, Maslo – Lupták, Ďubek, Zošák, A. Lovás – Jakubko, Lačný.

Cserék: Šavol – Faško, Cheptine, Ondrek, Daghbashyan, Masaryk, Boszorád.

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Michalík, Kwin Kwin, Davis – Pačinda, Sarr, Pambou, Brašeň, Polievka – Szarka.

Cserék: Milošovič – Asanović, Horváth, Mészáros, Turňa, Černák, Jurčo.

Sárga lapok miatt a csapatkapitány Straka Gábor és Peter Štepanovský kényszerpihenőre szorul, rajtuk kívül a sérüléssel bajlódó Branislav Ľupták sem tartott az együttessel. Bővebben...