AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Spartak Trnava – Spartak Myjava 2:1 (2:0)
Gólszerzők: 1. Schranz, 40. Marček (vl.) – 68. Sládek (z 11 m).

MŠK Žilina – ŽP Šport Podbrezová 1:3 (1:0)
Gólszerzők: 15. Škriniar (11 m) – 67. Kapor, 71. a 77. Gál Andrezly.

Pénteken:

Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce 2:0 (2:0)
Gólszerzők: 12. Vittek, 45. Milinkovič.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

VÉGE. Ez a győzelem már nagyon hiányzott a DAC-nak, és a második félidőben mutatott teljesítményük alapján teljesen megérdemelt. Sokáig úgy tűnt, hogy az előző mérkőzésekhez hasonlóan a DAC csak futhat az eredmény után, és legfeljebb az egy pont megszerzésére van esély. Aztán jött Brašeň. Brašeň és Štepanovský a meccs két legjobb embere lett, világos, hogy rájuk nem a védelem két oldalán van szükség, mint eddig, hanem eggyel feljebb. Ők lőtték mindhárom gólt, Štepanovský ráadásul Brašeň mindkét góljánál előkészített.

90+ perc: Ljubicic tisztáz hátul.

90+ perc: A DAC időt nyer a szabadrúgással, nem ívelik a kapu elé azonnal, viszont egy pontatlan passz miatt el is vesztik a labdát. Kirúgás.

89. perc: Dolný kap sárgát, miután felrúgta Ľuptákot.

88. perc: Csere a DAC-nál: Polievka megy le, Asanovic áll be a végére.

87. perc: Štepanovský is besárgul.

86. perc: Brašeň örömében kifutott a DAC szurkolókhoz. Sárgát kapott érte…

85. perc: GÓÓÓÓL! Fordít a DAC! Emberhátrányban, kontrából szerezték meg a harmadik gólt. Brašeň kapott jó labdát, majd egy védőt becsapott a tizenhatosnál, végóül a léc alá bombázott. Junasnak nem volt esélye!

84. perc: Az ellentámadás viszont túl lassúra sikeredett. A bal szélen megiramodó Štepanovský helyett a jobb szélen Polievka kapta a labdát, de előtte azonnal ott termett egy védő és lelassult a támadás.

83. perc: Kisebb keveredés után sikerült tisztázniuk a DAC-védőknek saját kapujuk előtt.

81. perc: Štepanovský jó labdát adott a védők közül kiugró Polievkának, aki viszont túlságosan kisodródott a vele, végül ellőtte keresztbe a kapu előtt.

79. perc: Harmadik cseréjükkel élnek a hazaiak: Hladík helyett CIcman érkezik.

78. perc: Egy sor védő előtt elment Krč indítása, Klec azonban jó helyzetből mellélőtt.

77. perc: A másik oldalon Kwin keresztezett, és szerelte Kalabiškát.

76. perc: Štepanovský kapott jó labdát Brašeňtől, ziccerben vehette volna át, de Pavlík lecsapott rá, és kiszorította.

73 .erpc: ÓRIÁSI LÖVÉS! Davis, a DAC bal hátvédje állította le a labdát úgy 25 méterre a kaputól, majd ballal a rövid felsőt vette célba. Junas nagyot vetődött, a labda azonban egy kevéssel elkerülte a kaput. Gyönyörű volt!

71. perc: Krč alighogy beállt, máris odapakolt egyet Davisnek, besárgul.

70. perc: Csere a hazaiaknál: Hromada le, Krč be.

70. perc: Besárgul Polievka is.

69. perc: Szarka Ákos piros lapot kap. Abszolút nem derült ki, miért. Egy teljesen ártatlan ütközése volt egy védővel, elképzelhető, hogy végül reklamálásért kapta.

68. perc: Štepanovskýt kenték el a bal szélen. Čunta nem kap sárgát.

67. perc: Straka ügyesen pörgette fel maga előtt a labdát, becsapva ezzel egy védőt, egyszersmind lövőhelyzetet kialakítva. A lövése végül elszáguldott a kapu mellett.

65. perc: Brašeň szögleet után kivágták a labdát, az ismétlés pedig gyengére sikeredett.

63. perc: Ezúttal Štepanovský elől tisztázott nagy helyzetben a hazai védelem.

62. perc: EGYENLÍT a DAC másodszor is! Štepanovskýhez került a labda a tizenhatoson belül, aki a középen szabadon hagyott Brašeňhez passzolt, ő pedig úgy 15 méterről durrantott a kapuba.

61. perc: Gyönyörűen érkezett a labda a DAC kapuja elé, az egyedül hagyott Hladík nyújtózkodva próbálta a kapuba juttatni a labdát, de mellélőtt.

60. perc: Ezúttal a DAC térfelén Kwin keni el az egyik vendégjátékost, ő is besárgul.

59. perc: Szarka egy előreívelt labdánál kézzel is támasztja az egyik játékost, a bíró pedig sípol. Szarka vadul nekitámad a bírónak, sárgát kap érte.

58. perc: A szöglet után nem alakult ki helyzet a DAC kapuja előtt.

57. perc: Kalabiška beadását Kwin vágja ki szögletre.

54. perc: A DAC egy akciójának végén Ľupták tette vissza a labdát az alapvonalról középre, csakhogy az ellenfél indult vele kontrázni. Ők is elhamarkodták, Kalabiškát inították volna, de ő az indítás pillanatában lesen állt.

52. perc: Ľupták gyönyörű lövését Junas nagy bravúrral védi! A DAC középpályása balról vette célba a hosszú sarkat, Junasnak vetődnie kellett. A labda ezután Štepanovský elé került, aki kapásból az égbe lőtt.

50. perc: Hladík kap sárgát a bírótól, miután egy kényszerítő után odapakolt az egyik DAC-játékosnak.

49. perc: Polievkának sikerült laposan középre tennie a labdát a tizenhatos jobb szélétől, Junas azonban résen volt, és lecsapott rá.

48. perc. Ljubicic maradt néhány pillanatra a földön, de tudja folytatni a játákot.

47. perc: Brašeňnyel szemben szabálytalankodtak az ellenfél tizenahatosától néhány méterre. Szintén ő végezte el a szabadrúgást, Junas öklözött.

46. perc: Cserélt a DAC a szünetben, Polievka állt be Pambou helyett, a védő Michalík helyett pedig Ľupták. A hazai csapatnál pedig Komara számára ért véget a mérkőzés, Varga folytatja.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

______________________________________

45+ perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: A harcos Brašeňnek sikerült két emberen átküzdenie magát az ellenfél tizenhatosánál, de a harmadik már megfékezte.

44. perc: Egy megnyert fejpárbaj után a védők mögött meginduló Klec elé került a labda, a tizenhatosnál azonban sikerült szerelni őt, mielőtt még helyzetbe kerülhetett volna.

43. perc: Brašeň szöglete után elhagyja a labda a játékteret. Kirúgás.

40. perc: Turňa hátulról érkezett, ráadásul rossz ütemben a középpályán, besárgul.

39. perc: Gyors kontrát indított a DAC, Straka Štepanovskýhoz tette ki a labdát a jobb szélre, ő pedig élesen középre kanyarította, Szarkának viszont ez elérhetetlen volt.

38. perc: Brašeň centere után Junas megelőzte a kapu előtt Szarkát.

36. perc: Ljubicic annyira bénán vette át saját térfelén a labdát, hogy majdnem indította vele Kalabiškát.

34. perc: Ismét vezetnek a hazaiak. Kwin felett átívelték a labdát, Hušek lesgyanús helyzetből indulva találta magát a kapus előtt, Tujvel azonban ahelyett, hogy elrúgta, elütötte vagy bárhogy elvátolította volna az elé kerülő labdát, lényegében letette Kalabiška elé, aki pedig az üres kapuba bombázott.

33. perc: Čunta szöglete után a labda a tizenhatoson kívülre került, Klec pedig mintegy 30 méterről próbálta kapura tűzni. Kevéssel ment fölé.

31. perc: Brašeň szerzett labdát hátul a jobb szélen, majd azonnal kontrára fordult, félmagasan középre tette, Straka azonban borzasztóan vette át, és máris az ellenfélnél volt a labda.

29. perc: Egy jobb szélről érkező lapos beadás után Pambounak sikerült lefordulni védőjéről a tizenhatoson belül, de kapura lőni nem hagyták.

28. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a DAC! Egy indításra Szarka helyett Štepanovský ugrott ki, majd a kapus mellett magabiztosan a kapuba lőtt.

26. perc: Gyakran leül a meccs a pályán, de a lelátón kiváló a hangulat, mindkét oldalon. A DAC szurkolóit azonban jobban hallani.

23. perc: A szöglet után Szarka emelkedett az ötös vonalánál a legmagasabbra, Pavlíknak azonban sikerült semlegesítenie a fejesét.

22. perc: Turňa beadását szögletre fejelik.

20. perc: Dolný kapott pompás labdát a bal szélen, amit még épp elért az alapvonalnál, majd egy csellel be is csapta Turňát. Beadását Michalík csukázta ki a tizenhatoson kívülre.

18. perc: Szarkát Pillár szerelte a Senica tizenhatosánál.

15. perc: GÓLT szerez a Senica. Hromada a tizenhatos vonalánál kapott jó ladbát, Michalík lemaradt róla, ő pedig Tujvel mellett a hosszú sarokba lőtt.

14. perc: Dolný beadása nem talált senkit a kapu előtt.

12. perc: Štepanovský a jobb szélről ívelt vola középre, de Čunta blokkolta a beadását.

10. perc: Szép akciót vezetett a DAC a bal szélen, de Pambounak sikerült kivezetnie a labdát az oldalvonalon túlra.

8. perc: Jól működik a hazaiak lestaktikája, sokadszor maradt lesen egy indításnál valamely DAC-játékos.

6. perc: Itt az első DAC-helyzet is: a Senica tizenhatosán belül harcoltak a labdáért a játékosok, amikor Szarkának sikerült legurítania a második hullámból érkező Strakának, Ő megeresztett egy kemény lövést, és Junasnak nyújtózkodnia kellett, hogy kitornásszal a labdát léc alól.

5. perc: HELYZET: Dolný szöglete után Hladík a rövid saroknál megcsúsztatta a labdát, ami éppen Tujvel karjaiban landolt.

3. perc: Ljubičić próbálta indítani Szarkát, de a védők is látták ezt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

KEZDŐCSAPATOK:

FK Senica: Junas – Pavlík (C), Komara, Hromada, Klec – Dolný, Hladík, Pillár, Čunta – Hušek, Kalabiška.
Cserék: Lukáč – Krč, Vengřinek, Varga, Cicman, Mráz.

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Michalík, Kwin Kwin, Davis – Straka (C), Turňa, Pambou, Brašeň, Štepanovský – Szarka.
Cserék: Milošovič – Asanović, Ľupták, Horváth, Mészáros, Polievka, Jurčo.

Eltiltásuk letöltése után ismét elfoglalhatja helyét a kezdőcsapatban Straka és Štepanovský, a rózsahegyiek elleni összecsapáson kiállított Sarr viszont a hét végén kényszerpihenőre szorul. Bővebben…